Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
mevlutkasikci

"iPhone" adlı iPhone'a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (29)

Rate this topic

Recommended Posts

SL 3Gs 06.15.00 telefonuma iOS 5.0.1 yüklemeye çalıştım başlıktaki hatayı aldım. tekrar 4.1 yüklemek istedim ancak gene aynı hatayı aldım lütfen yardım edin :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows güvenlik duvarınızda kapalı olsun

Lay layfon

Share this post


Link to post
Share on other sites

batarya hatası kardeşim virüs proğramıyla alakası yok bataryayı değiştir restore et tamam dır hata 29 batarya hatasıdır..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bence herseyi donanıma baglamak mantiksiz. Eger bir cihaz 5.0.1 yuklerken hata alıyorsa hicbir sey bilmeyen bir iPhone kullanıcısının bataryayı çıkarması olanaksızdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/152-itunes_hata_kodlari_cozumleri_1011_1013_1015_1600_1602_1603_1604_1_-_99_arasi.html

itunesapple.jpg

Arkadaslar herkesin bildigi üzere; iTunes bizi Restore ederken yada Downgrade islemi sırasında yada farklı farklı alanlarda hatalarıyla üzüyor.

İşte bu hataları tanırsak, çözümlerini bilirsek bizim icin herseyin daha basit olucagı kanısındayım. Bu yüzden Kendi basıma gelen hataları, kendi basıma gelen hataları arastırırken incelediğim hataları hepsini bir başlık altında paylasıyım dedim Oldukca kullanıslı olucagına inanıyorum.

Hataların tamamı tabiiki yok ve yeni gelen firmwareler ile hata çeşitleri fazlalaştıgı icin. Göremediginiz hatayı buraya yazarsanız yine yardımcı olmaya calısırız arkadaslar.

Aynı sekilde çözümünü bildiginiz ve daha önce karsılasmadıgınızı düşündügünüz hatalar var ise burda çözümüyle birlikte paylasırsanız ana konu icerisine ekleriz.

Neyse konuya girelim:

Hata kodu: 1011, 1013, 1015 (Restore İşlemi Sonlanırken Çıkar);

Bu hata mesajı, iPhone’un modem firmware’i yenilenemeyince çıkar. Örneğin iPhone’unuzu 3.0'dan 2.2.1'e düşürdüğünüzde bu normaldir. Bu durumda iPhone’unuz Recovery Mode’da kalacaktır. Recovery Mode’dan çıkmak için MAC kullanıcıları independence, PC kullanıcıları Jailbreak 2.5 ' i kullanabilir.

George Hotz’un iPhone vikipedi’sinde iPhone’unuzun açma kapatma düğmesine 60 saniye basılı tutarsanız da Recovery Mode’dan çıktığı belirtiliyor.

Eğer telefonunuz Recovery Mode’dan çıktıktan sonra “Repair Needed” hatası veriyorsa, yeniden Restore etmeyi deneyin. Hala “Repair Needed” hatası alıyorsanız, telefonunuzu DFU Mode’a alıp yeniden Restore edin. Düzelmiyorsa iPhone’unuzda kalıcı hasar oluşmuş olabilir. Geçmiş olsun =Dasdlas

1015 hatası ile forum icerisinde bulunan ilgili konular:

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/13903-3g_4_2_1_yuklerken_1015_hatasina_cozum.html

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/13320-3gs_4_2_1_custom_firmware_eski_boot_1015_hatasina_kesin_cozum.html

Hata Kodu: 1600;

Bu hata Pwnage yapılmamıs DFU moddaki telefonda karsınıza cıkabilir. Telefonu DFU Mode’dan çıkartmak için kablosunu sökün, HOME ve Power (Açma / Kapama) tuşlarına aynı anda basın 60 saniye kadar bekleyin. Apple logosu çıktığında tuşları bırakın. Telefonunuz DFU Mode’dan çıkacaktır. Bu benim hatam cok severim bu hatayı =)

Hea bide " -Ben zenginim kardesim Mac kullanırım" diosanız =Dasdsa; mkdir ~/Library/iTunes/”Device Support” su komuta bi bakın. Klasör cıkıyorsa karsınıza içini bosaltın, ne varsa silin.

Hata Kodu: 1602, 1603 Unknown Error (Bilinmeyen Hata);

Unknown Error (Bilinmeyen Hata) sınıfına giren bu hata türü, genellikle bilgisayarınızın iPhone ile bağlantısının koptuğu anlamına gelir. iTunes’ı yeniden kurmak çözüm sağlayabilir. Sim Kartınızı çıkartıp Restore işlemini yeniden yapmak sorununuzu çözebilir. (Sim kartınızı çıkarttıktan sonra telefonunuzu kapatıp açın. Telefonunuzu bu işlemden sonra Restore Mode’a alın)

Kimi zamanlarda bu hata mesajı daha ciddi sorunlar olduğu anlamına gelebilir, telefonunuzu servise (Apple’a / Türkiye’de GenPa’ya veya Turkcell'e) vermeniz gerekebilir. Aklınızda bulunsun

Hata Kodu: 1604;

Apple’ın bu hata ile ilgili bazı tavsiyeleri var;

1). Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2). USB’den bağlı tüm diğer aletleri sökün, iPhone’unuz Dock’a bağlıysa sökün, direkt kabloyu iPhone’unuza bağlayın.

3). Mac OS X 10.4.x işletim sistemli PowerPC işlemcili Mac kullanıyorsanız “Classic Enviroment” açık ise kapatın.

4). İşletim sisteminizde yani bir kullanıcı hesabı açın.

5). iTunes’ı sisteminizden kaldırıp, yeniden kurun.

6). Farklı bir bilgisayarda Restore işlemini yapmayı deneyin.

7). USB sürücülerini güncelleyin ya da yeniden kurun.

8). Hala olmadıysa dua edin. =Dasdsa

Hata Kodu: 1, 2, 3, 6 ya da 99′dan Küçük Bir Sayı;

Bu hata mesajı telefonunuzun Restore Mode’a alınamadığı anlamına geliyor.Bu durumda telefonu kendiniz DFU Mode’a alın.

Kimi zamanlarda 6 numaralı hata telefonunuzu kırdığınız zaman ayarladığınız Partition büyüklüğünden de kaynaklanıyor olabilir. Bu 6 numaralı hatayı, UPGRADE işlemi sırasında alıyorsanız, telefonunuza önceden kurduğunuz Firmware’in Partition büyüklüğünden kaynaklı bir problem olabilir. Bu durumda eski Firmware’i farklı bir Partition büyüklüğü ile yeniden telefonunuza kurup sonra UPGRADE işlemini deneyebilirsiniz.

Bide Şöyle Bir Hata Alabilirsiniz: "iTunes was unable to load dataclass information from sync services";

Bu hata, cihazınız ile ilgili değildir. iTunes ile ilgilidir. iTunes’ı tamamen kaldırıp baştan kurmak sorununuza çözüm olacaktır. Apple sitesinde de yönerge var bu konuyla ilgili olarak tercüme olayı var. Bunu tamamen kaldırıp kurdugumuzda sorun hallolucak gibi. Çünki ordada en sonuna baktımda iTunesin en güncel sürümünü yükleyin simdi diyor =)

Bu arada DFU Mode'a almaktan baya bahsettik. Dev Team'in Jailbreakte gösterdigi gibi yeniden yazalımda, yeni arkadasların kafası karısmasın.

DFU Mode'a Alma;

Öncelikli olarak kullanıcagımız tuslar Home (Dokunmatik ekranın altında bulunan Yuvarlak tuş) ve Power Tusu (üst tarafta bulunan Acma/Kapama tusu).

- Home tusuna 5sn,

- Home tusundan elinizi kaldırmadan Power tusuyla birlikte 10 sn basmaya devam edin,

- Yine eliniz Home tusundan kaldırmadan Power tusunu bırakıp, basmaya 30 sn boyunca devam edin.

Yani eliniz hep Home tusunda =) Eger Dfu Mode'dan cıkmak isterseniz, Power ve Home Tuslarına biraz basılı tutarsanız (elma logosu gelene kadar) telefona restart atmıs olucaksınız.

Kolay gelsin.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ben restore ettikten sonra almistim bu hatayi. Cikarip oteki laptopa taktigimda duzelmisti.

hatayı bir iki defa alırsan o kesin batarya hatası değildir ama sürekli alıyorsan bir hatayı ne yüklersen yükle hata aynıysa batarya değişince ilk retorede 29 hatası yok olur..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ya telefonum kapalı itunes'e bağla ekranı çıkıyor o zamanda geri yükleme hatası veriyor dfu moda alayım dediğim zaman telefon kapanıyor açılmıyor ne yapacağımı bilmiyorm :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

hayır :( hakan kardeş dediğin gibi 4.1 deniyorum 29 hatası 5.0.1 deniyorum 29 hatası 3 farklı bilgisayarda denedim gene aynı telefonu sökmeyide bilmiyorum...:(

Edited by mevlutkasikci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.