Jump to content
Sign in to follow this  
yukselkral6

Yurt diŞi cİhazin taahhÜtÜnÜn sona ermesİ ( doĞrumu)

Rate this topic

Recommended Posts

merhaba bana fransadan gelen ıphone 4 simlock lu ama getiren arkdaş bana 05.02.2012 de açılacagını söylüyor. acaba şuanda sim kilitli o şebekenin kartını istiyor bu dogrumu açılacagı ve o gun geldımı ne yapmam gerek direk gökten bişiy telefona gelip girmez güncellememi yapmam gerek yoksa direk hattı takıp kullanmam mı nasıl yapacam bu konuda bana bilgi verecek olan arkdaş yokmu böyle bişiy var mı açılır mı telefon ?

Arkadasım o gün geldi mi iTunes e bağla unlock eder eğer dogruysa

hayır arkadaşlar kendiliğinden olmuyor bende aynı şekilde fransadan simlock lu telefon aldım kontrat imzalandığı günden 7 ay sonra operatörü arayım durumu bildirmeniz gerekiyor. yani türkiyede olduğunuzu ve burada bu telefonu kullanamadığınızı söyleyeceksiniz ve türkiyedeki opaaratörlerle çalışmasını istiyorum diyeceksiniz ve kontrat süresinin 7 ay olduğunu belirteceksiniz. daha sonra telefonununzun imei numarasını isteyecek sizden ve telefonununza konuştuğunuz kişi bişeyler yüklüyor ordan siz göremiyorsunuz ama ne yaptığını ve sizden telefonunuzu itunese bağlayıp güncellemenii isteyecek daha sonra telefonunuz kilitsiz bir şekilde açılıyor aynı şey benim başıma geldi ve ben şuan simkilitsiz kullanıyorum :)

bazı avrupa operatörlerine kilitli cihazlar nadirde olsa kontrat bittiğinde kendiliğinden açılabiliyor.

bazılarıda yukarıda bahsedildiği gibi kontratsız alınmasına rağmen 3 ay yada 6 ay gibi bir süre kilitli olabiliyor.

bu durumda süre sorunda cihazınızı itunes e takıp en güncel sürüme restore yaptığınızda açılabilmekte.

fakat gececi077 ninde dediği gibi genelde bu durumlar cihazın kilitli oldugu operatöre ile iletişime geçerek yapılmasıda gerekebiliyor.

Not: Bu durum abd simkilitli cihazlar için kesinlikle geçerli değildir.

Arkadasima da gelme geldi yani kimse hanngi operatorden alinma oldugu bilmiyor acaba. İme den hangi operator taahhautunde oldufunu bulabilirmiyiz. Yada imeden kac ay daha taahhut kaldigi bulunabilur mi ? mumkun mu bu?