Jump to content
Sign in to follow this  
semihsusuz

iphone 3g unlock (1015) jailbreak sorunum var ne yapmam lazım?

Rate this topic

Recommended Posts

Selam arkadaşlar benim bir sorum olacak.Bende amerikadan getirilmiş iphone3g 3.1.3 (7E18) sürümlü 05.15.04 fw li telefon var.Bu telefon unlock ve jailbreak yapılmış haldeydi,ben bilinçsiz yönlendirme yüzünden telefonu itunes üzerinden shift + restore yapmadan güncelledim.Bu yüzden telefon açılmadı bende bir arkadaşın yönlendirmesiyle ireb kurup 3.1.3 sürüme geri yükledim ve telefon açıldı fakat diğer tüm sürümlerde 1015 hatası alıyorum 4.1 sürüme geçmek istiyorum ancak yüklemenin sonlarında hata veriyor devamlı,jailbreak yapmaya çalışıyorum her şeyi denilenlere uygun yapıyorum cydia seçeneğini işaretliyorum fakat cydia yüklenmiyor şuan hiç bir telefon görüşmesi yapamıyorum 2 gündür uğraşıyorum denemediğim sürüm kalmadı bi yerlerde hata yapıyor olabilirim.Bu işlerde pek bir bilgim yok.Bana lütfen sırasıyla ne yapmam gerektiğini açıklarmısınız?

şimdi senin güncellemeden dolayı basebandın yükselmiş yani unlock yapman lazım unlock yapabilmen içinde ipad basebandı yüklemen lazım şu anda 3.1.3 e düşmüşsün bu sürümdede ipad basebandı yapmadan şebekeyi göremezsin.

üstadım anladığım kadarıyla shsh kaydından bahsediyorsunuz değilmi?bunuda bildiğim kadarıyla cydia dan yapıyoruz,yanlız bende cydia da yüklü değil bir türlü yükleyemedim acaba beni yönlendirebilirmisiniz?

ya 3.1.3 de kal yada 4.2.1 i yükle derim ben ama sen bilirsin 3.1.3 eski ama 3g için en iyi sürüm diyebilirim ama uygulama ve proğramlarda sürüm sorunu yaşayabilirsin.

peki dediğiniz gibi 3.1.3 de kalıcam yanlız bu basta bahsetmıs olduğunuz ipad baseband işini nasıl hallederiz şuan hiç bi yeri arayamıyorum nasıl unlock ve jailbreak yapıcam ?

öncelikle telefona jailbreak yapabilmen için 3.1.2 ipsw restore dosyasına ve redsnow 0.9.4 sürümüne ihtiyacın var ama bnce 4.2.1 yükle 3.1.3 eski sürüm ama yinede sen bilirsin.

önerileriniz için teşekkür ederim versiyonu 4.2.1 e yükselttim yanlız bi yerde yanlışınız var red snow 0.9.4 versiyonu 4.2.1 fw sini kabul etmiyo red snow 0.9.6b5 sürümü destekliyor 4.2.1 fw sini ,onu kurup ipad baseband seceneğini işaretleyince cydia yı kurdu gerisini zaten cydiadan hallettim şuan herşey kusursuz teşekkürler yardımlarınız için...