Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
AhvaliAsk

iphone 4 ios 5 3g ile facetime görüşemiyormuyuz ? illaki wi-fi mi olması gerek ?

Rate this topic

Recommended Posts

iphone 4 ios 5.0.1 ve jailbreaklı kullanıyorum ama 3G üzerinden facetime görüşmesi yapamıyorum bu cok sacma degilmidir yani görüntülü konuşma özelliği yokmudur ? üstelik okadar cok filmlerde gördümki adamlar iphone 4 kullanıyor ama ayrı zamandada 3G üzerinden görüntülü konuşma yapıyorlar biz neden yapamıyoruz :S

illaki wi-fi mi olması lazım carşıdayım seyahetteyim bir mekandayım neden 3G ile görüntülü konuşamıyorum :(

benim bildiğim sadece wfi üzerinden oluyor görüntülü konuşma ...

yahu bu cok sacma cünkü cok iyi hatırlıyorumki bazı filmlerde bile görüntülü konuşma yapıyorlar

hattaki samanyolu tv de bile ayna programında olsun ergenkondu dizi filmde bile olsun başka başka filmlerde dahi olsun hebside gösteriyor ve gördümde hattaki kuzey kore filmlerini izliyorum şu anda yani kore filmlerinde dahi ne kadar cok görüntülü konuşma yapıyorlar

hattaki sizlere filmi vereyim izleyiniz a dan z ye butun herkes iphone 4 kullanıyor izleyin görün...

City Hunter online izle, City Hunter t

aman aman o dediğinizi yaptım facetimeyi komple devre dışı yapıyor hattaki facetime menüsüne dahi giriş yaptırmıyor ve my3g ugulamasınada girmiyor bende tümden çakıştı ve my3g sildim teli reboot ettim düzeldi..

tavsiye etmem...

Cydiadan My3g yukleyiniz. Wifiden bagimsiz istediginiz uygulamayi kullaniniz

ben bunu buldum ve sadece bir kod yazacagız oda şudur

kendim yaptım ve denedim sorunsuz oldu denendi onaylandı...

dipnot : teli respring yaptım sorun olmadı çalıştı reboot ettim sorun olmadı çalıştı buyrun :)

Birinci Adım: iFile, i-Funbox, WinSCP veya diğer uygulamalardan herhangi bir tanesi ile cihazımızın dosya sistemine giriyoruz ve "/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/" dizinine ulaşıyoruz.

İkinci Adım: Bu klasörde yer alan "N90AP.plist" isimli dosyayı düzenlemek için açıyoruz.

Facetime 3G Aktifleştirme

Üçüncü Adım: Dosya içeriğindeki kodlar arasında "<dict> <key>capabilities</key>" satırını buluyoruz ve hemen alt satırına <key>3Gvenice</key><true/> satırlarını ekliyoruz. Bu durumda ilgili dosyamız şu şekilde olacak;

Facetime 3G Aktifleştirme

Dördüncü Adım: Dosyayı kaydedip "Respring" yapıyoruz.

FaceTime 3G özelliğini kullanmak için 3G bağlantınızın olması ve servis sağlayıcınızın facetime görüşmesi sonrasında kullandığınız bağlantı ücretini faturanıza yansıtacağını unutmayın.

yinede sayfasına bakabilirsiniz

FaceTime 3G Özelliğini iOS 5'te Aktifleştirme

Edited by AhvaliAsk

ben biraz tırsıyorum daha önce buna benzer birsey başıma gelmişti o yüzden yapmaya tırsıyorum :)

cesaret edip denedim ve sonunda oldu :)

Edited by AhvaliAsk

walla bende iphone 4 olsa şimdi denerdim ne zarar görecemki denemekte fayda yada yarın nişanlımın telefonunu alıp jb yapıp deniyim :)

deneyen arkadaşlar varsa lütfen sonucları yazsın

saygılar....

walla bende iphone 4 olsa şimdi denerdim ne zarar görecemki denemekte fayda yada yarın nişanlımın telefonunu alıp jb yapıp deniyim :)

deneyen arkadaşlar varsa lütfen sonucları yazsın

saygılar....

acemiyiz kardeş vurma yerden yere bizi :)