Jump to content

GÖrÜŞmelerİn dİnlenmesİ yada takİbİ mÜmkÜn mÜ ?

Rate this topic

coolcop

Recommended Posts

WhatsApp 443 portunu kullaniyor. Zavalli bi hacker bu aciktan yararlanip evet cihazinizdaki kisiler ve SMS bilgilerine ulasabilir. Zavali, hayatdan kopuk hacker Linux uzerinden WhireShark ile bu islemi yapiyor...

Ne yaptigini bilen ahmak herturlu cihazinizdaki GSM, Bluetooth veya WiFi uzerinden gonderdiginiz verileri decrypt yapip her turlu okuyabilir....

TR de bu seviyede hacker varmidir bilmiyor, sanmiyorum...Gerci TR'de herkez kendini hacker saniyor...

Kendini hacker sanan bikac aptalda cihaziniza ufak yazilim ile yukleme yapar ve her turlu bilgilerinize ulasir...JB'li cihaza Cydia'dan iKeyGuard yukleyip kendini hacker sanan aptallar buna dahil...

Dusunulmesi gerekilen kim neden sizi dinlesin veya takip etsin? Eger bundan supheleniyorsaniz emin olun bunu kendisi degil baskalarina cok buyuk miktar odeyerek yapabilir...

Gizli ajans servisleri veya devlet ajansi her turlu bilgilerinize ulasir...Buna nasil imkan olustururlar ben sen bilemeyiz...

Bu konuda cok hassassaniz BlackBerry'e gecin derim. BB servisleri guvenli...decrypt olmuyor...olay bu...

WhatsApp 443 portunu kullaniyor. Zavalli bi hacker bu aciktan yararlanip evet cihazinizdaki kisiler ve SMS bilgilerine ulasabilir. Zavali, hayatdan kopuk hacker Linux uzerinden WhireShark ile bu islemi yapiyor...

Ne yaptigini bilen ahmak herturlu cihazinizdaki GSM, Bluetooth veya WiFi uzerinden gonderdiginiz verileri decrypt yapip her turlu okuyabilir....

TR de bu seviyede hacker varmidir bilmiyor, sanmiyorum...Gerci TR'de herkez kendini hacker saniyor...

Kendini hacker sanan bikac aptalda cihaziniza ufak yazilim ile yukleme yapar ve her turlu bilgilerinize ulasir...JB'li cihaza Cydia'dan iKeyGuard yukleyip kendini hacker sanan aptallar buna dahil...

Dusunulmesi gerekilen kim neden sizi dinlesin veya takip etsin? Eger bundan supheleniyorsaniz emin olun bunu kendisi degil baskalarina cok buyuk miktar odeyerek yapabilir...

Gizli ajans servisleri veya devlet ajansi her turlu bilgilerinize ulasir...Buna nasil imkan olustururlar ben sen bilemeyiz...

Bu konuda cok hassassaniz BlackBerry'e gecin derim. BB servisleri guvenli...decrypt olmuyor...olay bu...

Aynen katılıyorum. Özellikle Gerci TR'de herkez kendini hacker saniyor... sözün çok çok doğru:) (buna bir zamanlar ben de dahildim:))

Bilgilerime göre BB gizli servisler tarafından en çok takip edilen cihaz. Ve onlar tarafından çok kolay izlenebiliyor deniyor.

Bir de piyasada 60-70M iPhone olduğunu düşünürsek kim neden sizi takip etsin orası meçhul:)

Ancak her ihtimale karşı şifrelenmemiş veriyi hiçbir yerde saklamayın... Hele iPhone cihazlarda.

Bilgilerime göre BB gizli servisler tarafından en çok takip edilen cihaz. Ve onlar tarafından çok kolay izlenebiliyor deniyor.

Nerelerdesin(f):) Neyse konu dagilmasin.

Hayir BB servisleri gizli ajanslar tarafindan en cok takip edilen degil, en cok KULLANILAN cihaz:)

Bunun sebebi anlasilmayacak ve komlike sekilde guvenli olmasi...Veriler Kanada'daki RIM serverlerinde isleniyor...Bircok ulke(Hindistan ve Arap Emirlikleri teroristlerin BlackBerry Messenger ile iletisim yaptigini dolayisiyla takip edilemedigi icin BlackBerry Messenger'in ulkelerinde yasaklanacagi hakkinda bloflar yapti ancak suana kadar boyle bi adim atmadilar:D BB Messenger demek, guvenlik demek:D

Evet, sifrelenmemis veriyi hicbir yerde saklamayalim ama bukadar secici ve ustunde dusunecek olursak kafayi yeriz:) Yaptigimiz kotu birsey yoksa sorun da yok:D Sakladigimiz birsey yok degilmi?:D

Takip etmek isteyen her turlu eder. Ayrıca sizin DNA nızı ele gecirdiyse sizin telefonunuzdan yalnızca sizin beyninizi etkileyecek frekansta yayın yapıp sizi zombilestirebilir, butun dusuncelerinize sahip olabilir ve size istedigi seyi gordurup isittirebilir. Gözümüz üstünüzde... :D

Think different. Apple,1997

Nerelerdesin(f):) Neyse konu dagilmasin.

Hayir BB servisleri gizli ajanslar tarafindan en cok takip edilen degil, en cok KULLANILAN cihaz:)

Bunun sebebi anlasilmayacak ve komlike sekilde guvenli olmasi...Veriler Kanada'daki RIM serverlerinde isleniyor...Bircok ulke(Hindistan ve Arap Emirlikleri teroristlerin BlackBerry Messenger ile iletisim yaptigini dolayisiyla takip edilemedigi icin BlackBerry Messenger'in ulkelerinde yasaklanacagi hakkinda bloflar yapti ancak suana kadar boyle bi adim atmadilar:D BB Messenger demek, guvenlik demek:D

Evet, sifrelenmemis veriyi hicbir yerde saklamayalim ama bukadar secici ve ustunde dusunecek olursak kafayi yeriz:) Yaptigimiz kotu birsey yoksa sorun da yok:D Sakladigimiz birsey yok degilmi?:D

Yanlış yazmisim:D

Amerika ve Kanada servisleri tarafından olacak.

Forumda konuşulmayacak konular. Şimdi terörist meselesine girersek ohooo...:)

En sağlam, en dayanıklı ve en güvenilir cihaz kriptolu cihazlardir. Güvenle kullanabilirsiniz:D

Gerisine güvenilmez. Bir de su yonden bak olaya. BB cok kısa sürede ve savaş yakinken ortaya çıktı. Siyasi durum telefonun yayılmasında ve sadece amerika tarafından izlenmesinde önemli etken:) (fikirlerim:D)

BB cok kısa sürede ve savaş yakinken ortaya çıktı. Siyasi durum telefonun yayılmasında ve sadece amerika tarafından izlenmesinde önemli etken:) (fikirlerim:D)

Zehir fikirler bunlar:D

US istihbarati boyle basit stratejiye gerek duymayacak seviyede:) Bundan emin ol:D

Neyse konu dagilmasin!! Umarim arkadas istedigi cevablari almistir.:)

ilginiz ve cevaplarınız için teşekkürler. bir hukuk devletinde , vatandaşın telefonla konuşurken dinleniyor şüphesi içinde olması çok acı ve düşündürücü bir olaydır. bir suçun yoksa neden rahatsız olasın ki diye düşünenler de olabilir. ama telefon dinleme artık amacının dışına çıkıp, insanların özel hayatına müdahale eder duruma gelmiştir. amaç, suçluları yakalamaktan ziyade, özel hayatta yada iş hayatında rakip durumundaki kişilerin mahremine girerek onlar hakkında kullanabileceği birtakım bilgileri ve belgeleri ele geçirmek olmuştur.

yaptığım iş ve pozisyonum gereği bu tür risk altında olduğum için, bu konuyu merak ettim. eşimle dahi telefonda konuşurken, acaba birisi bizi dinliyor mu diye düşünmek, kişiye verilebilecek en büyük eziyettir. bundan rahatsız olmak için suçlu yada illegal işlerle uğraşıyor olmanız gerekmiyor...

saygılar......

ilginiz ve cevaplarınız için teşekkürler. bir hukuk devletinde , vatandaşın telefonla konuşurken dinleniyor şüphesi içinde olması çok acı ve düşündürücü bir olaydır. bir suçun yoksa neden rahatsız olasın ki diye düşünenler de olabilir. ama telefon dinleme artık amacının dışına çıkıp, insanların özel hayatına müdahale eder duruma gelmiştir.

Bu görüşüne tamamen karşıyım. Ne devlet başkanıyız ne de Apple, Microsoft gibi çok büyük şirketlerin başkanıyız. Bizi neden dinlesinler ki?

Ha dinlerler. Hem de çok kolay. Ancak bunu istihbarat yapabilir ve o da özelini öğrendim deyip sosyal sitelerde yayımlamaz. Bi dinlemedir tutturulmuş. Siyasi politika haline gelmiş.(Sözüm asla size değil:)) Ama operatör dinlemesi yapmak, operatörünüz üzerinden attığınız mesajlara ulaşmak her baba yiğidin harcı değil. Bunun için üst kademe pc kullanıcısı olmalısınız. Ve Türkiye'de hesaplasanız bu kişi sayısı 100'ü geçmez. Ve çok maliyetli bir iş. Şirketlerin yapması da kolay değil. Birçok parayı gözden çıkarmak gerek bunun için.

Ancak WhatsApp gibi uygulamalar böyle değil işte:) Çok kolay erişim var:) Onun için Operatörü, imkanınız varsa da kriptolu cihaz kullanmanızı öneririm...