Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
asprin87

ios 5.0.1 hakkında soru

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar iphone 3gs 16gb yurt içi new bootrom ipad basebandlı cihazım var 4.3.3 den 5.0.1 geçtim fakat servis yok diyor tekrar ipad baseband güncelleme yapıp ultreasn0w yüklediğimde hattım geliyor fakat benim sorum yurt içi cihaz olmasına rağmen neden ultrasn0w ihdiyac duyuyorum?

Merhaba ;

Yurtiçi bircihazza yanlışlıkla ipad baseband atmışsınız ki geçmiş olsun

Mecburen ultrasnow kullanmak zorundasınız.

tekrar 4.3.3 dönmüştüm sorun kalmamıştı ultrasn0w gerekmedi bugün untethred jb çıktığını görünce tekrar ios 5.0.1 kurdum jb işlemini uyguladım cihaz acıldıktan sonra cydia yı açtım fakat ultrasnow yok :S ios 5 hayal oldu bana hep ya

Şu anda ultrasnow kurmadınızmı ?

Cİhazınızda hat yokmu ?

cydia dan sources e girdiğimde repo666.ultrasn0w.com girdiğimde hiç birşey yok ultrasnow yok evet hattım hala yok sürekli aranıyor yazıyor

cydia dan sources e girdiğimde repo666.ultrasn0w.com girdiğimde hiç birşey yok ultrasnow yok evet hattım hala yok sürekli aranıyor yazıyor

2 dk lütfen bakıyorum.

searc yaparak ultrasnow buldum 1.2.5 versiyon yükledim fakat sorun yine aynı hat gelmedi :S hocam online destek alma şansım varmı acaba?

repo.insanelyi.com

Burda var

Bu arada bende orjinalide çıkıyor

Apt.saurik.com

İçinde searc kısmında arama yapın bulacaksınız

En kotü ihtimal repo.insanelyi.com

evet 2 defa kapatıp açtım hat yok hala :S çok tşkederim en azından ilgilendiğiniz için gecenin bu saatinde

Bence sen baya kurcalamışsın kaldır kur falan yapmışsın ondan olmuyor

Temiz bir restore yapıp tek seferde ultrasnow kurup cihazı kapat aç olması gerekli.

birşey daha sorcam tekrar restore yaptıktan sonra yine etkinleştirmede kalıcak hemen jb işlemini uygulayıp cihaz açıldıktan sonra etkinleştirmeyi geçiyor ardındanda cydia dan ultrasn0w kurcam doğrumu yanlısım varsa düzeltin?

Evet doğru

İpad baseband olmasaydı tüm bunlara gerek kalmayacaktı

BU arada aklıma başka birşey geliyor

Yurt içi cihazlarda redsnow ile activication yapılırsa eğer hat gelmiyordu

Sizdede bu sorun olabilir

Bu ciddi bir sorun

Cİhazınız kendi siminiz ile activicaiton yapmıyormu denedinizmi ?

kendi sim kartımı kullanıyorum vodafone sim kartım suan restore yapıyorum tekrardan aslında haklısınız galiba daha önce ben redsn0w kurarak hattın gelmesini sağlamıştım ama jb yaparak etkinleştirmeyi geçmek yerine 112 yi arayarak sürekli bir kaç tuslara basarak o sekilde menüye ulaşmıştım yani o şekilde geçmiştim daha sonra jb yaparak cydia dan ultrasnow yükleyip öyle gelmişti hat aynı şekilde deneyeceğim hocam sizinle online konusma sansımız varmı? işiniz yoksa biraz kafanızı şişirmeme müsade varmı :)

malesef kendi sim kartımla activicaiton işlemini yapmıyor itunes bagladığımdada yapmıyor wifi ilede yapmıyor :(

Anladım kötü olay

Şimdi redsnow ile jailbreak yapın

Sonra sınra ise ultrasnow yükleyin cihazı kapatın açın bir deneyin

Bakalım ne olacak

Yardımı olacaksa

meoman@live.com

Bir süre daha buralardayım

jailbreak bölümünde açtığım konuyu görmüşsünüzdür ios 5 etkinleştirme sonrası servis yok hatası sorun çözüldü diye başlık altında ozamanda olmuştu aynen anlattığım gibi kendi kendime sorunu bulmuştum fakat simdi baseband güncellemesi yaptığım zamanda biyere kadar ilerliyor sonra hata veriyor kalıyor ekranda yazılar falan devamı gelmiyor :S

Şimdi siz restore yaptınız ve activication ekranındasınız doğrumu ?

Jailbreak yapıp o ekranı geçtinizmi ?

Çevrimdışı değilde msn kurulu değil hotmail web üzerinden açık ama davet gelmedi

Açılsın bakalım bi ultrasnow kurunca hat gelecekmi

etkinleştirmede itunes da

There is no SIM card installed in the iphone you are attempting to activate

Please disconnect and insert a SIM card in the iphone. yazıyor telefonda ise

etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamadığı için iphone unuz etkinleştirilemedi etkinleştirmek için iphone unuzu itunes a bağlamayı deneyin bir kaç dakika sonra yeniden deneyin diyor

Yaptınmı jailbreak

Ultrasnow dene bakalım nolcak.

repo666.ultrasn0w.com yine bom boşdu searc yaparak buldu yükledim ve cihazı kapatıp açtım hat yine yok :( aranıyor yazıyor sürekli ayarlardan genele ordan hakkında ya girdiğimde operatör VODAFONE TR 11.0 diye gösteriyor :(