Jump to content

Whatsapp hk.

Rate this topic

Recommended Posts

Hesap mi ?? Nasil yani bilginiz hesap mi verilcek :) birakin Allahinizi severseniz kim kabul eder bunu sizce boyle biseyi rica edeceginize kredi karti olan bi arkadasinizdan rica edin(bence bu su anki teklifinizden bile mantikli) alin uygulamayi ve karti silin geri..

Olmadi jb yapin daha iyi

iRa tarafından gönderildi.

Appstore a kart tanitabilseydim senin burda ukala ukala cevap vermene firaat vermezdim emin ol

Ukalalikla ne alakasi var nerde gordunuz siz apple hesabi dagitan ??onu anlayamadim ben tanitma olayida netten bakabilirsiniz o kadar zor bi olay degil sanal kart olayini bilmem master card da hic bi sorun yok herseyi dogru yazarsaniz eger..

iRa tarafından gönderildi.

Arkadaslar merhaba,

Cok ugrasmama ragmen sanal kart ile ve hesap kartlari ile app storea kart tanitamadim.

Your payment method declined diyor.

Sizlerden ricam daha once kart ile whatsapp alinan bir hesap bulup bulamayacgimi soylemeniz.

Ya da nasil kullanabilirim? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

AppStore'da sadece Debit ve Credit Kartlari ile alisveris yapabiliyoruz... Sanal Kart terimini ilk defa bu sitede, TR'de duydum...

Bunlar disinda iTunes Apps Card'lar mevcut, bunlar hediye kartlari ve iTunes'ten Reedem yapip kullanabilirsiniz ama sanirim TR destekli degil.

Sizin bu durumda yapabileceginiz fazla birsey yok. Arkadas veya ailenizden Debit/Credit kart odunc alabilirseniz indirebilirsiniz, sonra hesabinizdan bu karti kaldirabilirsiniz...

Jailbreak yaparsaniz crack'li WhatsApp yukleyebilirsiniz....

Secenekleriniz bunlar....

AppStore'da sadece Debit ve Credit Kartlari ile alisveris yapabiliyoruz... Sanal Kart terimini ilk defa bu sitede, TR'de duydum...

Bunlar disinda iTunes Apps Card'lar mevcut, bunlar hediye kartlari ve iTunes'ten Reedem yapip kullanabilirsiniz ama sanirim TR destekli degil.

Sizin bu durumda yapabileceginiz fazla birsey yok. Arkadas veya ailenizden Debit/Credit kart odunc alabilirseniz indirebilirsiniz, sonra hesabinizdan bu karti kaldirabilirsiniz...

Jailbreak yaparsaniz crack'li WhatsApp yukleyebilirsiniz....

Secenekleriniz bunlar....

Debit ve credit'i bilen biri !!!! Sanal'ı da bilmeli ; )

Sanal kart'ı destekliyor apple yani bu apple'n seçeneği bile değil..Çünkü o bir kredi kartıdır.. ; )

Sanal kart'ı destekliyor apple yani bu apple'n seçeneği bile değil..Çünkü

o bir kredi kartıdır.. ; )

evet resmi bir kredi kartı ve ciddi bir kartdır :)

bunun tek bir amacı var yani sanal kartın tek bir hizmet amacı var oda şudur....

senin normal elde tuttugun kredi kartında belkide 5000 tl limit vardır ve sen bu kredi kartın ile internet üzerinden alışveriş yapmaya korkarsın ayrıca ve karşı tarafa hicmi hic güvenemezsin...

buna care olarakk

bankanın sana vermiiş oldugu kredi kartına ek olarak sanal kart adı altında bir kredi kart hesabı vermektedir..

sanal kart yani internet üzerinden alışveriş yapmak için limitini senin kendin anlık olarak belirtemeye yarayan bir sistemdir

yani anlık olarak limit koyabilirsin limiti sıfırlayabilirsin ve istediğini yapabilirsin bu tamamen senin kontrolune kalmış birşey...

ve buda kredi kartı dır.. :)

not :

her kredi kartı sahibin mutlaka ama mutlaka bir sanal kartı var ve bunu herkes bilmez ne zamanki lazım oldu işi düşdü ozaman kendisininde sanal kredi kartı oldugıunu ögrenecektir :)

ben bankama sordum hesabımda bir tane daha kart görüyorum o nedir dedim ?

bana güldü sanal kartın dedi :) ozaman anladım sanal kartın ne oldugunu :)

Edited by AhvaliAsk

Sanal kart'ı destekliyor apple yani bu apple'n seçeneği bile değil..Çünkü o bir kredi kartıdır.. ; )

hmmmm, sanirim Turkiye'ye ozgu bir sistem:) Yurt disinda "Sanal Kart" sunan herhangi firma biliyormusunuz acaba?

"Sanal Kart" teriminin Arapca, Ingilizce, Ispanyolca, Fransizca veya Italyanca karsiligini biliyormusunuz?:)

Google a yazdigimda sadece TR kaynakli siteler ve Cyber Card yazdigimda alakasiz linkler cikiyor:)

Onceden dedigim gibi, konu kredi ve egitim ise, TR de dunyanin hicbir yerinde duyulmamis sistemleri mevcut:D Her zaman kaybeden tuketici, herzaman kaybeden uretici, her zaman kaybeden devlet.:D:D

Bilgileriniz icin tesekkur ederim (f):)

hmmmm, sanirim Turkiye'ye ozgu bir sistem:) Yurt disinda "Sanal Kart" sunan herhangi firma biliyormusunuz acaba?

"Sanal Kart" teriminin Arapca, Ingilizce, Ispanyolca, Fransizca veya Italyanca karsiligini biliyormusunuz?:)

Google a yazdigimda sadece TR kaynakli siteler ve Cyber Card yazdigimda alakasiz linkler cikiyor:)

Onceden dedigim gibi, konu kredi ve egitim ise, TR de dunyanin hicbir yerinde duyulmamis sistemleri mevcut:D Her zaman kaybeden tuketici, herzaman kaybeden uretici, her zaman kaybeden devlet.:D:D

İngilizcem yok diye üzülüyodum bende :D Siz sanırım haklı olmak için baktınız nette nedense sanal card usa yazdım en basitinden Virtual Credit Card çıktı benim ingilizceme görede bu sanal kart demek yoksa bi yanlışlık mı var ? yanlışım olduysa affola 2 yıldır hazırlığı geçemiyorum :D

İngilizcem yok diye üzülüyodum bende :D Siz sanırım haklı olmak için baktınız nette nedense sanal card usa yazdım en basitinden Virtual Credit Card çıktı benim ingilizceme görede bu sanal kart demek yoksa bi yanlışlık mı var ? yanlışım olduysa affola 2 yıldır hazırlığı geçemiyorum :D

Google'da buldugum hicbir link Visa veya Master Card urunu degil, internet uzeri kurulmus kredi sirketi seklinde. En basitinden anlatayim, Santander, HSBC, Halifax, Barclays,

Deutsche Bank, Bank of America vs.vs. bu yabanci dev bankalar bu tur kart sunuyormu?

Evet ben once Google'da arattim ve dedigim gibi alakasiz ve TR kaynakli sitelerden baska birsey bulamadim.:)

Ayrica siz Virtual Card yazdiginizda tanidik link gorebildinizmi?:D

Ayrica Debit/Credit sahibi sanal karta neden gerek duyabilir?:) Internet uzerinden Paypal ile guvenli alisveris yapabiliyorsa zaten Sanal Kart ne is gorecek?:)

TR de daha neler gorecegiz:D Ayrica dedigim gibi, TR de dunyada gorulmemis egitim sistemide var, bu yuzden Ingilizce sinaviniz varsa bol bol sans dilerim:D:D

Google'da buldugum hicbir link Visa veya Master Card urunu degil, internet uzeri kurulmus kredi sirketi seklinde. En basitinden anlatayim, Santander, HSBC, Halifax, Barclays,

Deutsche Bank, Bank of America vs.vs. bu yabanci dev bankalar bu tur kart sunuyormu?

Evet ben once Google'da arattim ve dedigim gibi alakasiz ve TR kaynakli sitelerden baska birsey bulamadim.:)

Ayrica siz Virtual Card yazdiginizda tanidik link gorebildinizmi?:D

Ayrica Debit/Credit sahibi sanal karta neden gerek duyabilir?:) Internet uzerinden Paypal ile guvenli alisveris yapabiliyorsa zaten Sanal Kart ne is gorecek?:)

TR de daha neler gorecegiz:D Ayrica dedigim gibi, TR de dunyada gorulmemis egitim sistemide var, bu yuzden Ingilizce sinaviniz varsa bol bol sans dilerim:D:D

Çok teşekkür ederim :D bu arada yabancı kartları bilmem ama ben VISA nin kendi sitesinde bi açıklama gördüm alakalı alakasız konusu var diye paylaşıyorum içindekileri okusamda anlamam anlayamayıca sinirlenirim diye bakmadım bile :D Bu arada dediğiniz tamamen doğru Paypal gibi bi olay varken ne gerek var diye ama sanal kart olayında bildiğim kadarıyla atıyorum 5 lira ya ürün 5 liralık bi kredi kartı oluşturuyosunuz para yönünden hiç mi hiç sıkıntınız olmuyor güvencesi verdiği için insanların hoşuna gidiyo olabilir hoş paypalda öyle çalışıyodur belki bilemem orasını ben Gittigidyor üzerinden alışveriş yaptığım ve güvendiğim için paypalı hiç kullanmadım.(Türklerde çok sahtekar olduğu için kime sorduysam netten alışverişte bi korkuyolar doğal olarak insanlar bu güvenceyi verdiği için olabilir)

Virtual cards

Link icin tesekkur ederim, burda Visa herhangi sanal kart sunmamis:) Virtual Card'in tanimlamasini yapmis ve bu ogrenmem icin cok tesekkur ederim:) Yani Debit/Card gibi degil sadece seri nolu kart kullaniyorsun... email sifre olayi:D Telefon, kontor karti gibi:D Tekrar tesekkur ederim

Ayrica verdigin linkte Virtual Card'lari sunan ulkelere baktim, UK dahil TR'de var, ama ben bunlarin hicbirini ne duydum nede kullanani gordum:D Sanirim TR'ye oranla yurt disinda yaygin degil:)

Prepaid providers

Tekrar tesekkur ederim:D Bir sey daha ogrenmis oldum:D Ayrica Paypal kesinlikle en guveniliri!!! En azindan Paypal TR sitesine bakabilirsin.

Link icin tesekkur ederim, burda Visa herhangi sanal kart sunmamis:) Virtual Card'in tanimlamasini yapmis ve bu ogrenmem icin cok tesekkur ederim:) Yani Debit/Card gibi degil sadece seri nolu kart kullaniyorsun... email sifre olayi:D Telefon, kontor karti gibi:D Tekrar tesekkur ederim

Ayrica verdigin linkte Virtual Card'lari sunan ulkelere baktim, UK dahil TR'de var, ama ben bunlarin hicbirini ne duydum nede kullanani gordum:D Sanirim TR'ye oranla yurt disinda yaygin degil:)

Prepaid providers

Tekrar tesekkur ederim:D Bir sey daha ogrenmis oldum:D Ayrica Paypal kesinlikle en guveniliri!!! En azindan Paypal TR sitesine bakabilirsin.

Öyledir hakkaten de dediğim gibi amazon ya da ne biliym e-bayden falan bişey almadığım için işime yaramadı şu anlık öneriniz için teşekkür ederim bende :)

Biraz daha iyi araştır ;)

Gayet faydalı sistem Bu , isimlere takılma fazla kimse mükemmel değildir.. Öğrenirsin ;)

Sanal kartın normal kredi kartından hiçbir farkı yok. Alisveris yaparken visa kismini seciyorsunuz. Tek farki Sadece sanal :) onunda bir cvc kodu, son kullanma tarihi var. Bu kadar incitmeyin :)

Eğer dünyada hiçbir ulkede yoksa ve sadece Türkiye de varsa bu övünülecek bisey :)

Biraz daha iyi araştır ;)

Gayet faydalı sistem Bu , isimlere takılma fazla kimse mükemmel değildir.. Öğrenirsin ;)

Bana gerekli hatta EU ye gerekli olmadıgı için duymamamış olmam gayet normal, ayrıca hiç gerek duymuyorum, öğrenmeme gerek yok. Knight arkadas bayağı aydınlatmış oldu beni. Bu kadar sanal kart bilişi çok bile. Arkadasın verdigi VISA linkine baktım, TR de tonlarca banka virtual kart sunarken UK de sadece iki banka sunuyor, bu iki bankayida ne duydum ne de gördüm...

TR de bukadar yaygın olması TR deki dolandırıcılığı anımsatiyor. Malum kimsenin guveni yok sanal alisverise, cüzdanından şüphelenen biri elbette bankasından şüphelenecek...

Halbuki debit kartiniz varsa zaten bunu ayrı ayrı hesaplara boler, belirlediginizden fazla para gönderme veya çekme yapamazsınız. En güvenlisi budur, bu kartı hem sanalda hem normal alışverişde kullanabilirsiniz...

TR geneli bu... Belli olmuyor...birinin 5 dolari calinmis cok uretken bankalarimiz tarihi gecmis sanal kart olayini ortaya atmis...

Ama konu AppStore'dan alışveriş ise bu kadar korkak olamayın, yada bu kadar korkakaksaniz birdaha AppStore kullanmayın. Apple'in kimsenin çalınti 2 dolarına ihtiyacı yok...yeterli giriş bilgilerinizi güvenli tutun ve kimsenin bilmediginden emin olun...

Neyse...

Bilgiler için teşekkür ederim saygılar sunarım...

Sanal kartın normal kredi kartından hiçbir farkı yok. Alisveris yaparken visa kismini seciyorsunuz. Tek farki Sadece sanal :) onunda bir cvc kodu, son kullanma tarihi var. Bu kadar incitmeyin :)

Eğer dünyada hiçbir ulkede yoksa ve sadece Türkiye de varsa bu övünülecek bisey :)

Eğer hiçbir ülkede yoksa bu gerek olmadıgından dolayidir...Sanal kart TR'demi icat edilmiş acaba? Malum TR... Her türlü tedbir gerekli...

Başka ülkenin iphone forumu yok mu ? Çok kaygılandım şuan..Oralarda takılıp YARDIM etmem gerek sanırım...Sonuçta burda dolandırıcıyız biz.Tırsıyoruz ondan kullanıyoruz..

illa resmi yazı döküp avrupa listelerini gösterecez sanırım..At ile deve değil bu...Abartıp laf atmaya ne gerek var..İyi ki bi yurt dışı görmüşsünüz yani..Kusura bakmayın..Post'dan (İLETİ) rahatsız olursanız SOL ALT'DAKİ RAPOR butonunu kullanabilirsiniz..Cevap vermeniz şart değildir...

Bana gerekli hatta EU ye gerekli olmadıgı için duymamamış olmam gayet normal, ayrıca hiç gerek duymuyorum, öğrenmeme gerek yok. Knight arkadas bayağı aydınlatmış oldu beni. Bu kadar sanal kart bilişi çok bile. Arkadasın verdigi VISA linkine baktım, TR de tonlarca banka virtual kart sunarken UK de sadece iki banka sunuyor, bu iki bankayida ne duydum ne de gördüm...

TR de bukadar yaygın olması TR deki dolandırıcılığı anımsatiyor. Malum kimsenin guveni yok sanal alisverise, cüzdanından şüphelenen biri elbette bankasından şüphelenecek...

Halbuki debit kartiniz varsa zaten bunu ayrı ayrı hesaplara boler, belirlediginizden fazla para gönderme veya çekme yapamazsınız. En güvenlisi budur, bu kartı hem sanalda hem normal alışverişde kullanabilirsiniz...

TR geneli bu... Belli olmuyor...birinin 5 dolari calinmis cok uretken bankalarimiz tarihi gecmis sanal kart olayini ortaya atmis...

Ama konu AppStore'dan alışveriş ise bu kadar korkak olamayın, yada bu kadar korkakaksaniz birdaha AppStore kullanmayın. Apple'in kimsenin çalınti 2 dolarına ihtiyacı yok...yeterli giriş bilgilerinizi güvenli tutun ve kimsenin bilmediginden emin olun...

Neyse...

Bilgiler için teşekkür ederim saygılar sunarım...

Öylede kardeşim Akıllı adam kredi kartı kullanmaz bence ha televizyon bilgisar telefon vb tek seferde çıkarıp trink para vermenin bütçende sıkıntı yaratcak cihazlarda (Yüksek kesimden bahsetmiyorum hani orta sınıf bi aileden ) durum başkada konuyu açan arkadaş kredi kartı kullanmıyo olabilir hani şu master card vs diyorum bencede en akılcı yöntem kendisi kaç kişi batıyor bu kartlar yüzünden ki buda ayrı bi tartışma konusu o yüzden son yazdığınıza katılmadım malesef kredi kartı kültürü daha ülkemizde oturmuş değil komplexli bi çok insan var ve cebinde parası olmadığı için kendini eziklemiş hissedip 10 20 10 20 harcayarak intahara teşebbüs etmeye kadar köşeye sıkışan insanlar da ya da anı yaşayıp ölümüne harcayanlar vs. bunu açarsak konu çok başka yerlere kayar :D

Başka ülkenin iphone forumu yok mu ? Çok kaygılandım şuan..Oralarda takılıp YARDIM etmem gerek sanırım...Sonuçta burda dolandırıcıyız biz.Tırsıyoruz ondan kullanıyoruz..

illa resmi yazı döküp avrupa listelerini gösterecez sanırım..At ile deve değil bu...Abartıp laf atmaya ne gerek var..İyi ki bi yurt dışı görmüşsünüz yani..Kusura bakmayın..Post'dan (İLETİ) rahatsız olursanız SOL ALT'DAKİ RAPOR butonunu kullanabilirsiniz..Cevap vermeniz şart değildir...

Bunun benim dediklerimle veya konu ile alakası yok. Nasil laf attim? Bu benim haddim degil, boyle bi durum varsa adminler silebilir yoksa saygi duymaniz gerekir en azından yazdıklarımı birdaha okumayabilirsiniz. Ne demek istediğinizi zaten anlayamadım ama sanırım benim susmam gerekir.

Yanlis anladiniz veya zaten yanlis anlamak istedin. Her turlu, her kimi kirdiysam ozur dilerim... Cekiliyorum... İyi forumlar...