Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
cihanakdemir

iphone 3gs power tuşu olmadan telefonu kapatıp açmak?

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar telefonum 3gs 4.3.3 jb. power tuşunu önceden zorlayarak basıyordum, artık basmaz oldu. yani telefonu kilitleyemiyor ve kapatamıyorum. az çok elektronikten anlarım, arızalarımı kendim çözmeye çalışırım. bir kaç gün önce telefonun içini kendim açtım. galiba power tuşunun içindeki buton artık işlevini yerine getirmiyor, değişmesi gerek. gördüğüm kadarıyla da power tuşu; kulaklık girişi, ses açma-kapatma ve ses azaltıp-artırma tuşuyla beraber bağlantılı. yani aynı flex kablo üzerinde. yedek flex bulana kadar telefonu bilgisayardan kapatıp açabileceğim bir program lazım. sbsettings ile sadece reboot yapılabiliyor. ilginize teşekkürler...

arkadaşlar telefonum 3gs 4.3.3 jb. power tuşunu önceden zorlayarak basıyordum, artık basmaz oldu. yani telefonu kilitleyemiyor ve kapatamıyorum. az çok elektronikten anlarım, arızalarımı kendim çözmeye çalışırım. bir kaç gün önce telefonun içini kendim açtım. galiba power tuşunun içindeki buton artık işlevini yerine getirmiyor, değişmesi gerek. gördüğüm kadarıyla da power tuşu; kulaklık girişi, ses açma-kapatma ve ses azaltıp-artırma tuşuyla beraber bağlantılı. yani aynı flex kablo üzerinde. yedek flex bulana kadar telefonu bilgisayardan kapatıp açabileceğim bir program lazım. sbsettings ile sadece reboot yapılabiliyor. ilginize teşekkürler...

Nasıl sb sadece reboot yapıyor ?

http://img12.imageshack.us/img12/7391/img0020cx.png

Adam telefonu nasil acicak kapaliyken onu soruyor.

Nasıl nasıl açıcak ? iphone kapalıyken pc ye bağla otomatik açılıyo zaten..

bunları zaten biliyorum. belki anlatımım tam olarak doğru olmayabilir. bu işlem için sbsettings kullan diyecekler için yazdım. windowstan kapatıp açabilecek program lazım :)

valla hocam onun için kontrol proları lazım vnc tarzı heralde onun dışında bakıyorum nette şu an bişey bulursam yazarım

Sbs den kapatabilirsin telefonu , acarkende sarj ya da pc ye baglayarak açabilirsin.

teşekkür ederim arkadaşlar. yapmak istediğim şey telefonu açabilmekti. zaten sbsettings ile reboot, kapatma gibi şeyler yapılabiliyor. 3 yıldır iphone kullanıyorum, telefon kapalıyken bilgisayara bağlanınca açıldığını hiç denememiştim :)

sitelerde o kadar abidik gubidik şeyler araştırdım ki, böyle ufacık bir noktayı göremez olmuşum :D

yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. iphoneyardım.net diğer sitelerden gerçekten farklı...

uçak moduna almak yeterli olmuyormu.

telefonun içini açacağım için yeterli olmuyor. sonuçta bataryasıyla bağlantısını keseceğim için tekrar açabilmem lazım telefonu...