Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Vierna

5.0.1 JB'den sonra şarj sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

İyi günler, ben geçenlerde JB yaptıktan sonra ilk zamanlar şarjla ilgili problem yaşamazken son 1 gündür inanılmaz bir şarj tüketimim oldu. Eskiden gece %100 bıraktığımda sabah maksimum 98 olan şarj oranım şimdi 80lere iniyor. arka planda çalışan tüm programlarım konum servislerim wifi özelliğim kapalı olmasına rağmen bunları yaşıyorum. en son yüklediğim herhangi bir source yok -ki zaten sadece oyun yüklemiştim winterboard fln tarzı programlarla hiç uğraşmadım. sadece 3 tane repo yüklü onları da ilk gün yüklemiştim.

Bluetooth falan acik degil di mi hocam.. Onun disinda wifi acik olmayinca sasirdim simdi bu kadar sarjin gitmesine..

yok özellikle herşeyi kapatıp yattım. bluetoothu zaten telefonu aldığımdan beri hiç açmadım. jbden sonra şarj sorunu oluyo dediler tamam eyvallah ama ilk günler neden olmuyordu o zaman onu merak ediyorum

arka planda çalışan herhangi bir uygulama yükledin mi cydiadan? yada şöyle söyleyim

cydiadan yüklediğin program tweakleri yaz..bakalım ..ona göre cevap verelim

Allah Allah hani ping imessage icloud dicemde wifi kapali diyosunuz herseyin onune geciyo bu olay rahatsiz edici bi durum buda bence kisileri resimleri cekinde backupsiz temiz bi restire cekin bence biraz sonra yanit gelmezse..yalniz bazi gameloft oyunlari bildirimlere cok yukleniyo oyunlarin bildirimdekileri ayarlarini kapatsaniz..

5.0.1 jb'li iphone 4'üm var Ve jb'den Sonra Telefonumun Şarzının daha Az Gittiğine Şahit Oldum Bildirim Wi-Fi Hep Açık Mortal Kombatla Pes2012 Oynuyorum bi yarım saat kadar 2.5 gün gidiyor şarj

yüklediğim herhangi birşey yok ki. angry birds ve igo var bi tek. onun dışında tweak fln tam anlamıyorum ama telefonda sürekli çalışan bir program yok. dedim ya ilk günler olmuyodu sonrada ortaya çıktı bu sorun ve ben telefona farklı hiçbir şey yüklemedim

5.0.1 jb'li iphone 4'üm var Ve jb'den Sonra Telefonumun Şarzının daha Az Gittiğine Şahit Oldum Bildirim Wi-Fi Hep Açık Mortal Kombatla Pes2012 Oynuyorum bi yarım saat kadar 2.5 gün gidiyor şarj

az gittiğine şahit oldun?? ve 2.5 gün gidiyor? wifi hep açık?

az mı?...yoksa şaahit olMAdın mı ? : )

yüklediğim herhangi birşey yok ki. angry birds ve igo var bi tek. onun dışında tweak fln tam anlamıyorum ama telefonda sürekli çalışan bir program yok. dedim ya ilk günler olmuyodu sonrada ortaya çıktı bu sorun ve ben telefona farklı hiçbir şey yüklemedim

cydiadan package kısmındakileri yazsan ..daha açıklayıcı olur.

Buda biraz abarti oldu ama neyse :)

Navigasyon hic kullanmadim da acep uyduya baglanmak icin surekli ugrasiyo olabilir mi ? denemelik bi igo silip biraksaniz aksam..

bende çabuk bitiyor diye düşünmüştüm ama uçak modunda %19 unda gece bıraktığım iphone sabah %18 de kaldı. Sadece %1 lik fark iyidir :D

Navigasyon hic kullanmadim da acep uyduya baglanmak icin surekli ugrasiyo olabilir mi ? denemelik bi igo silip biraksaniz aksam..

konum servisleri kapalı ve program da kapalı o yüzden herhangi bir pil tüketimi olcağını sanmam.

package kısmındakileri yaz yaz bitmez ki yüzlerce var nerdeyse :)

Sbsettings var ise... Mobile subtrate addons dakileri yazin o arka planda calisan tweakler..Olmadi batterydoctor bedavaydi onu indirin processdekilere bakin

sbsettingsim yok. diyorum ya program falan yüklemedim. ayrıca sorunum jb'den sonraki ilk günden beri değil dün başladı. farklı hiçbirşey yüklemedim

konum servisleri kapalı ve program da kapalı o yüzden herhangi bir pil tüketimi olcağını sanmam.

package kısmındakileri yaz yaz bitmez ki yüzlerce var nerdeyse :)

şimdide yüzlerce var diyosun ...yüzlerce uygulama ve tweak mi yükledin?cydia manage package ..kısmındaki senin yüklediklerini diyorum ben

navigasyon arka planda kapalı ve ..location kapalı ise navigasyon sarjdan yemez.bu dogru.

şimdide yüzlerce var diyosun ...yüzlerce uygulama ve tweak mi yükledin?cydia manage package ..kısmındaki senin yüklediklerini diyorum ben

navigasyon arka planda kapalı ve ..location kapalı ise navigasyon sarjdan yemez.bu dogru.

tamam işte packages kısmında yüklü bir çok şey var ama ben yüklemedim jbden sonra bu şekilde yüklü geldi zaten

baştan yazıyorum. appsync. apr. apt 0.7 https,strict, apt key. base structure berkeley bigboss bourne-again shell, bzip2, core utilities, cURL, cydia installer, cydia translastions, darwin tools, debian packager, debian utilities, diff utilities, diskdev-cmds, erica utilities, file-cmds, find utilities,gnu privacy guard, grep, gui gpg sec, gzip,hackulous resources, installous, ifile, lzma utils, mobile substrate, mobile terminal, new curses, open ssl, pam(apple), pam modules, pcre, profile directory, readline, repo iconları, sed, shell-cmds, source-GUI, substrate safe mode, system-cmds, tape archive, UIkit tools, unrar, unzip, zip, 7-zip

baştan yazıyorum. appsync. apr. apt 0.7 https,strict, apt key. base structure berkeley bigboss bourne-again shell, bzip2, core utilities, cURL, cydia installer, cydia translastions, darwin tools, debian packager, debian utilities, diff utilities, diskdev-cmds, erica utilities, file-cmds, find utilities,gnu privacy guard, grep, gui gpg sec, gzip,hackulous resources, installous, ifile, lzma utils, mobile substrate, mobile terminal, new curses, open ssl, pam(apple), pam modules, pcre, profile directory, readline, repo iconları, sed, shell-cmds, source-GUI, substrate safe mode, system-cmds, tape archive, UIkit tools, unrar, unzip, zip, 7-zip

Sorun yok gibi gorunuyor yalniz siz cydia ayari olarak developer falan secmissiniz sanirim user secseydiniz herhangi bi tweak in calismasi icin gerekli olan dosyalari listelemezdi daha iyi olurdu :)

bilmediğim için o yüzden yüzlerce çıkıyo demekki :) sonuç olarak şarjım çabuk bitecek bundan sonra sanırım

2.5 gün şarj gidiyor mu ya ? :confused:

O zaman benim durumum içler acısı. 1 gün zar zor gidiyor :D Normal değil mi şimdi anlamadım ben.

cydia manage ..sol üst settings ten user olarak seçin...bu kadar ayrıntı görmezsnizde

extra bişey görnmüyor..şarj neden az gitmiş tam olarak anlaşılmıyor ...tek önerecegim..sarjın tekrar tam olarak dolmasını sagladıktan sonra..bir gece

yine herşeyi off yapıp(wifi-location-edge-3g)..sabah kontrol etmek...

bu arada sınırlamalar içinden 'ping' sınırlayın...şarja etkisi fazladır...bide tekrar deneyin sonucu paylaşırsınız..

cydia manage ..sol üst settings ten user olarak seçin...bu kadar ayrıntı görmezsnizde

extra bişey görnmüyor..şarj neden az gitmiş tam olarak anlaşılmıyor ...tek önerecegim..sarjın tekrar tam olarak dolmasını sagladıktan sonra..bir gece

yine herşeyi off yapıp(wifi-location-edge-3g)..sabah kontrol etmek...

bu arada sınırlamalar içinden 'ping' sınırlayın...şarja etkisi fazladır...bide tekrar deneyin sonucu paylaşırsınız..

sınırlamalar telefonu aldığımdan beri hiç etkin olmadıki

ping ' i sınırla işte : ) etkin yap

benim derdim ilk günden beri değil ama dün başladı o yüzden onu sınırlamak şu anki problemimi çözmez.

benim derdim ilk günden beri değil ama dün başladı o yüzden onu sınırlamak şu anki problemimi çözmez.

iyi kardeş naparsan yap ozaman : ) ben yardım etmeye çalıştım..

kolay gelsin