Jump to content

tweak yada app satın alma ile ilgili merak ettiğim sorular....

Rate this topic

Recommended Posts

güzel insanlar şimdi sizere bir soru soracagım umarım herkes için faydalı olur aynı zamanda bende merak ettiğim cevabları almış olurum....

diyelimki ben bir tweeak satın aldım

örnegin :

Visaliyar@eposta.com diye adresimle bir tweak yada app satın aldım

1 : bu hesabımla aldıgım tweak sanırım udid üzerinemi kaydoluyor ?

2: ve bu hesabımla kendi cihazıma yükledim ama cihazımı sattım ve ben her bu hesabımla tweak yada app alırsam bu cihazdamı istifade edecek ? sonucda satmışım ben bunu ve başkası kullanıyor yani elimden cıkmış....

3 : diyelimki ben başka bir iphone aldım ve o iphoneye yine bu hesabımla giris yaptım derken uygulamalrı yükledim peki bu hesabımı ben 10 yada 15 sene kullanacaksam ve 10 yada 15 sene icersinde hersene olsa 10 yada 15 cihaz degiştirecegim

ve ben bu cihazların hebsine aynı hesabımla yükleyebiliyor olacakmıyım ? yani bir hesabla 5 cıhaz geri kalan cıhazlar için hesabmı almalıyım ?

4 : ben cok sevdiğim bir arkadaşıma bir tweak hediye etmişim yani hesabımı vererek yüklemiş ama o hesabımda bir cok tweak kayıtlı ve o arkadaşım bunların hebsindenmi istifade edecek ?

5 : ben teli sattım diyelim peki o cihazdaki ücretli tweakları iptal edemezmiyim ? yani sadece kendim kullanmak için ?

ve daha daha buna benzer bir sürü sorular kafama takıldı şu an hatırıma gelenler bunlar...

güzel insanlar şimdi sizere bir soru soracagım umarım herkes için faydalı olur aynı zamanda bende merak ettiğim cevabları almış olurum....

diyelimki ben bir tweeak satın aldım

örnegin :

Visaliyar@eposta.com diye adresimle bir tweak yada app satın aldım

1 : bu hesabımla aldıgım tweak sanırım udid üzerinemi kaydoluyor ?

2: ve bu hesabımla kendi cihazıma yükledim ama cihazımı sattım ve ben her bu hesabımla tweak yada app alırsam bu cihazdamı istifade edecek ? sonucda satmışım ben bunu ve başkası kullanıyor yani elimden cıkmış....

3 : diyelimki ben başka bir iphone aldım ve o iphoneye yine bu hesabımla giris yaptım derken uygulamalrı yükledim peki bu hesabımı ben 10 yada 15 sene kullanacaksam ve 10 yada 15 sene icersinde hersene olsa 10 yada 15 cihaz degiştirecegim

ve ben bu cihazların hebsine aynı hesabımla yükleyebiliyor olacakmıyım ? yani bir hesabla 5 cıhaz geri kalan cıhazlar için hesabmı almalıyım ?

4 : ben cok sevdiğim bir arkadaşıma bir tweak hediye etmişim yani hesabımı vererek yüklemiş ama o hesabımda bir cok tweak kayıtlı ve o arkadaşım bunların hebsindenmi istifade edecek ?

5 : ben teli sattım diyelim peki o cihazdaki ücretli tweakları iptal edemezmiyim ? yani sadece kendim kullanmak için ?

ve daha daha buna benzer bir sürü sorular kafama takıldı şu an hatırıma gelenler bunlar...

herseyden once, nazikce beliryetim, ID ile Cydia'dan paylasim korsanliktir:) Crack veya ID paylasimi...herturlu...korsan:D

1 - Aldigin uygulama email hesabina kayitli, ayni zamanda cihazin UDID kaydi Saurik'in serverlerine yukleniyor.

2- Kesinlikle, chazinda satin aldigin tum uygulamalari sattiginda yeni satin alan kisi tekrar yukleyebilir. Istersen cihazini havuza at, istersen uzay bosluguna birak, istersen Restore et, istersen JB kaldir... Yeni kullanici Cydia yukledikten sonra tum senin onceden yukledigin uygulamalari ucretsiz indirebilir. Bunun sebebi email hesabiniz degil, UDID'in kayitli olmasi....

3- Yeni cihazinda email hesabini girip onceden satin aldigin uygulamalari indirebilirsin. Bazi uygulamalari sadece 1, 3, veya 5 veya sinirsiz cihaz ustunde yukleyebilirsin. Eger bu limitleri asmissan yazarin insiyatifine kalmis...

4- Cok sevdigin arkadasina bir tweak icin hesap bilgilerini verdiginde bir tweak degil, tum hesabinda kayitli tweaklerini vermis oluyorsun. Malesef forumdaki birkac arkadas bunu algilayamiyor...Ayrica, siz birkere arkadasiniza hesabinizi verdiniz...isterseniz on kez sifre degistirin, SIZIN SONRADAN BU HESAP USTUNDE SATIN ALACAGINIZ TUM UYGULAMALAR AYRICA ONCEDEN PAYLASTIGINIZ ARKADASINIZDA INDIREBILECEK...yani is kontrolunuzden cikacak. bir kez verdinmi hesabini olay bitmistir...

5- satin alinan uygulamalarin iptal edilmesi seklinde bir kaide yok, burda alaka kamu veya ozel sektor sistemi degil...yeni dogmus Cydia sistmi ve bunda bircok eksiklikler mevcut...HERZAMAN, cihazinizi sattiginizda ve sizin satin aldiginiz uygulamalari yeni kullanicinin kullanamamasi icin Saurik'e bizzat mail atip CYDIA ile alakali tum UDID bilgilerinizi kaldirmasini istemelisiniz...Tabi bununla nekadar ilgilenir bilmem.

Tekrardan hatirlatayim, her turlu, bu islemler korsanliktir...Eger arkadasiniz sirf denemek icin yuklediyse ve begendiyse, en azindan yazara bagis yapabilir...

Saygilar...

herseyden once, nazikce beliryetim, ID ile Cydia'dan paylasim korsanliktir:) Crack veya ID paylasimi...herturlu...korsan:D

1 - Aldigin uygulama email hesabina kayitli, ayni zamanda cihazin UDID kaydi Saurik'in serverlerine yukleniyor.

2- Kesinlikle, chazinda satin aldigin tum uygulamalari sattiginda yeni satin alan kisi tekrar yukleyebilir. Istersen cihazini havuza at, istersen uzay bosluguna birak, istersen Restore et, istersen JB kaldir... Yeni kullanici Cydia yukledikten sonra tum senin onceden yukledigin uygulamalari ucretsiz indirebilir. Bunun sebebi email hesabiniz degil, UDID'in kayitli olmasi....

3- Yeni cihazinda email hesabini girip onceden satin aldigin uygulamalari indirebilirsin. Bazi uygulamalari sadece 1, 3, veya 5 veya sinirsiz cihaz ustunde yukleyebilirsin. Eger bu limitleri asmissan yazarin insiyatifine kalmis...

4- Cok sevdigin arkadasina bir tweak icin hesap bilgilerini verdiginde bir tweak degil, tum hesabinda kayitli tweaklerini vermis oluyorsun. Malesef forumdaki birkac arkadas bunu algilayamiyor...Ayrica, siz birkere arkadasiniza hesabinizi verdiniz...isterseniz on kez sifre degistirin, SIZIN SONRADAN BU HESAP USTUNDE SATIN ALACAGINIZ TUM UYGULAMALAR AYRICA ONCEDEN PAYLASTIGINIZ ARKADASINIZDA INDIREBILECEK...yani is kontrolunuzden cikacak. bir kez verdinmi hesabini olay bitmistir...

5- satin alinan uygulamalarin iptal edilmesi seklinde bir kaide yok, burda alaka kamu veya ozel sektor sistemi degil...yeni dogmus Cydia sistmi ve bunda bircok eksiklikler mevcut...HERZAMAN, cihazinizi sattiginizda ve sizin satin aldiginiz uygulamalari yeni kullanicinin kullanamamasi icin Saurik'e bizzat mail atip CYDIA ile alakali tum UDID bilgilerinizi kaldirmasini istemelisiniz...Tabi bununla nekadar ilgilenir bilmem.

Tekrardan hatirlatayim, her turlu, bu islemler korsanliktir...Eger arkadasiniz sirf denemek icin yuklediyse ve begendiyse, en azindan yazara bagis yapabilir...

Saygilar...

acıklamaların için canı gönülden yürekten teşk ederim ve herzamanki gibi yine güzel vurgulu net bir şekilde acıklıga kavusturmuş oldunuz.

bu durumda yapmam gereken tek şey mail hesabıma cok dikkat etmem gerek ve kimse ile tweak konusunda paylaşmamam gerek bunu bir kez daha anlamış ve cuk diye oturmuş oldumm...

ama hersey iyi güzel anladım care var bir şekilde lakin şu olay canımı sıktı desem yeridir...

ya ben cihazı olaki sattım iyi güzel fiyat denk geldi yada ne bileyim bir üst model almak için cihazımı satma geregi duydum ve sattım..

ama tüm tweaklarım ister istemez alan kişide kullanacak burası canımı sıktı işte....

ve anladıgım kadarı ile buna care yok tek care var oda saurike mail atmak ve dediğin gibi ne kadar dikkate alınır orası mechul....

tüm bu acıklamaların için bir kez daha teşk ederim güzel insan...

ve anladıgım kadarı ile buna care yok tek care var oda saurike mail atmak ve dediğin gibi ne kadar dikkate alınır orası mechul....

Aynen, yeni kullanici Cydia kullanmiyorsa sorun yok, tabi buna siz karar veremezsiniz...

Kullanirsa sizin cihaz ustunde satin aldiginiz tum uygulamalari satin alinmis sekilde yukleyebilir...

Yapabileceginiz tek sey Saurik ile irtibata gecip serverdeki cihazinizin UDID bilgilerini kaldirmak.

Saurik beyin bunu yapma zorunlulugu yok. Cok, COK mesgul biri oldugunu ve server bilgilerini kimseye verecek kadar aptal olmadigini dusunursek, cok buyuk ihtimalle bu isteginizle ugrasmayacak...

Cihazi satmadan once cydiadan log out yaparsan, cihazi sattigin kisi ancak tekrar log in olarak senin satin aldigin uygulamalari indirebilir, yani mailini veya sifreni vermezsen senin satin aldigin uygulamalari indiremez.

Cihazi satmadan once cydiadan log out yaparsan, cihazi sattigin kisi ancak tekrar log in olarak senin satin aldigin uygulamalari indirebilir, yani mailini veya sifreni vermezsen senin satin aldigin uygulamalari indiremez.

Hayir, malesef boyle degil.

Log Out yapmayi bosverin, cihazi yeni cihaz olarak Restore yaptigimizda bile tekrar JB yapip hesap bilgilerini girmeden bile cihaz ustunde onceden satin alinmis uygulamalar tekrar yuklenebilir:) Burda sozkonusu hesap degil, UDID...

4 : ben cok sevdiğim bir arkadaşıma bir tweak hediye etmişim yani hesabımı vererek yüklemiş ama o hesabımda bir cok tweak kayıtlı ve o arkadaşım bunların hepsindenmi istifade edecek ?

Bunada ayrı bir pencereden bakacak olursak;

Örneğin hem kendin hem de arkadaşına hediye etmek için yeni bir tweak satın alacaksın. Ama senin mevcut email ve şifrende 15 adet lisanslı tweak var. Oysa sen sadece bu yeni alacağın tweak'i hediye etmek istiyorsun.

Bu durumda tweak'i satın almadan önce E-Mail şifreni değiştirmen gerek. Şifre değiştikten sonra gidip tweak'i bu yeni değiştirmiş olduğun şifrenle alırsın.

Satın alma işlemi bittikten sonra Eski şifrene geri dönebilirsin.

Şimdi bu tweak'i az önceki şifre ile arkadaşına hediye edebilirsin.

Daha önce satın almış olduğun 15 tweak'i böylece paylaşmak zorunda kalmazsın.

Yanılıyormuyum :)

Örneğin hem kendin hem de arkadaşına hediye etmek için yeni bir tweak satın alacaksın. Ama senin mevcut email ve şifrende 15 adet lisanslı tweak var. Oysa sen sadece bu yeni alacağın tweak'i hediye etmek istiyorsun.

Bu durumda tweak'i satın almadan önce E-Mail şifreni değiştirmen gerek. Şifre değiştikten sonra gidip tweak'i bu yeni değiştirmiş olduğun şifrenle alırsın.

Eski şifrene geri dönüş yaparsan arkadasın nasıl yeni şifre ile giriş yapacak :D imkansız yani

Tapatalk ile yapistirdim...

Bu karmasa icinde, yeni email hesabi girip alayim dediginde...:D Cydia ustunde yeni email hesabini "Link" yapiyoruzya...burda email hesabin cihaza linkleniyor..yani UDID'e:D Gerisini sen dusun:) Istersen iki iCihazin varsa deniyebilirsin;)

Yeni cihazda bu islemi yapabilirsin...:)

Bu durumda arkadaşının yüklemesini beklemek ve sonra eski şifresine dönmek. Bilgi için teşekkürler :)

Yukarıda ramon adlı arkadasın dediği gibi hiç bir sekilde sadece 1 tweak veremezsin, hesabında kaç tweak varsa hepsi arkadaşına gecer:D istersen şifreni değiş farketmiyor

Yukarıda ramon adlı arkadasın dediği gibi hiç bir sekilde sadece 1 tweak veremezsin, hesabında kaç tweak varsa hepsi arkadaşına gecer:D istersen şifreni değiş farketmiyor

Hahahaha. Yaw arkadaş ben bu hediyeyi öyle ya da böyle verecem 15 tweak'imi paylaşmadan :) Yeni email, yeni şifre... Varmı ötesi. Walla bunları öğrenmek iyi oluyor.

Sanki yanlışınız var gibime geliyor. Ben şuanki email ve şifrem ile 15 tweak aldım. Sonra şifremi değiştirmek zorunda kaldım diyelim. Ve akabinde yeni bir cihaz aldım.

Şimdi ben satın aldığım zamanki şifreyi kullanmazsam bu tweakleri nasıl yüklerim?

Ne kadar yabancıymışız olaya ala laa (Kendi adıma söylüyorum, aman yanlış anlamayın. Bilmediğimden kafama takılan soruları soruyorum) :)

Yanılmışım :( Deneme sakın VisaliYar :) Bütün tweaklerin gider maazallah. :)

Hahahaha. Yaw arkadaş ben bu hediyeyi öyle ya da böyle verecem 15 tweak'imi paylaşmadan :) Yeni email, yeni şifre... Varmı ötesi. Walla bunları öğrenmek iyi oluyor.

Sanki yanlışınız var gibime geliyor. Ben şuanki email ve şifrem ile 15 tweak aldım. Sonra şifremi değiştirmek zorunda kaldım diyelim. Ve akabinde yeni bir cihaz aldım.

Şimdi ben satın aldığım zamanki şifreyi kullanmazsam bu tweakleri nasıl yüklerim?

Ne kadar yabancıymışız olaya ala laa (Kendi adıma söylüyorum, aman yanlış anlamayın. Bilmediğimden kafama takılan soruları soruyorum) :)

Cordobez, abi, bak... Cydia'dan satin aldiginda hem hesabina hem server'da UDID'e satin alma bilgileri tasiniyor...Olay bu.

Eger sadece bir tweak hediye etmek istersen, yeni hesap, yeni cihaz gerekir, sonra bu yeni hesap ve cihaz ustunde hediye etmek istedigin uygulamayi tekrar satin alman gerekir. Yani bi anlami kalmaz.... hepsi bu, otesi yok... Cunku suan kullandigin cihazina yeni mail linklersen dolayisiyla bu emaili UDID'ine de ayni zamanda linklemis oluyorsun...

Ne sifresi??? Sifre olayi nedir??? Bak yine kizdim:D

Yeni cihaz aldiginda Gmail veya Facebook hesabini girip yuklersin. Sifre olayi yok... sadece suanki kullanici adi ve sifren... Facebook'a giris yapar gibi...

3 gün önce bu siteden bi arkadaşa paypaldan 2 dolar transfer ettim kendisi Air blue almıştı her neyse bu arkadaş sadece kendi iphonuna birde ipadine kurmuş bana aldığı gmail adres ve şifresini verdi.giriş yaptım fakat indrime yapmadı account limit diye bi uyarı verdi.saolsun kardeşim olmadığını söyledim birine daha vermiş oda olmayınca anladıki yüklenmiyor.bana paramı iade etti diyeceğimi odurki her tweak 5 kişiye olmuyor bunu anladım.

diyeceğimi odurki her tweak 5 kişiye olmuyor bunu anladım.

Aynen boyle arkadasim. Kac cihaza yuklenebilecegi tamamen yazarin karari.

Korsan paylasim olmadan 3 degil ama 5 licence tamam olur. iPhone, iPad, iPod'unuza ve ileride alacaginiz iCihazlara yuklemek icin... 5 yeterli olacak:)

Bazi uygulamalari sadece 1, 3, veya 5 veya sinirsiz cihaz ustunde yukleyebilirsin. Eger bu limitleri asmissan yazarin insiyatifine kalmis...