Jump to content
Sign in to follow this  
ProblemCocuk

3GS iOS 5.0.1 jb den sonra "servis yok" ve "aranıyor..." hatası

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar iOS 5.0.1 Untethered JB yaptım fakat telefon sim kartı görmüyor sanırım. Pin kodu da istemiyor, kartı çıkarıp tekrar taktım ama halen aynı ilk başta "aranıyor..." şeklinde bir yazı vardı şimdi ise "Servis YOK" yazısı mevcut.

Ne yapmalıyım?

aynı sorun bende de var fakat farklı olarak benim cihazım sim free ultrasnow denedim şebeke hala yok ipad baseband yüklemeyi denedim son sürüm redsnow ile expliot failed gibi bişey yazıyor oda olmuyor ne oldu anlayamadım :(

3gs 16gb fw 4.1 4.3.5 ve 5.0.1 sh larım var ama bütün kayıtlı olan sürümlerimle denedim olmadı :( baseband 06.15.00-6.4_m3s2

öncelikle cihazın 06.15 ipad basebandlı..cihaza jailbreak yaptıysan önce ulstrasnowu yükle bi dene şebeke geliyormu eğer gelmez ise ipad basebandını tekrar yükle(yani flaşla) yinede gelmezse buraya yaz

jailbreak yaptım fakat flaş olayını yapamıyorum redsnow son sürüm ve bir önceki sürümle denedim ya exploit failed deyip kalıyor yada redsnow bir hata ile karşılaştı kapatılması gerek hatası veriyor :( şuan tekrar 4.1 snowbreeze edilmiş versiyon kuruyorum kurulduktan sonra bunu hangi sürüm redsnow ile flaşlayabilirim?

redsnow 0.9.6b5 ile ipad basebandını tekrar yükle..redsnowun uyumluluk modunuda ayarla redsnow o yüzden işlem yapamıyor.

Dostum yanımda olsan elini ayağını öpücem,4 gündür gece gündüz uyumuyorum sayende artık uyuyabilecem (((: hay Allah razı olsun senden (: sonuç anlaşıldığı gibi olumlu (: benim sorunumu yaşayanlar için anlattığın gibi 4.1'e geri çektim redsnow 0.9.6b5 ile flaşladım sonuç :cool: tekrar saol on numarasın çoğu kişi ti'ye alıp anlatmamıştı bile (:

Merhaba arkadaşlar bende bugün 3gs 06.15 basebandlı iphonuma ios 5.0.1 yükledim jailbreak yaptım şebeke yok yazıp durdu. En sonunda itunesten orjinal jw yükledim. redsn0w un son sürümüyle jailbreak yaparken hem add cydia hemde ipad baseband şıklarını işaretleyip jailbreak yaptım. bütün herşey hatasız yüklenince ultrasnow 1.2.5 i yükledim. tamamen kapadım tekrar açtığımda hat geldi...

Merhaba

Benim de yurtdisi 3GS telefonum var. ios 501 yukledim Itunesten shift+restore ile. Sonra da 0910b3 ile jb yaptim. Sonra unlock repo dev team bos cikiyor ve oradan unlock yapamadim.

Sonra aramayi kullanarak ultrasn0w u aratip yukledim ama olmadi ne yazik ki.

Benim TR karti takinca sim kilitli deyip, kiliti yaziyorum kabul ediyor ama hat araniyor da uzun sure kaliyor ve servis yok diyor!

Acaba ben sorununmu nasil atlatabilirim. Baseband' im restoreden sonra 05.16.05 oldu.

Umarim bir cevap atan olur.

Edited by hakanturken108
hata

telefonun kesin yurtdışı sim kilitli ise ipad basebandını yükleyip unlock edeceksin..ama önce telefonunun sim kilitli olup olmadığını öğren..