Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
nocturneox

yurtdışı simfree 3GS 32gb için custom 5.0.1 JB li restore nasıl yapabilirim?

Rate this topic

Recommended Posts

jailbreak konusu okudum kafam karıştı. 4-5 çeşit jb + firmware var. hangisine karar veremedim. untethered olan. yani sorunsuz , kapat açta sorun çıkarmayan - aktivasyon istemeyen -hangisi.

net olarak madde madde şunu şuradan indir bunu yap gibi anlatabilir misiniz?

telefonum yurtdışı + sim kilitsiz + 3GS 32 GB

ŞU ANDA 4.3.3 YÜKLÜ . JBLİ

MODEM FİRMWARE : 05.16.02

att kartım yok. aktivasyon kartım yok. eski aktivasyon kartlarından var ama onlar heralde 4.0 dan sonra işe yaramıyor diye biliyorum.

onun için aktivasyonlu hazır, jb li custom olması gerek heralde değil mi?

unlock gerek yok, telefon simfree.

ya da itunes tan orjinali yüklesem sonra jb yapsam olur mu? olmaz mı? olmaz sa custom da olur.

ya da gerek yok sorun çıkar , 433 ten 501 e geçme derseniz o da olur.

yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler

Cihaz simfree ise zaten kendi turkcell,vodafone veya avea hangisini kullanıyorsan onunla aktivasyon yapabilirsin o yüzden custom fw yüklemene gerek yok, direk itunestan 5.0.1'i yükleyip, redsn0w ile jailbreak yapabilirsin.

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/42027-ios_5_0_1_untethered_jailbreak_cikti_lutfen_ilk_mesaji_dikkatlice_okuyalim.html

yani itunes tan 5.0.1 update yapayım normal şekilde.

sonra da verdiğiniz sayfadaki "Redsn0w 0.9.10b3 " ile jb yapayım.

sonra kullandığım turkcell hattımı takıp aktivasyon yapayım.

bu kadar mı?

önce 4.3.3 için shsh kaydın yoksa al lazım olabilir..itunesten restore et simkartın takılı olsun..redsnow ile jailbreak işlemini yap..

önce 4.3.3 için shsh kaydın yoksa al lazım olabilir..itunesten restore et simkartın takılı olsun..redsnow ile jailbreak işlemini yap..

nasıl shsh kaydı alacağım? yukarıdaki telefon özelliklerine göre?

şu anda 4.3.3 shsh alınamıyor diye okumuştum bir yerde..

Edited by nocturneox

ne gibi sıkıntı olabilir ? sıkıntı olsa itunes tan normal restore yapsam zaten 5.0.1 olmayacak mı telefon?

ifaith i kullanmayı bilmediğimden soruyorum.

İfait kullanımı BURADAN

ios5 te jailbrekten sonra bazı programlar çalışmayabiliyor (şimdilik) onu için bazı arkadaşlar geri dönüşü tercih ediyor

bu çalışmayan " bazı programlar " belli programlar mı? yoksa bazı app ler çalışıp bazıları çalışmamazlık mı yapıyor?

bu çalışmayan " bazı programlar " belli programlar mı? yoksa bazı app ler çalışıp bazıları çalışmamazlık mı yapıyor?

Bazıları çalışıyor bazıları çalışmıyor, zaten cydia'da her uygulamada hangi versiyonlarda uyumlu olduğu yazıyor.

cydia a girince alttaki ekran görüntüsünde gözüken versiyonlar shsh kaydım olduğunu mu gösterir ?

yani bundan dolayı shsh kaydı almasam olur mu?

düzeltme : (konuya resim eklenmiyor - hata veriyor)

buraya yükledim cydia ekran görüntüsünü

http://a1201.hizliresim.com/t/5/1lr5b.jpg

Edited by nocturneox

cydia a girince alttaki ekran görüntüsünde gözüken versiyonlar shsh kaydım olduğunu mu gösterir ?

yani bundan dolayı shsh kaydı almasam olur mu?

[ATTACH]8047[/ATTACH]

Üstte ki yeşil yazılar Shsh kayıtlarıdır.

yani ifaith ile shsh almama gerek yok mu demek ?

Cydia varsa ifaith ile almanıza gerek yok :)

peki teşekkür ederim .

son birşey daha sorayım. 5 ten sonra çalışmayan uygulama çok mu? ya da tavsiye edermisiniz 3gs de 5.0.1 e geçmeyi? yoksa otur oturduğun yerde mi dersiniz?

peki teşekkür ederim .

son birşey daha sorayım. 5 ten sonra çalışmayan uygulama çok mu? ya da tavsiye edermisiniz 3gs de 5.0.1 e geçmeyi? yoksa otur oturduğun yerde mi dersiniz?

Shsh kaydınız olsun...ner olu ne olmaz

Ben çok memnunum,çalışmayan program neredeyse yok,tabi sorun yaşayanlar beğenmeyenlerde var :)

bu shsh kaydını tam anlamadığımdan soruyorum. şimdi cydia da gözüküor kayıt. ama ben telefonun versiyon update yaparken falan sorun oldu ya da jb de sorun oldu. telefon kilitlendi kaldı. nasıl cydia yı açıpta shsh kaydını kullanacağım. yani update yapmadan önce başka yapmam gereken birşey var mı? pcye falan birşey kaydetmem gerekiyor. mı? (şu andaki telefonun içindekiler -rehber vs önemli değil)

cydia açılığında orada gözüküyor shsh kayıtları. onları sonra birşekilde buluruz mu diyorsunuz? nasıl bulunacak onu anlamadım. ondan da yanlış bir şey yapmamak için sorup duruyorum. kusura bakmayın.

"shsh kaydın var. yürü be" derseniz akşama itunes tan normal update yapıyorum .(tel simfree çünkü customa gerek yokmuş)

sonra da jb yapıyorum.

Cydiada görünen kayıtların aynısı,tinyumbrella ile pc den görebilirsiniz.İkiside aynı server üzerine kayıtlıdır ki,kaybolmaz,devam edin :)

ok :) teşekkürler

düzenleme : 5.0.1 e geçtim. jb de yaptım. telefon genel olarak hızlandı. cydia çok daha hızlı. yeni özellikleri pek daha deneyemedim.

yardımlarınız için herkese teşekkür ederim.

Edited by nocturneox