Jump to content
Sign in to follow this  
profesad

IOS 5.0 dan IOS 5.0.1 e geçemiyorum

Rate this topic

Recommended Posts

Merhabalar,

ios 5.0 kullanıyordum jailbreak çıkana kadar.

Jailbreak çıkmadan önce 5.0.1 in shsh kaydını alıp saklamıştım lazım olur diye. Şu an kaydım var tinyumbrellada görünüyor.

Tinyumbrealle ile start server diyorum, sonra ireb ile cihazı dfu moduna sokuyorum sonra itunes ile shift+restore diyorum internetten orjinal indirdiğim 5.0.1 ipsw yi seçiyorum başta 11 hatası alıyordum onu hallettim sanırım şimdi de 1600 hatası alıyorum. İnternette aramadğım yer kalmadı. DFU moduna geçemediğinden diyorlar ama ireb ile pwned moduna başarılı bir şekilde geçiyorum sorun çıkmıyor.. Redsnow ile de pwned dfu ya geçmeyi de denedim yine olmadı. Recovery modda da denedim yine olmadı. Başka bilgisayarda denedim yine olmadı. Aklıma başka bir ihtimal gelmiyor shsh kaydım olmasına rağmen neden geçiş yapamıyorum sorun nerde yardımcı olur musunuz?

Merhaba ;

5.0.1 Son versiyon olduğundan şu an shsh ile bir işiniz yok

Kısaca cihazınız factory unlock ise

Host dosyanızdan gs.apple satırlarını silin

Pc ye reset atın

5.0.1 Orjinal firmware gösterin

Tabi cihazınız sim kilitli ise işlem değişecektir

Bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Merhabalar,

Şu an da son sürüm 5.0.2 bildiğim kadarıyla çünkü itunes son sürüm bu diyor yükseltmek ister misiniz diye soruyor.

Cihazım iphone 4 factory unlocked dır.

İlgilenirseniz memnum olurum teşekkürler..

Merhabalar,

Şu an da son sürüm 5.0.2 bildiğim kadarıyla çünkü itunes son sürüm bu diyor yükseltmek ister misiniz diye soruyor.

Cihazım iphone 4 factory unlocked dır.

İlgilenirseniz memnum olurum teşekkürler..

5.0.2 mi ? Ne zaman çıktı.

Benim 5.0.2 çıktıüımdan haberim yok üzgünüm

Biraz beklermisiniz

iOS 5.0.1 Yazılım Güncelleme

Bende 5.0.2 çıkmıyor ?

Ekran resmi ekleyebilirmisiniz ?

internette 5.0.2 ye yükseltmeyin ona jb desteği gelmeyecek diye uyarı da mevcut :) az önce birisi host dosyasının içini boşaltın dedi ne yalan söyliyeyim host dosyasıyla çok defa uğraştığım için olmaz dedim ama yinede bi daha deniyeyim dedim dosyayı bu sefer komple kes deyip başka yere taşıdım bir daha denedim bir anda oldu şimdi yüklenmeye başladı daha önceden yüklemeye bile başlamıyordu tam seviniyordum ki 5.0.1 yüzde yetmişi sekseni doldu tekrar 11 hatası verdi..

Şimdi adım adım gidelim =)

Bakın bunu buldum

telefondan kaynaklı bir hata değildir error 11 pc den kaynaklı bir hatadır..

1-itunes son sürüm olsun

2- önceki itunes sürümünden kalıntılar olabilir onlar hata verdriyordur

3- windows güncellemelerini yapın

4-virüs proğramını devre dışı olarak deneyin.

Kardeş az önce yarım kaldı dedim ya sonuçta 5.0.1 i yüklemiş oldu hata versede, ben de üzerine jb yaptım direk oldu :) 11 hatası alanlar için de ben sorunu şöyle çözdüm diye tahmin ediyorum yukarıda yazdığını ben de okumuştum ama o yollardan hiç bir çözüm gelmiyor ben yabancı kaynaklarda şöyle birşey buldum indirdiğiniz ipsw dosyasını winrar ile açıyorsunuç içerisindeki dosyalardan formatı bbfw olan dosyayı bulup siliyorsunuz kendi tekrar kaydediyor zaten bu kaydettiğiniz dosyayı shift+restore diyorsunuz öylelikle 11 sorunu ortadan kalkıyor. oh çok şükür 5.0.1 e geçtim şimdi yedekten yüklüyorum ilginiz için teşekkür ederim..

Jailbreak yapınca açıldı düzeldi yani =)

Geçmiş olsun.

Snowbreeze ile custom fv oluşturdum ve 11 hatasından kurtuldum :) Şuan başladı kurulum ve ekrana kar simgesi geldi... Ben ifaith ile oluşturduğum için olmamış...