Jump to content

İphone'De Ki İleri Teknoloji

Rate this topic

NypmhX

Recommended Posts

Ya arkadaşlar bu iphone de güzel oyun oynadığım kadar başka hiç bir telefonda bu kadar güzel oyun oynayamıyorum.Galaxy S2,Lg Optimus 3d...3d den bile daha iyi.Bu kadar ileri bir teknolojiye nasıl sahip olmuşlar?Yada diğer markaların telefonlaro neden böyle iyi çözünürlükte oyun oynatamıyor?İphone de olup ta diğer telefonlar da olmayan ne?

Gozun algilayamayacagi kadar kucuk pixelli retina..yoksa performanda s2 ve i4 kiyaslanamaz bile samoled+ in en buyuk eksisi pixellerinin buyuk olusu istedigi kadar canli olsun lockscreen e bakacak degilim sonucta hos oyunda oynamamda oynayanlar icin dersek :D yoksa cozunurlukle pekte alakasi yok isin oyunlar tam ekran icin yapiliyolar 1280x720 640x960 480x800 vs olarak is gpu ve ekranda bitiyoda gpu genelde takilma falan sorunlari varsa yeterli degil denebilir ama kalite yoksa ekrandan dolayi bu siteden aldigim bi playboy zeppelin iconuma bakiyorum ve tavsanin kulaklarinin ucunda bile bi yuvarlaklik falan yok tam sekli ne eksi ne arti harika otesi yaptilar hatta steve bunun uzerine espri bile yapmisyi yok insanlarin gozu mm2 karede su kadari algilar ama biz garanti olsun diye bu kadar koyduk diye :))

iRa tarafından gönderildi.

Apple'da cihazın %90'ı Apple'a özel üretim. Hatırladığım kadarıyla da iPhone çıkarken tamamen Apple'a ait denmişti. Yani patenti Apple'da olmayan hiçbir şey yokmuş. Belki yanlış da olabilir bu bilgi..

Biraz da işletim sisteminden kaynaklanıyor:) iOS kadar sağlam ve yenilikçi bir işletim sistemi bulamazsınız:)

Ve kazanç meselesi. O cihazlarda satıcılar doğru düzgün para kazanamıyorlar. Çünkü internetten indirilen bir program kolayca yüklenip kullanılabiliyor. Ancak JB yapılmamış iPhone'larda böyle değil. Yani Örnek Angry Birds uygulaması Milyonlar sattı. 3 tane uygulaması ve uygulama içi satın alımla neredeyse milyar dolar kazandı.

Ve biraz da düzen ve disipline bağlı. Hepimiz iTunes'a laf atarız. Herşeyi kısıtlıyor ve ağır diye. Ancak en büyük avantaj iTunes. Neden? Çünkü cihazda yapabileceğiniz herşeyi iTunes ile yapıyorsunuz:) Hepsi bir yerde:)

Apple'da cihazın %90'ı Apple'a özel üretim. Hatırladığım kadarıyla da iPhone çıkarken tamamen Apple'a ait denmişti. Yani patenti Apple'da olmayan hiçbir şey yokmuş. Belki yanlış da olabilir bu bilgi..

Biraz da işletim sisteminden kaynaklanıyor:) iOS kadar sağlam ve yenilikçi bir işletim sistemi bulamazsınız:)

Ve kazanç meselesi. O cihazlarda satıcılar doğru düzgün para kazanamıyorlar. Çünkü internetten indirilen bir program kolayca yüklenip kullanılabiliyor. Ancak JB yapılmamış iPhone'larda böyle değil. Yani Örnek Angry Birds uygulaması Milyonlar sattı. 3 tane uygulaması ve uygulama içi satın alımla neredeyse milyar dolar kazandı.

Ve biraz da düzen ve disipline bağlı. Hepimiz iTunes'a laf atarız. Herşeyi kısıtlıyor ve ağır diye. Ancak en büyük avantaj iTunes. Neden? Çünkü cihazda yapabileceğiniz herşeyi iTunes ile yapıyorsunuz:) Hepsi bir yerde:)

Hayir hocam dogru patentinin oldugu parcalar var iApple da aynen basitinden a4 a5 retina ornek verilebilir..

iRa tarafından gönderildi.