Jump to content
Sign in to follow this  
Göztepe035

Itunes 3194 hatası

Rate this topic

Recommended Posts

Host dosyanızdan apple satırlarını silin

iTunes kapatın açın tekrar deneyin.

Bilgisayarım -> C: -> Windows -> System32 -> Drivers -> Etc klasörünün içindeki "hosts" dosyasını not defteri ile aç, en alttaki satırlara bak 74.208.105.171 gs.apple.com satırı varsa sil. Sonra Başlat -> Çalıştır -> Cmd ve açılan siyah ekrana "ipconfig /flushdns" yaz

sonra tekrar restore et hatadan kurtulacaksın.

Sorun hala devam ediyor yaptıklarınızı denedım olmuyor :(

Edit:Cozulmustur tesekkurler :D

nasıl çözdün :confused:

Prodream arkadasimizin onerdigi yontemi deneyin.

Cozukmez ise muhtemelen ios 5.01 den eski surum yuklemeye calistiinizdan 3194 hatasi aliyorsunuz...

sakarboy ben de 5.0.1 sürümünü yüklemeye çalışıyorum ve aynı hatayı alıyorum...bunun bir çözümü var mıdır?yoksa 5.1 yüklemek zorundamıyız...burda anlatılan her şeyi denedim...

sakarboy ben de 5.0.1 sürümünü yüklemeye çalışıyorum ve aynı hatayı alıyorum...bunun bir çözümü var mıdır?yoksa 5.1 yüklemek zorundamıyız...burda anlatılan her şeyi denedim...

Shsh kaydın varsa 5.0.1 için yukleyebilirsin ama shsh kaydın yoksa mecbur 5.1

 İTapatalk 

Shsh kaydın varsa 5.0.1 için yukleyebilirsin ama shsh kaydın yoksa mecbur 5.1

 İTapatalk 

Tinyumbrella ile mi alınmalı SHSH kaydı yoksa başka bir program mı ? İlerde 5.1 Untreted JB çıkınca yapıcam, sonra gene 5.1 restore yapmak istediğimde lazım olur di mi bu kayıt ?

Teşekkürler.

Tinyumbrella ile mi alınmalı SHSH kaydı yoksa başka bir program mı ? İlerde 5.1 Untreted JB çıkınca yapıcam, sonra gene 5.1 restore yapmak istediğimde lazım olur di mi bu kayıt ?

Teşekkürler.

Tabi lazım olur jb olmazsa zaten shsh kaydi alınmaz cydia otomatik alıyor tiny ile pcye kaydediyoruz shsh kaydını :)

 İTapatalk 

3194 hatasının iki sebebei vardır

1-host dosyası düzenlenmemiştir

2- yüklediğiniz sürüme shsh kaydınız yoktur

teşekkür ederim arkadaşlar...

Arkadaşlar merhaba, Turkcell Iphone4 üm 5.01 JB li. Tekrar 5.01 restore etmek istiyorum ama önce "21" hatası verdi. itunes u son versiyona güncelledim,host daki gs... satırını sildim, buseferde 3194 hatası alıyorum. Yazılanların tamamını denedim ama olmadı .

21 hatasını aşıyorum ama 3194 çıkıyor. Ne yapmalıyım,yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Teşekkürler.

Edit : Yüklemeye çalıştığım sürüm iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore

Shsh kaydını pc ye kaydedin.

Shsh kaydı ile ifaitten signed oluşturup yüklemeniz gereklidir.

Açıklama burada mevcuttur.
/>http://www.iphoneyardim.net/showthread.php?p=584913

NFS arkadaşım,sizin söylediğiniz hakkında bilgim araştırıyorum.

reinamartini, sizin videoyu izledim,elinize sağlık fakat onları zaten yapmıştım. Tekrar denedim ama yine 3194 :S

Olmadı yani...

Shsh kaydını pc ye kaydedin.

Shsh kaydı ile ifaitten signed oluşturup yüklemeniz gereklidir.

Açıklama burada mevcuttur.

iOS 5.1'den iOS 5.0.1 DOWNGRADE - Kesin- Denenmistir!

Arkadaşım bu yöntemi,verdiğiniz linkten yapıyorum. Yarıladım sayılır ve sanırım olucak bu yöntemle. Fakat sana sorum şu olucak,videodaki klasik yöntemle neden ben bu sorunu aşamadım. Bu hata daha öncede defalarca başıma gelmişti ama hiç zorlanmadan halletmiştim. Şimdi ne oldu da bu,ifaith falan çıktı,benim cihazımda ne değişti ki ? Kısaca açıklayabilirsen memnun olurum.Teşekkürler.

apple appticket yöntemini geliştirdi ondan artık bu şekilde downgrade yapılabiliyor yoksa hata almaya devam

apple appticket yöntemini geliştirdi ondan artık bu şekilde downgrade yapılabiliyor yoksa hata almaya devam

Ben downgrade yapmak istemedim ki. 5.01 den yine 5.01 e restore yapmak istedim ama işte olmadı. ifaith kullanmak zorunda kaldım.

Ben downgrade yapmak istemedim ki. 5.01 den yine 5.01 e restore yapmak istedim ama işte olmadı. ifaith kullanmak zorunda kaldım.

farkeden bişey yok zaten çünkü itunes suan 5.1 yayınlıyor dogal olarak ha 5.1den 5.0.1 downgrade ha 5.0.1 den 5.0.1 e restore artık bu yöntemle eski sürümler yüklenebiliyor veya aynı sürümde kalarak restore edilebiliyor

Bilgisayarım -> C: -> Windows -> System32 -> Drivers -> Etc klasörünün içindeki "hosts" dosyasını not defteri ile aç, en alttaki satırlara bak 74.208.105.171 gs.apple.com satırı varsa sil. Sonra Başlat -> Çalıştır -> Cmd ve açılan siyah ekrana "ipconfig /flushdns" yaz

bu şekilde geçebildim tşkkrler..

benim hots dosyasını not defteri ile açtığımdaneden boş.. restore yapmak istiyorum fakat 3194 hatası alıyorum. ayrıca itunes da shift + geri yükle deyip custom ios 501 olan ipsw yi seçiyorum diymi?

prodream hocam,3194 ten sayenizde kurtuldum.Dediklerinizi birebir uyguladım sonuç harika çok teşekkür ederim.Sağ olun.

Selamlar,

2. el Sim kilitli gevey ile çalışan 5.1 (Baseband 04.10.01) iPhone 4 almıştım. Bir süre sonra SIM YOK hatası verdi ben de sonrasında geveyden kurtulmak ve sorunu gidermek adına sürüm güncellemeye karar verdim. Ama bu 3194 hatasından ötürü bir türlü başaramadım. Sizin önerdiğiniz yöntem dahil firewall kapatmaktan antivirus programını kaldırmaya kadar denemediğim şey kalmadı fakat sonuç aynı. Başaramayınca üstüne bir de redsn0w ile jailbreak yapıp ultrasn0w ve SAM ile de unlock yapmayı denedim o da olmadı. Şimdi Apple logosunda takılı bir şekilde kaldı cihaz. PC'den Apple ile alakalı ne varsa hepsini kaldırdım. Acaba itunes sürümüyle alakalı bir durum söz konusu olabilir mi? 5.1 ile uyumlu olan itunes ve redsn0w sürümleri hangileridir onları öğrenebilirsem belki sorun çözülür diye düşünüyorum. Alternatif çözüm yöntemlerine de açığım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sorunu yeterince açık ifade edebilmişimdir umarım.

Hayırlı geceler , 5.1.1 yüklü 4s kullanıcıyısım. Kalıntı ve gereksiz içerikten(rehber vs) dolayı restore etmek istedim fakat 3194 hatasını aldım. Telefon jailbreakli , nasıl halledebilirim ? iOs 6ya gecmek istemiyorum

3194 tinyumbrellayla aşıldı da şimdiki bela 11. ben bu 4.3.3ten 5.1.1e geçemiyecekmiyim bi türlü yaa!!!!