Jump to content
Sign in to follow this  
iphonemaniac

Jailbreak Yarıda kaldı

Rate this topic

Recommended Posts

arkadşlar telefonum iphone 4 4.3.3 şimdi 5.01 i indridim jailbreak yaparken itunes ve kablo işaretinde kaldı telefon 3 kere üst üste denedim yine olmadı,acaba böylemi olması gerekiyo yoksa yanlış bişey mi var

Yanlış bişey var. Önce bi 5.0.1 ile restore edin cihazı. Sonra JB Yapmaya çalışın. Ama cihazınızın simLock olmamasına ve Gevey kullanmadığınıza emin olun.

Öyle ise, konu hakkında fikriniz yok demektir, ehil birine BB yükseltmeden yaptırmaya çalışın.

ya kafayı yiycem yarın iş var, erken kalkıcam ama tel olmuyo yarın lazım tel. offf offff. bi yardım lütfen bir türlü recovery mod dan çıkmıyo tel napmam lazım

telefonu tekrar restore et restoreden sonra dfu moduna al ve jb yap

DFU Mode'a Nasil Gecilir:

1- iTunes acik iken cihazinizi bilgisayara baglayin.

2- Home ve Power tuslarina cihaz kapanana kadar basili tutun.

3- Ekran karardiktan 5 sn sonra power tusunu birakip home tusuna basmaya devam edin.

4- 5 - 6 sn sonunda iTunes Recovery Mode'a alindigini bildiren uyari gorunecektir.

5- Ekranda hicbirsey gorunmeyecek, tamamen karanlik olacaktir.

Paloma,arkadaşım telefonu restore edemiyorum sürekli itunes ve kablo işaretinde kalıyo,restore edebilsem dfu moda alıcam fakat restore olmuyo

Yapilmasi gerekenler,,,

1-) Eger aciksa Itunesi kapatin

2-) "c:\windows\system32\drivers\etc\" klasörünü acin.

3-) "Hosts" dosyasini notepad ile acin

4-) Dosyanin en altina "74.208.10.249 gs.apple.com" yazisini ekleyin, ve ayni yere kaydedin.

( Dosya uzantisi olmadigi icin hata verebilir. Dosyayi önce masaüstüne kopyalayin, uzantisini silin ve ...etc klasörünün icine kopyalayin. üzerine kaydedilsinmi yazisi cikacak evet diyin)

5-) Itunesi acin

6-) Shift tusu ile birlikte Restore tusuna basin ve firmware'nizi secin...

7-) Oke ye tiklayin.

yok arkadaşım olmuyor ya, dediklerini harfiyen yerine getirdim fakat itunes yine aynı hatayı verdi ve telde açıldı kapandı elma işareti gözüktü ardında tekta itunes kablo işareti geldi

yok arkadaşım olmuyor ya, dediklerini harfiyen yerine getirdim fakat itunes yine aynı hatayı verdi ve telde açıldı kapandı elma işareti gözüktü ardında tekta itunes kablo işareti geldi

hocam bitmedi cihaz recovery moda girmiş bundan çıkmak için bu konudakileri harfiyen yapın kesin çıkacaksınız http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/3394-ireb_recovery_moddan_cikmak_cok_kolay.html

bu yöntemide deneyebilirsiniz kesin sonuç 2 side sizi rahatlatacaktır çözüme ulaşacaksınız Forumdan tinyumbrella'yı indirin son sürüm olsun iphone'u bilgisayarınıza bağlayın ve programı çalıştırın sağ tarafta cihazınızı ismini göreceksiniz üzerine sağ tuş tıklayıp kick out of recovery'e tıklayın.

yok arkadaşım ne yaparsam yapıyım olmuyo telefonu bu itunes kablo işaretinden bir türlü dfu moda alaamıyorum olmuyo:(((

windows/system32/drivers/etc/hosts dosyasını düzenledinizmi

o dosyayı düzenledi ve yine olmuyorsa

o dosyayı düzenlediğinizde pc bir kere kapatıb yeniden açınız sonra tekrar restore ediniz ve telefonu dfu moda almak istiyorsanız..

power tuşuna 5 saniye basılı tutuyorsunuz

ve elinizi çekmeden home tuşunada basılı tutuyorsunuz

yani power tuşu + home tuşuna 10 saniye basılı tutuyorsunuz

10 saniye sonra power tuştan elinizi cekiyorsunuz ve 15 saniyeye yakın hala home tuşuna basılı tutuyorsunuz

bu şekil işlemi yaparken itunes size bildirim yapacak yeni bir iphone gördü diyecek ve o sırada size sürüm yükleme yada güncelleme soracak sizde yüklemeyi sececeksiniz bu durumda cihaza hic dokunmayınız kendi kendine sürüm yüklicek...

dosyayı düzenledim bilgisayarı kapatıp açtığımda yine aynı sorun telefon itunes kablo işaretinden çıkmıyor,itunes 3159 hatası veriyo,recovery moddan çıkıp tekrar recovery mod a giriyor.