Jump to content
Sign in to follow this  
JrQuen

iPhone 4 WiFi Yok - Modem Frimware Yok - İmei Yok - Bluetooth Yok ??

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba...

iPhone 4 SL cihazım vardı. Gevey ile sorunsuz kullanmaktaydım. Cihazımı ilk aldığımda 4.1 version vardı. Bende BaseBand koruyarak 4.3.3 güncelledim. Hiç bir sıkıntısı yokdu. Sadece signal barda tek çizgi göstermekteydi. Bende ultraSn0w yüklüyerek bunu çözerim dedim. Yükledim ve sorun kalktı ortadan. Ne oldu bilmiyorum ama cihazı açıp kapattığımda imei numarası gitmişti Modem Frimware kısmı boştu. UltraSn0w kaldırıyım dedim ondandır dedim şimdi kaldırdım ve sorun kalktı ortadan. Dedim bi temiz restore çekeyim sıkıntı olmasın. SHSH kaydım vardı 4.3.3 orj. dosya ile restore ettim. Fakat recovery ekranından çıkamadım. Fixrecovery ile denememe rağmen olmadı. Bende Sn0wbreez ile CFW hazırlıyıp restore ettim. Ama bu kezde wifi uçmuştu bluetooth uçmuştu modem frimware boştu imei kısmı boş idi. Şimdi tekrar 4.3.3 restore ettim. 1 hatası verip recovery ekranında kaldı. Fixrecovery de DFU moda alıp çıkarmaya çalıştığımda pc deki ms dos ekranı gibi olan ekran kapanıyor telefonda ise beyaz ekranda kalıyor hiç bir tık yok. Lütfen bu konuda bana yardımcı olun.. Şimdiden teşekkürler...

Saygılar...

Bakın aynı sorun gecenlerde bir tanıdıgımın başına geldi sanırım sorun donanımsal olabilir.

Yardımcı olacak kimse yokmu ?

Bakın aynı sorun gecenlerde bir tanıdıgımın başına geldi sanırım sorun donanımsal olabilir.

UltraSn0w yükledikden sonra böyle oldu. Ve kaldırdıktan sonra düzelmişti. Bende duramadım 4.3.3 restore edeyim dedim. Bu seferde Recovery moddan çıkamadım. Sn0wbreez ile CFW Hazırlıyıp yükledim. Açıldı fakat bu kez gene aynı sorundan müzdarip idi. Tekrar Orj. 4.3.3 Restore ettim fakat bu kezde Recovery modda kaldı çıkamıyorum. Kafayı yiyecem ilk kez böle bişey ile karşılaşıyorum.. Yardım edin bu konuda lütfen...

Saygılar..

Açıkcası ne orjinal ne de custom dosyalar işe yaramamıştı.Bence servise gösterin.

UltraSn0w yükledikden sonra böyle oldu. Ve kaldırdıktan sonra düzelmişti. Bende duramadım 4.3.3 restore edeyim dedim. Bu seferde Recovery moddan çıkamadım. Sn0wbreez ile CFW Hazırlıyıp yükledim. Açıldı fakat bu kez gene aynı sorundan müzdarip idi. Tekrar Orj. 4.3.3 Restore ettim fakat bu kezde Recovery modda kaldı çıkamıyorum. Kafayı yiyecem ilk kez böle bişey ile karşılaşıyorum.. Yardım edin bu konuda lütfen...

Saygılar..

Benim anlamadığım konu normalde bu cihazı 4.3.3 restore edince Fixrecovery ile recover ekranını geçebiliyordum. Şimdi neden geçemiyorum onu anlamış değilim..

ifaith ile shsh kayitli ipsw hazirlayip restore edin yapamassaniz soyleyin halledelim

iPhone aracılığı ile gönderildi

Ben düzelecegini sanmıyorum.Ama öneri öneridir denemekten zarar gelmez.

Bu şekilde çözüme ulaşma ihtimali varmıdır hocam ?

Saygılar...

Bakın tüm bunlara sebeb gevey'de olabilir...Umarım düzelir :)

İçimi iyice karartmayın :( İnş. Düzelir yoksa isyana bağlayacam.

Saygılar...

Şimdide bu hata baloncuğu çıktı :S

Restore Needed

iPhone cannot make or receive calls. Restore from iTunes

Noluyor bu cihaza yaa .s

Saygılar...

Hala bekliyorum ama çözüm yok :(

cihazın modem entegresi gidik. dostum boşuna yazılımsal yöntemlerle uğraşma.

bu sorun genelde darbeden vb. durumlarda olur.

bu işi yapabilen sağlam bir servis varmı onuda bilmiyorum açıkcası.

Ya adamın icini karartmayın bı ara benim de basıma geldi SL cihazım vardı modem firmeware'im ultrasnowu desteklemiyordu ona rağmen yükledim ve seninki gibi hersey uçtu :) bende kaldırdım ve düzeldi ultrasnow yüzünden olmuştur donanımsal olması çok zor

Recoveryden çıkmak için birde recboot diye bir Pro var onu dene

Ya adamın icini karartmayın bı ara benim de basıma geldi SL cihazım vardı modem firmeware'im ultrasnowu desteklemiyordu ona rağmen yükledim ve seninki gibi hersey uçtu :) bende kaldırdım ve düzeldi ultrasnow yüzünden olmuştur donanımsal olması çok zor

Recoveryden çıkmak için birde recboot diye bir Pro var onu dene

sizin bahsettiğiniz sorun ile arkadaşın bahsettiği sorun aynı değil.

kimseninde içini kararmıyoruz. doğruyu direk olarak iletiyoru sadece..

durum bu ne kadar denerse denesin.

Ultrasn0w yükledikden sonra uçmuştu. Kaldırdım ve eski haline döndü. Cihaz hiç bir şekilde düşme darbe vs. yok. Bende duramadım dedim bide 4.3.3 e birdaha restore edeyim dedim ve olan ondan sonra oldu. CFW ile hatasız yüklenip açılıyor. Ama Orj. Fw yükleyince recovery den çıkmıyor. Gerçekten anlam veremiyorum... Yıl başıda bize böle zehir oldu..

Saygılar..

hata1 verdiğinde çıkış yaparsın fakat yine imei bluetooth wifi geri gelmez..siteden bize gönderen iki arkadaş oldu birini yapamadık 7 tane servis kurcalamış bize geldiğinde hurda idi diğerinin iemei bluetooth wifi sini geri getirdik fakat basebandı flaşlayamıyoruz..bunların çözümleri basit çip değişince düzelir ama çipin tanesi 100-120 dolar değmez değiştirmeye..diğer bir cihaz daha vardı onu sorunsuz bir şekilde geri getirdik şu anda 4-5 ay oldu halen sorunsuz kullanılıyor..servise götür 1 çipte değişim yapılacak ise değiştirsinler ama birden fazla çipte işlem yapılacaksa değmez sakın çipi ısıttırıp düzeltirme geri gider..

Sürekli restore ile deneyecem bakalım hayırlısı. Herkese teşekkür ederim ilgileri için...

Saygılar...

Moralini bozmak istemem ama aynısı 3gs te başıma geldi denemediği yol kalmadı yazılımsal olarak sonra sitemizin servisine verdim ve sorunun donanımsal olduğunu düzeltmeninde yenisinden daha pahalıya geleceğini öğrendim sonuç olarak iPhonem ölmüştü. :( İnşallah senin ki düzelir. :)

bende moral vermek istemem :) ama ayni sey benimde basima geldi bes on restoreden sonra kendiliginden duzeldi.en son restore ettigimde hic dikkat etmemistim duzelip duzelmedigine uc dort gun bilgisayarda takili kalmisti dun tesaduf ugrasirken herseyin geri geldigini duzeldigini gordum

imei bluetooth ,wifi si uçan bir çok telefon yaptık bir çoğunuda yapamadık..yapılırdı ama maliyet çok yüksek tutuyor mesela 3gs 400-500 tl tutuyor yapmanın anlamı yok yenisi alınır o paraya..2 gün önce forumdan bir arkadaşın telefonunun bilgilerini geri getirdik fakat basebandı flaşlayamadık eğer flaşlasaydık telefon düzelecekti..bu tür cihazlar farklı farklı sorunları oluyor bazen kendiliğinden restore edince geliyor bazende bin defa restore et banamısın demiyor..eğer cihazınıza başka teknik servis bakmadıysa bakalım cihazınıza biz ısı vermiyoruz çiplere eğer ısı verildiyse bize göndermenin önemi yok olmaz .

benim dee elimde şu an bir arkadaşımın iphone4 ü var imei kamera wifi bluetoth hiç biri yok telefon ipod bile değil neredeyse ilk olarak ne işlem yapmamı tavsiye edersiniz daha önceden ne yapıldığını bilmiyorum telefona 5.0.1 yüklü baseband de görünmüyo orjinal restore ile yapmam mı gerekiyor...