Jump to content
Sign in to follow this  
Zakynthos

(Spire) Siri Proxy'i Yapılandırma Yöntemi (Video Anlatım)

Rate this topic

Recommended Posts

1f8ff498-cd23-0d7e.jpg

Bu anlatımla iPhone 4 veya diğer cihazlarınızda (iPhone 4S olmayan) Siri'nin gerçek anlamda sorunsuz çalışması için 3 ana step vardır;

1) Siri Proxy'i Yapılandırma

2) iPhone 4S'i Yapılandırma

3) Spire'i Yapılandırma

Siri Proxy'i Yapılandırma:

>http://www.youtube.com/watch?v=LowzAiud0dE&feature=player_embedded

Bu linkteki video anlatımı dikkatle inceleyin.

Aşağıdaki stepleri uygularken, görsel anlamda bu video'an faydalanabilirsiniz.

Video'daki stepleri uygulayabilmek için Ubuntu'yu kurmanız gereklidir.

1) Ubuntu kurulduktan sonra terminal'e sırası ile commandları girin.

ilk command'ı terminale girin;

sudo apt-get install dnsmasq ruby build-essential openssl libreadline6 libreadline6-dev curl git-core zlib1g zlib1g-dev libssl-dev libyaml-dev libsqlite3-0 libsqlite3-dev sqlite3 libxml2-dev libxslt-dev autoconf libc6-dev ncurses-dev automake libtool bison subversion

Command'ı girdikten sonra "y" seçin.

2) ikinci command'ı terminale girin;

sudo nano /etc/dnsmasq.conf

Yaklaşık olarak 62 satırda bulunan "#address=/double-click.net/127.0.0.1" dizini bulun.

Hemen altında bulunan "address=/guzzoni.apple.com/(your_machine's_ip_address)" satırdaki "(your_machine's_ip_address)" kısmı videoda antaldığı gibi kendi makinenizin IP adresi ile değiştirin.

Control+o ve ardından return'a basarak kaydedin.

Control+x ile ana terminal ekranına dönün.

3) üçüncü command'ı terminale girin;

sudo /etc/init.d/dnsmasq restart

4) dördüncü command'ı terminale girin;

bash < > ~/.bash_profile

7) yedinci command'ı terminale girin;

rvm install 1.9.3

Bu command'ın compile edilmesi biraz zaman alacaktır.

8) sekizinci command'ı terminale girin;

rvm use 1.9.3 --default

9) dokuzuncu command'ı terminale girin;

git clone git://github.com/westbaer/SiriProxy.git

10) onuncu command'ı terminale girin;

cd SiriProxy

11) onbirinci command'ı terminale girin;

rake install

12) onikinci command'ı terminale girin;

mkdir ~/.siriproxy

13) onüçüncü command'ı terminale girin;

cp ./config.example.yml ~/.siriproxy/config.yml

14) ondördüncü command'ı terminale girin;

siriproxy gencerts

15) onbeşinci command'ı terminale girin;

siriproxy bundle

16) onaltıncı command'ı terminale girin;

rvmsudo siriproxy server

Bu command ile birlikte Siri Proxy Server'iniz "Starting SiriProxy on port 443.." uyarısı ile başlayacaktır.

iPhone 4S'i Yapılandırma:

1) Öncelikle yukarıdaki 15'ci step'de oluşturulan sertifikayı elde etmek ve iPhone 4S'e kurmak gerekli.

Dropbox veya email transferi ile bu sertifikayı iPhone 4S'e aktarama yolu ile kurabilirsiniz.

Bu sertifika "~/.siriproxy/ca.pem" konumundadır ve görüntüleyebilmek için, gizli dosyaları göstermeyi aktif etmek gereklidir.

2) iPhone 4S'in Wi-Fi ayarlar menüsünde aktif olan Wi-Fi bağlantısının detaylarına mavi işaret butonu ile girin.

Bilgisayarınızda çalışmakta olan Siri Proxy Server ile aynı ağ bağlantısında olmanız gerektiğini unutmayın.

iPhone 4S'in Wi-Fi ayarlarında DNS kısmına gelerek, bilgisayarınızda çalışan Siri Proxy Server'a ait IP adresini bu kısma girin.

3) Home butonuna basılı tutarak "Test Siri Proxy" deyin, Siri cevap olarak "Siri Proxy is up and running!" demelidir.

Spire'ı Yapılandırma:

Siri Proxy'nin iPhone 4S'de çalıştığını teyit ettikten sonra, Spire'i yapılandırabilirsiniz.

Bu aşamaya geçmeden önce Siri Proxy'nin iPhone 4S'de çalışıyor olması gerektiğini unutmayın.

Bu aşamdaki spetlere dair video anlatım;

>http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ei1mPvKuGXY

1) Spire'i Cydia'dan yükleyin ve cihazı reboot edin.

2) iFile kurulu değil ise Cydia'dan iFile'ı kurun.

3) Siri Proxy Server kurulumu için yapılan anlatımda oluşturulan ve iPhone 4S'e kurulan sertifikanın aynısını iPhone 4 veya diğer cihazlarınıza yükeleyip, kurun (Dropbox veya email transfer yolu ile)

4) iPhone 4 veya diğer cihazlarınızın Ayarlar/Genel/Siri sekmesine gidin ve Siri'yi aktif hale getirin.

5) iPhone 4 veya diğer cihazlarınızın Ayarlar/Spire sekmesine gidin ve bu kısma proxy olarak https://guzzoni.apple.com girin.

6) iFile ile cihazınızdaki /etc/ klasöründe bulunan "Hosts" dosyasını iFile'in Metin Editör'i ile açın.

Sol üst köşedeki "Edit" butonuna basın ve aşağıdaki bilgiyi içeren yeni bir satır ekleyin;

(Ubuntu sanal makinedeki IP adresi) guzzoni.apple.com

örnek olarak; 10.0.1.12 guzzoni.apple.com

"Done" butonuna tıklayın ve çıkın.

7) Ana ekrana dönün ve home tuşuna basılı tutarak Siri'yi test edin.

Siri; [info - Guzzoni] Received Object: CommandFailed

gibi bir cevap verecektir.

Bu noktadan sonra Siri'yi gerçek anlamda çalıştırmak için Siri plist dosyasına gerekli olacak 3 alan daha eklenmelidir.

8) iFile ile var/mobile/Library/Preferences/ konumunu bulun, bu klasördeki "com.apple.assistant.plist" dosyasını Property List Viewer ile açın.

Accounts > Your Hex Key (random alphanumeric value) >

alanına tıklayın ve sağ alt köşedeki + işareti olan buton ile aşağıdaki satırları ekleyin;

Ace Host

Assistant Identifier

Speech Identifier

"Done"butonuna basın.

9) Şimdi tekrara ana ekrana gidin ve home tuşuna basılı tutarak, “Test Siri Proxy.” deyin.

Siri karşılık olarak tıpkı iPhone 4S için yapılan denemedeki gibi “Siri Proxy is Up and Running!” karşılığını verecektir.

Eğer başarılı olduysanız, bu demektir ki iPhone 4 veya diğer cihazlarınızda Siri yasal olarak kurulmuş ve çalışıyordur.

10) Opsiyonel olan bu adımda eğer iPhone 4S'nizdeki uygulama ve internet bağlantısında sorun olmaması açısından aayarlar menüsündeki DNS kısmını silebilir veya virgül ile gerçek DNS adresini girebilirsiniz. (

Dibnot: ALINTIDIR (Diğer konumuzda yapılışını soranlar için Türkçe anlatım bulunmustur Saygılarımla.)

Edited by Zakynthos

Herşey çok güzel anlatılmışta Siri'yi kullanmak için deveye hendek atlatmamız lazım:)

Sent from my iPhone 4 & iPad 2

Aynen öyle dostum biliyorum cogu kisi ugrasmıcaktır ama yinede ilgilenip yapılışını soran arkadaslar vardı faydalansın istedim :)

4S tokenları olmadan ubuntu üzerinden server kurup yapabilirmiyiz peki dostum?

4S tokenları olmadan ubuntu üzerinden server kurup yapabilirmiyiz peki dostum?

Malesef dostum 4S keyleri şart

siriyi yüklesen nolacak yüklesek bile kaç kisi kullanacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Bunu yapabileni alnından öperim :))

Aslında cok basit işlem proxy kuran bir çok arkadasımız var forumda 4S cihazları olmadıgı icin ilerleyemiyorlar.

Bu anlatımda 4S cihazı olan veya herhangi bi arkadasından faydalananlar yani keyleri alanlar diğer cihazlarda kullanabilirler 3gs ipod touch ipad vs. Host alıp yayın yapanlarda var şuan ama coğu yogunluktan çökmüş durumda kişi kendine özel host kurabilir isterse.

Malesef dostum 4S keyleri şart

Dostum peki proxy'i kurup tek bir tane 4S key'i uzerinden birkaç kişi faydalanabiliyor mu?

Dostum peki proxy'i kurup tek bir tane 4S key'i uzerinden birkaç kişi faydalanabiliyor mu?

faydalanır yalnız 24 saatte bir keysler değişiyor sanırım oyuzden aynı işlemi tekrar yapmanız gerekebilir bu keys değişme konusunda söylediklerim sadece kulaktan duyma belirteyim.

Neden genelleme yapiliyor anlamiyorum siri icin acilan basliklar birlesse 1000 entry den fazla olur

Ayf0n

Neden genelleme yapiliyor anlamiyorum siri icin acilan basliklar birlesse 1000 entry den fazla olur

Ayf0n

Kesinlikle hazır istiyor herkes Hisyam i simdi daha iyi anlıyorum para ile dağıtmasını :)

düşündümde bi iphone 4 sahibi olarak ek iş yapsam mesela gece taksiye çıksam 1 ay sonunda asgari ücret kadar bir para kazansam ve telefonu satıp üzerine koyup iphone 4s alıp siri kullansam daha az zahmetli :P

Ben de ubuntu server var. Siri serveri olarak kullanabiliriz

via Tapatalk

Dostum eğer 4S sahibi bir kişi uzakdan da yapılabilir senin olusturdugun /ca.pem(sertifikayı) mail veya dropbox ile 4S cihaza yükleyip dns kısmına kurdugun serverin ip sini yazıp ''Test Siri Proxy'' diyerek yardımcı olabilir sana. burdan öte diğer cihazda iFile ile yapman gereken ayarlar kalır.

Not: Tamamen legal dir endişeniz olmasın.

Ben bazı ćalıßan serverlar buldum altta yorumlarda çalıştığı söylenmiş bircok kisi tarafindan ama gene sorry diye cevap veriyor telefona 4s keyimi yuklemem gerekiyor?

Ben bazı ćalıßan serverlar buldum altta yorumlarda çalıştığı söylenmiş bircok kisi tarafindan ama gene sorry diye cevap veriyor telefona 4s keyimi yuklemem gerekiyor?

yok cogu yogunluktan dolayı patlamış olabilir. ama key bulabilirsen güncel denemeni tavsiye ederim yinede

Cok iyi oldu cok saolun bi ara deniyim :)

ilk sen aklıma geldin konuyu acarken zaten :)

kısa yolu yokmu bunun :D

kısa yolu yokmu bunun :D

en kısası bu dostum :)

karsıdaki 4S in jailbreakli olması mı gerekiyor ..

hayır dostum 4S jb yok zaten henüz bu işlemde gerek yok 4S jb olsa bunlara gerek kalmadan siri sorunsuzca diğer cihazlarda calısıcak

merhaba ip4üme spire yükledim ben bu işlemleri yaptım arkadaşımın 4s ine sertifikayı atsam onu okulda entegre edip cihazdan yapılacak işlemleri öyle yapsam olur dimi

merhaba ip4üme spire yükledim ben bu işlemleri yaptım arkadaşımın 4s ine sertifikayı atsam onu okulda entegre edip cihazdan yapılacak işlemleri öyle yapsam olur dimi

olur kardeşm 4S e sertifikayı at kurdugun proxy deki dns yi yaz arkadasının 4S e bunun icin wifi gerekli 4S den test siri proxy demeyi unutma daha sonra diğer cihaza at sertifikayı sonuctan beni bilgilendirirsen sevinirim

4sden tokenlari nasi alicam bi anlamadim sertifika isiniail aticam filan nasi yuklicem biri aciklasa keske :( ayrintili olarak tokenlari alsam forumdaki server kurulucak ona yardimci olucam :D

4sden tokenlari nasi alicam bi anlamadim sertifika isiniail aticam filan nasi yuklicem biri aciklasa keske :( ayrintili olarak tokenlari alsam forumdaki server kurulucak ona yardimci olucam :D

Abi proxy kurduktan sonra ca.pem i 4S e kur 4S in dns ayarını proxy kurdugun ip yaz daha sonra 4S de test Siri proxy de

daha sonra aynı ca.pem i iphone 4 e kurup dns değiştirip iphone 4 e de test siri proxy de böyle dene bakalım ama ilk işlemi 4S de yapıcaksın sanırım