Jump to content
Sign in to follow this  
pirateslyer

bir türlü çözülmek bilmeyen 3194 HATASI !! YArdım.

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Arkadaşlar dünden beri 5.0.1'e geçiş yapıp untetheredın tatını cıkarmak istiyorum ama bir türlü olmuyor.

bu arada cihaz iP 4 SL iTunesin 10.5.2.11 surumu yuklu. Telefonu aklınıza gelebilecek her türlü yol ile DFU moda aldım. Hatta iREB-r4 ile dahi denemedim. etc klasorunu değiştirdim. iTunes'i silip silip yükledim. Ama bir türlü geçiş yapmadım. Hata ile ilgili okumadığım konu kalmadı neredeyse ama yine de çözüm bulamadım. Gözümden kaçan bir şey mi var ? Yoksa telefon mu kafayı yedi ?

Not: Cihazda daha önce 4.3.5 yüklüydi. bb koruyarak iOs 5'e geçiş yapmıştım Tethered jb yüklüydü. 2 gün önce iOs 5'in üstüne 5.0.1 'in untetberedi ile untetbered jb yapmak istedim ama ne kadar uğraştıysam olmadı. Şimdi ise bb koruyarak iOs 5.0.1'e geçmek istiyorum ama bir türlü beceremiyorum.

Sizce ne yapmalıyım ?

Saygılarımla,

tinyumbrellada advanced sekmesinden set hosts to cydia on exit seçeneğinin işaretini kaldırıp deneyin.

hocam don't panic öncelikle :)

iTunes u açın.güncelleme işine girmeden önce itunes açıkken etc nin içindeki host dosyasını read me ile açın.bir ip adresi görüceksiniz.bende olmadığı için yazamıyorum ama yanında gs.apple.com gibi bir adres yazıcak.ip kalsın bu yazıyı komple silin ve host adresini kaydedin.etc içinde başka bir host isimli dosya varsa onun da içine girip aynı işlemi yapın host ları kaydedip kapatın ve güncellemeyi yapın.yüksek ihtimalle bir daha bu hatayı almazsınız.benimde başıma geldi bu şekilde çözdüm aynı hata kodunu.saygılar iyi geceler...

hocam don't panic öncelikle :)

iTunes u açın.güncelleme işine girmeden önce itunes açıkken etc nin içindeki host dosyasını read me ile açın.bir ip adresi görüceksiniz.bende olmadığı için yazamıyorum ama yanında gs.apple.com gibi bir adres yazıcak.ip kalsın bu yazıyı komple silin ve host adresini kaydedin.etc içinde başka bir host isimli dosya varsa onun da içine girip aynı işlemi yapın host ları kaydedip kapatın ve güncellemeyi yapın.yüksek ihtimalle bir daha bu hatayı almazsınız.benimde başıma geldi bu şekilde çözdüm aynı hata kodunu.saygılar iyi geceler...

Dosyanın altına 74.208.10.249 gs.apple.com bunu yazmamdan bahsediyorsanız yaptım. Ama sonuç yine aynı.

tinyumbrellada advanced sekmesinden set hosts to cydia on exit seçeneğinin işaretini kaldırıp deneyin.

TinyUmbrella ile ne alaka ki ? Anlamadım ama denemekte fayda var.

hocam bu sorunu aldıktan sonra bir kez daha bak bu hosttaki gs.apple.com yazısına.yine oluşturmuştur itunes. olmuyorsa şöyle yap.itunes açıkken silip kapattın ya hostu bu sefer itunesu kapat aç ve hosta yine bak eklemişse yine sil.tek çözümün bu söyleyim ben bu şekilde aştım sorunu.2-3 kere baktım ve her seferinde itunes bu adresi oluşturdu. bikaç denemeden sonra oluşturmadı ve yüklemeyi yaptım.

sen dünde uğraşmıştın custom dosyan hazırmı.

Evet iki gündür siz de baya bir yardımcı olmaya çalıştınız ama telefon hala inat ediyor. Herşey hazır. Hatta arşiv oluştracak kadar şey indirdim diyebilirim. Bir kitap yazacak kadar da yazı okudum. Ama sorun hala çözülemedi. 2 yılı aşkındır iPhone kullanıyorum ilk defa bu şekilde saçma bir sorun ile karşı karşıyayım. Ya telefon inada bindi. Ya da ben çok ince ayrıntıyı kaçırıyorum.

team wiever vasrsa özelden ip numarasını ve şifreyi gönder yapalım.

Süper olur son çare olarak TinyUmbrella'yi da deniyim. Sonra olmazsa team ile halledelim.

Hayirli geceler bu arkadaşın dediğini yaptınmı? İos 5 geçerken 2 tane cihazımda 3194 hatası aldım aynen senin gibi denemediğim yol kalmadı ve bu yolla takir takir çözüldü

Hayirli geceler bu arkadaşın dediğini yaptınmı? İos 5 geçerken 2 tane cihazımda 3194 hatası aldım aynen senin gibi denemediğim yol kalmadı ve bu yolla takir takir çözüldü

hadi geçmiş olsun hocam

bu sefer de fw'de hata var diyor beni sınıyor resmen telefon.

Saol hocam simdide untethered icin 5.0.1 yapmak gerek. Bu iphone iyi güzelde ios u kurmuk jb yapmak eklentileri kurmak uygulamaları kurmak çok uzun sürüyor be abi.

64bit işletim sisteminden kaynaklanıyormuş arkadaşlar ya da sistemde yuklu olan programlar çakışıyormuş. Bugun 32 bit işletim sistemi ile tek denemede hallettim. Hepinize ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.