Jump to content
Sign in to follow this  
axtarish

iphone 4s format attım aktivasyon ekranını geçemiyorum

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar yurtdışından simlocklu gelen cihazıma bilmeden 'ilk haline dönsünde rahat rahat kullanayım ' deyip format attım ayarlardan ama şimdide açamıyorum aleti, aktifleştirme ekranında takılıyor, bana bir Allahın kulu yardım edebilir mi, daha telefonu kullanamadan kitledi kendini.

aktivasyonu aşamıyorum dili, ülkeyi seçiyorum sonra (sim takılı) wifi den aktivasyon yapmak istiyor ama haliyle sim lock olduğu için benim turkcell hattını kabul etmiyor ve akabinde bir yazı çıkıyor işte kutudan çıkan sim kartı takın felan gibi bişey. Ya çok pişmanım restore ettiğime hiç olmadı ipod gibi kullanıyordum aleti internete filan girebiliyordum şimdi aktivasyon menüsünde takılıyorum, bi yardım edin arkadaşlar hiç olmadı ipod gibi kullanabilmemin herhangi bir yolunu gösterseniz

Cihaz 4 mü? 4S mi?

4S ise sim kilidi açmanın veya aktivasyonu geçmenin yolu mevcut değil.

Redsn0w ile jailbreak yaparsan geçersin o ekranı ancak telefonu kullanamazsın çünkü o Baseband için gevey yada unlock yok.

4s i nasıl jailbreak yapacak

Cihaz 4 mü? 4S mi?

4S ise sim kilidi açmanın veya aktivasyonu geçmenin yolu mevcut değil.

Arkadas 4s demis. 4s i nasil redsnowla kullansin

Redsn0w ile jailbreak yaparsan geçersin o ekranı ancak telefonu kullanamazsın çünkü o Baseband için gevey yada unlock yok.

4S den bahsediliyor burda..

4 ile karıştırdınız herhalde.

iphone4s i hiçbir şekilde jailbreak yapamazsınız.

aktive edebilmek için cihazın alındıgı ülkedeki operatör e ait sim kart olmadan 4S i çalıştıramazsınız.

kusura bakmayın ama zaten simkilitli 4s i hiç kullanamazdınızki sıfırlamanızla alakası yok yani bu durumun.

Hayatımda ilk defa iphone kullanıyorum biraz bilgisizim kusura bakmayın. zaten başıma gelen de bilgisizliğim yüzünden geldi. daha önce yurtdışından alan şahıs bana teli verdi bende hat takmadan ipod gibi kullanıyordum işte. ne olduysa formattan sonra oldu. bir şey geldi aklıma sürümnü düşürüp kullanma imkanım da mı yok acaba?

menüye dönebilirsen bir şekilde ayarlar genel sıfırladan tüm ayarları sıfırla.

sorun zaten cihazın ana ekranına geçiş yapılamaması. lütfen bir soruya cevap vermeden biraz dikkatlice okusanız hiç fena olmaz..

bu cihaz için orjinal alındığı ülkenin kilitli olduğu operatör simkartı haricinde açılması imkansız.

geçmiş olsun..

z

yani cihaz zaten simkilitliydi siz ipod olarak kullanmak sitiyorsunuz model numarasından hangi ülkenin ve operatörün olduğu belli olur ankaradaysan getir activasyon yapalım.

4s cihazlar için jailbreak çıkmadan hiçbir şekilde telefon olarak kullanma imkanınız yok. orjinal sim kartını diğer sitelerden bulabilirsiniz bir ihtimal ama, şimdilik ipod olarak kullanmanızdan öteye geçemezsiniz...

yani cihaz zaten simkilitliydi siz ipod olarak kullanmak sitiyorsunuz model numarasından hangi ülkenin ve operatörün olduğu belli olur ankaradaysan getir activasyon yapalım.

model numarasını nasıl öğreneceğim peki hocam?

Hayatımda ilk defa iphone kullanıyorum biraz bilgisizim kusura bakmayın. zaten başıma gelen de bilgisizliğim yüzünden geldi. daha önce yurtdışından alan şahıs bana teli verdi bende hat takmadan ipod gibi kullanıyordum işte. ne olduysa formattan sonra oldu. bir şey geldi aklıma sürümnü düşürüp kullanma imkanım da mı yok acaba?

çok net söylüyorum sakın alınmayın lütfen..

şuan cihazınız için yapılabilecek hiçbir yöntem yoktur.

sizin yaptıgınız sıfırlamanında bir etkisi yoktur aslında ..

c,haz size aktive edilerek verilmiş. sizde cihazı sıfırladıgınız için tekrar aktive ekranında takıldı.

tekrardan aktive etsenizde cihazı ipod niyetine kullanırsınız.

cihaz hangi ülkeden ve hangi operatöre kilitli olduğunu biliyorsanız. o operatör e ait sim kart temin edip aktive edebilirsiniz.

ayrıca bazı avrupa ülkelerindeki operatörlerin 4s leri factory unlock yapılabiliyor.

hangi operatör oldugunu biliyorsanız belki allgsmunlock.net sitesinden belli ücret karşılığından unlock ettirebilirsiniz.

sorun zaten cihazın ana ekranına geçiş yapılamaması. lütfen bir soruya cevap vermeden biraz dikkatlice okusanız hiç fena olmaz..

bu cihaz için orjinal alındığı ülkenin kilitli olduğu operatör simkartı haricinde açılması imkansız.

geçmiş olsun..

z

ben o cevabı önce verdim sen dikkat edersen şebeke için verdim cevabı iyi oku. ama şebeke değilmiş sorun.

sakarboy allgsmunlock.net guvenılır mıdır unlock edıyor mu?

Hercihazi yapmaz..

Services listesinde olan cihazlari yapar..

Sahsen Halen aktif reseller uyeligim

mevcut..

50 nin uzerinde iphone unlock etmisligim mevcut birkac tanesinde bir iki gunluk gecikme haricinde en ufak sorun yasamisligim yoktur..

Kesinlikle guvenebileceginizi soyleyebilirim..

benım uk o2

yapıyor bunu

ama 100 euro mu doalr mı ne yanı buda 250 300 e denk gelıyor ve bu cok pahalı yanı.

ama eger guvenılırse arkadasım soruyordu ona onerıcem

benım uk o2

yapıyor bunu

ama 100 euro mu doalr mı ne yanı buda 250 300 e denk gelıyor ve bu cok pahalı yanı.

ama eger guvenılırse arkadasım soruyordu ona onerıcem

Kim demis 100 euro diye

O2 uk 3 ila 6 gun surmekte

Nadiren 7-10 gun de olabilir

Fiyatida 65 eurodur..

Yaklasik 160 tl dir...

160 tl ye fu yapabılecek mıyım hocam ynaı ben sımdı

İngiltere operatorleri genelde yapıyor. Ama at&t yapmiyor

160 tl ye fu yapabılecek mıyım hocam ynaı ben sımdı

En son gecenlerde yapiliyordu suan emi degilim

Cunku site surekli guncelleniyor.

Operatorler surekli degisiyor bi gun o2 varken bi bakiyosun bi hafta sonra yok oluyor sonra tekrar geliyor

Bakmak lazim..

cihazı pasaport ile kayıt ettirdinizmi

bilmiyorm ben almadım

Turkiye disindam Ylke mizr giren her telefon yasal olarak pasaport a islenmelidir.

İslenmemis ise turkiye deki gsm hatti takildikdan 10-15 gun icerisinde servis yok uyarisi almaniz normaldir.

Pasaport a islettikten sonra hattiniz calisir...

ya ben yurtdışından(fransa) bir iphone 4s getirdim ve simlocklu iphone şimdi türkiyede nasıl kullanabilirm varmı bi caresi.._?