Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
pirateslyer

Sim kilitli iP4 Untethered Jailbreak yapabilir mi ?

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Benim bir tane sim kilitli iP4'm var. BB korkuyarak iOs5'e geçiş yapmıştım ve Tethered Jailbreak ile aktive yapmıştım. Uzun zamandır Untethered JB bekliyordum ve 5.0.1 için gelmiş. Ben untethered jb'ye geçiş yapabilirim miyim ? Sim kilitli cihazlar beklensin demişler ama ses seda yoktu konuda ben bir size danışmak istedim.

Bir de geçiş yapabilirsem geçişi nasıl yapmamı önerirsiniz ? Restore ederek mi yoksa tethered'in üstüne kurarak mı ?

Saygılarımla,

Herkese iyi forumlar.

tethered jailbreakın üstüne direk jailbreak yap untethered olur.

Yani tavsiye ediyorsunuz ?

yani tethered yarım jailbreaktır .untethered tam jailbreaktır herkesin beklediği jailbreak

Yanni bende bekliyorum da kilitli cihazlar için bir sorun yok değil mi onu demeye çalışıyorum ?

hayır jailbreakın kilitle alakası yok rahatlıkla yapabilirsin..

Bende biliyorum ama ne bilim konuya su sekılde yazılmıs sormak ıstedım.

"Sim kilitli cihaz sahipleri yeni bir açıklamaya kadar lütfen sabretsinler.."

o sadece jailbreakın tam nasıl olduğu hangi cihaZları kapsıyor sonuç nasıl bilenemediği için sorunlar genelde simkilitli cihazlarda olduğu için aceleedilmemesi konusunda yazılmış ..şu anda herhangi bir sıkıntı yok tabi bu sizin kendi kararınız herkes yapıyor sorun oluşmuyor ama illa sendede oluşmayacak diye bir kaide yok..sorun olursada aşılır.

o sadece jailbreakın tam nasıl olduğu hangi cihaZları kapsıyor sonuç nasıl bilenemediği için sorunlar genelde simkilitli cihazlarda olduğu için aceleedilmemesi konusunda yazılmış ..şu anda herhangi bir sıkıntı yok tabi bu sizin kendi kararınız herkes yapıyor sorun oluşmuyor ama illa sendede oluşmayacak diye bir kaide yok..sorun olursada aşılır.

Herşey iyi güzel de elma logosunda takılı kaldım. Sizce iOs 5'i iOs5.0.1'in jb'siyle jb yaptığım için mi böyle oldu ? Ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

telefona bi reset at jailbreak işlemi tam anlamıyla başarılı bir şekilde sonuçlandımı..

Evet tamamlanmıştı. Şuan tekrardan yüklüyorum. Bu arada umarım anlamışsınızdır ben bir gevey kullanıcısyım. :) Bunu da belirtmek isterim.

sen telefonu restore etmediğin sürece basebandın yükselmez jailbreak işleminde basebandın değişmez yani gaveyi kullanabilirsin yine ama orjinal dosyayla restore edersen gaveyin çalışmaz..jailbreak işlemini tekrar yap sonucu yaz.

sen telefonu restore etmediğin sürece basebandın yükselmez jailbreak işleminde basebandın değişmez yani gaveyi kullanabilirsin yine ama orjinal dosyayla restore edersen gaveyin çalışmaz..jailbreak işlemini tekrar yap sonucu yaz.

Sorun yine aynı.

Cydia'yi saçsem de seçmesem de elma logosuna takılıyorum. Ben ipws olarak 5.0'i seçiyorum acaba bunun ile bir akalası var mı ? ve ya şimdi ne yapmamı önerisiniz?

sen yanlış yapıyorsun galiba telefonu dfu moda al sonra redsnowu çalıştır sadece jailbreaka tıkla ve ilerle sadece cydia yı seç..yani 5.0 veya 5.0.1 i göstermene gerek yok.

sen yanlış yapıyorsun galiba telefonu dfu moda al sonra redsnowu çalıştır sadece jailbreaka tıkla ve ilerle sadece cydia yı seç..yani 5.0 veya 5.0.1 i göstermene gerek yok.

Dediğiniz şekilde yaptım ama sonuç yine aynı elmada takılıyorum.

telefonda şu anda 5.0.1 mi yüklü hangi redsnow sürümü ile yapıyorsun.

Telefonda suan iOs 5 yüklü. redsn0w_win_0.9.10b3 ile yapmaya çalışıyorum. Şuan açtım ama just boot ile. Aç kapa yaptım yine açılmadı. Yani sorun hala lüksediyor. Acaba bilgileri yedekleyip bb koruyarak iOs 5.0.1'e mi geçiş yapsam diye düşünüyorum ama 5'de mutluydum ben o engelliyor.

tethered jailbreakın üstüne untethered yapabiliyoruz ama sende 5.0 imiş ben 5.0 1 için söyledim ..5.0 için redsnow untethered yapıyormu bilmiyorum ama 5.0.1 de yapıyor ona eminim.şimdi ios5 diyince 5.0 da girer 5.0.1 de girer ios5 katagorisine..5.0.1 e basebandıyükseltmeden yükle untethered olur ama 5.0 da emin değilim.

tethered jailbreakın üstüne untethered yapabiliyoruz ama sende 5.0 imiş ben 5.0 1 için söyledim ..5.0 için redsnow untethered yapıyormu bilmiyorum ama 5.0.1 de yapıyor ona eminim.şimdi ios5 diyince 5.0 da girer 5.0.1 de girer ios5 katagorisine..5.0.1 e basebandıyükseltmeden yükle untethered olur ama 5.0 da emin değilim.

Olmuyor. Ben en iyisi just boot ile açim yarın da 5.0.1e geçiş yapim

araştırma yaptım biraz untethered jailbreak 5.0.1 için geçiyor konularda.mantıklısı 5.0.1 e geçmen.

iphone4 ios 5.0.1 unlock yapılıyormu şuan ?

hayır