Jump to content
Sign in to follow this  
kirwem

iPhone 4- 4.3.3 FW'den 5.0.1 geçişlerde JB'den sonra iTools problem çıkartıyor olabilir mi?

Rate this topic

Recommended Posts

daha önce

http://www.iphoneyardim.net/iphone_yardim_soru-cevap/42822-iphone_4_fu-_4_3_3_den_5_0_1_restore_untetheret_jb_1_haftada_4_restore.html

bu linkteki konuda, 4.3.3 den 5.0.1 e geçerken başıma gelenlerden bahsettim arkadaşlar,

5.0.1 de sorunlar JB den sonra cydia dan yüklediğimiz uyumsuz tweeklerden kaynaklı bu tamam,

acaba diyorum iTools'unda bu çıkan sorunlarda payı varmı diye merak etmeye başladım,

üstatların yorumlarını da almak istiyorum, mağdur arkadaşlarımızın olduğunu görüyoruz belki faydası olur,

5.0.1 untehret JB çıktıktan sonra, bol miktarda restore dan sonra yaptıklarımı tek tek gözden geçirdim,

cydia dan belli yüklemeleri yaptıktan sonra,

iTools'la aldığım yedekleri (adresbook, calender, notes) iPhone atma aşamasını takiben, respring yaptığımda ekrana sanki fw yüklüyormuşum gibi elma ve altında ilerleyen yükleme çubuğunun geldiğin gördüm,

daha önce bu aldığım yedekleri winscp ile atardım yetkilerinide 0777 yapardım ve sorun olmazdı,

son günlerde denediğim tüm restore larda iTools kullandım, winscp deki gibi yetki ayarlamasıda yapamıyoruz

acaba diyorum (kusuruma bakmayın arkadaşlar ama paranoyak oldum, 4-5 gün içinde 7 restore yapınca)

bunla alakalı olabilirmi,

5.0.1 e yükseltip bu tür hatalarla karşılaşan iPhone 4 kullanıcısı arkadaşlar yorum ve yaptıklarını belirtirlerse, belki bir çöüm yolu bulunabilir...

saygılar...

Sırf İTOOLS tan kaynaklandığını zannetmem. Bende fotograf,müzik falan yüklerim.

Ayrıca yedekleri itoolstan yüklemeden deneyin (deneme-yanılma) :)

itools'un şu şekilde bir hatası var. 5.0.1. versiyon jailbreak edildiğinde call history mesajlar silinemez konuma geliyor. Aynı zamanda mesaj gönderirken send buttonuna bastın mı homescreen e atıyor seni. Call history icin birşey yapamadım ama iTools ile bunların backuplarına geri yüklediğiniz zaman o şekilde bir hata alırsanız Jailbreaked Storage e girip Hem library deki hemde user/librarydeki sms klasorlerinin içini boşaltırsanız mesaj uygulaması çalışmaya başlıyor düzgünce. Şimdi call history e bir çare arıyorum.

Call History için de şu şekilde bir çözüm buldum ve denedim sıkıntısız çalışıyor.

arkadaşlar jb yapmadan silmenin bir yoluna rastladım...

*iTunes Backup Manager yüklüyorsunz(alttaki linkten programı nereden indireceğinizi bulabilirsinz)

*sonra iphone'nizin backup'ını yaratıyorsunz.(itunes de sol taraftaki listede kendi iphone'nuzun uzerine sag tıklayıp ''backup'' diyorsunz.

*daha sonra bu backup'ı iTunes Backup Manager dan açıyorsunz.programın en ustunde Plugin bölümünden call history'yi seçiyorsunz. açılan listeden istemediginiz aramaları delete ile siliyorsunz..

*sonra sol yukarıdaki file'a gelip 'restore' ye basıyorsunz.

denemek isteyenler için link bu..kolay gelsin

Delete single recent call on iPhone without jailbreaking

ALINTIDIR.

5.0.1. de fazla sıkıntı yok da itools işin içine girince cihaz biraz sapıtıveriyor. Çok şükür deneme yanılma ile sıkıntıyı bulup düzeltmek mümkün :)

7 restore dan sonra, deneme yanılmada moral bozuyor,

dünkü son restore da winscp çalışmadı, itools u yine kullanmak zorunda kaldım, umarım kapanmaz makina bidaha...

yoruldum .... :) :) :) ::)