Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
berkhot

Gevey iPhone 4 - Untethered 5.0.1 Hakkında Sorularım

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar şu linkte (How To Unlock iPhone 4 5.0.1 – Ultrasn0w/Gevey 4.10.01/3.10.01/2.10.04/1.59.00) hazır bir custom restore verilmiş ve basebandi 3.10.01. Benim iPhone'umun basebandi ise 4.10.01 sizce o custom restore'u kullanırsam sorun çıkar mı? Ayrıca 4.3.3 jailbreakli şuan cihazım bu custom restore'u yüklemeden önce normal restore yapmam gerekir mi?

Arkadaşlar şu linkte (How To Unlock iPhone 4 5.0.1 – Ultrasn0w/Gevey 4.10.01/3.10.01/2.10.04/1.59.00) hazır bir custom restore verilmiş ve basebandi 3.10.01. Benim iPhone'umun basebandi ise 4.10.01 sizce o custom restore'u kullanırsam sorun çıkar mı? Ayrıca 4.3.3 jailbreakli şuan cihazım bu custom restore'u yüklemeden önce normal restore yapmam gerekir mi?

zaten custom kullanmanız gerekiyor.

redsnow un yeni sürümü ilede custom oluşturabilirsiniz.

extras dan custom ipsw ye tıklayın.

sonra mevcut 5.01 ipsw dosyasını gösterin. bir kaç dk içinde yen bir ipsw dosyası oluşturucaktır.

cihazınızı ireb ile dfu mod a alıp itunesden redsnow un oluşturdugu custom ipsw dosyasını cihaza yükleyin.

yalnız redsnow custom u aktivasyonlu yapmaz.

Biraz fazla soru sordum ama Sn0wbreeze ile hazırlarsam untethered olur mu? :D

snow breeze ile hazırlayınca untethered olmayabilir. snowbreeze güncelenmedi henüz.

ama hemen akabinde dfu mode alıp redsnow ile tekrar jb yapın. untethered olur..

Elimde bir sim kilitli halihazırda gevey ile kullandıgım i4 var. Versiyon: 4.2.1 BB:03.10.01..

Oncelikle yeni oldugum icin cok sey bilmiyorum bu konularda, nette arastırdıgım kadar biliyorum. Telefonu ikinci el aldıgım icin yalnızca jb sini ben yaptım..

Ben 5.0.1 e bir adım atmak istiyorum iPhone16'nın custom fw konusunu iyice inceledim ancak ondan da ufak yardım almama ragmen ufak birkac seyi bilmiyorum.

Bana adım adım anlatabilecek ve bu adımlarda hangi programları kullanmam gerektgini soyleyebilecek biri var mı. Yardımcı olabilecek kisiye ozelden ulasabilirim eger isterse.

Şimdiden tesekkur ederim..

Elimde bir sim kilitli halihazırda gevey ile kullandıgım i4 var. Versiyon: 4.2.1 BB:03.10.01..

Oncelikle yeni oldugum icin cok sey bilmiyorum bu konularda, nette arastırdıgım kadar biliyorum. Telefonu ikinci el aldıgım icin yalnızca jb sini ben yaptım..

Ben 5.0.1 e bir adım atmak istiyorum iPhone16'nın custom fw konusunu iyice inceledim ancak ondan da ufak yardım almama ragmen ufak birkac seyi bilmiyorum.

Bana adım adım anlatabilecek ve bu adımlarda hangi programları kullanmam gerektgini soyleyebilecek biri var mı. Yardımcı olabilecek kisiye ozelden ulasabilirim eger isterse.

Şimdiden tesekkur ederim..

Bunu indirip Free File Hosting, Online Storage &amp File Upload with FileServe

itunes ten,dfu moda alarakshift+restore ıie yükleyin...aktivasyonu,orjinal kart yoksa redsnow ile jailbreak yapın :)

Bunu indirip Free File Hosting, Online Storage & File Upload with FileServe

itunes ten,dfu moda alarakshift+restore ıie yükleyin...aktivasyonu,orjinal kart yoksa redsnow ile jailbreak yapın :)

Bunu indirdim bende mevcut (Bu iPhone16'nın yaptıgı herhalde ? )

Şimdi benim yapmam gereken telefonu dfu moda alıp ituneste restoreyi shifte basarak acmak ve bu dosyayı secmek. Buraya kadar ok.

İkinci olarak aktivasyon yapmadıgını soyleyen bircok eleman var forumda. Bircok magdur var bb yukselmez demi ?

Aktivasyonu nasıl gececegim, daha hiç denemedim o aktivasyon olayı nerde gelir onu dabilmiyorum acıkcası..

Tesekkurler..

Bunu indirdim bende mevcut (Bu iPhone16'nın yaptıgı herhalde ? )

Şimdi benim yapmam gereken telefonu dfu moda alıp ituneste restoreyi shifte basarak acmak ve bu dosyayı secmek. Buraya kadar ok.

İkinci olarak aktivasyon yapmadıgını soyleyen bircok eleman var forumda. Bircok magdur var bb yukselmez demi ?

Aktivasyonu nasıl gececegim, daha hiç denemedim o aktivasyon olayı nerde gelir onu dabilmiyorum acıkcası..

Tesekkurler..

aktivasyonda kalsan bile redsn0wla tekrar jb yapıp aktivasyonu atlayabilirsin.

aktivasyonda kalsan bile redsn0wla tekrar jb yapıp aktivasyonu atlayabilirsin.

Peki JaY arkadasım tesekkur ederim SL herhalde telin. Sen 5.0.1 yaptın mı ?