Jump to content

....Siri İçin Port Aramaya Son....

Rate this topic

smart90

Recommended Posts

Cydiablog.com da belirtildiğine göre iphone 4 - 3gs vb. sahipleri de bu yöntem sayesinde hızlı, güvenilir ve düzenli güncellenebilen bir porta sahip olabilecek.

.Repo:Bigboss

.Lisans:Ücretsiz

.AssistantConnect (iphone 4 ve diğerleri için)

.AssistantConnect4S (iphone 4s için)

İkili bir tweak şeklinde gelen araçlardan biri iphone 4s'e kurulurken diğeri de ''spire'' kurulu bir iphone 4 ve diğerlerine kurulan tweak ten oluşmakta, iphone 4s e kurulan tweak iPhone 4S'lere ait Siri dogrulama dosyalarini otomatik olarak yukleyip, Siri'yi sorunsuz olarak calistirmayi saglarken, AssistantConnect tweak'i ise email ile gelen AssistantConnect4S ile olusturulmus dosyalari otomatik olarak acip, yuklemeyi saglamaktadir. program bunu 5 kullanıcıya kadar gönderip kurulum sağlayabilmekte

Tek ihtiyacınız olan iphone 4s sahibi samimi bir dost :)

VİDEO:

>http://www.youtube.com/watch?v=yTuSj9D7-M4&feature=related

>http://www.youtube.com/watch?v=PUhxezkZdi0&feature=related

Kurulum:

Step 1: Önce Spire i yükleyin, sonra Ayarlar > Genel > Siri yi aktif hale getirin. Sonra iPhone 4 e

AssistantConnect i yükleyin.

Step 2: iPhone 4s üzerinde AssistantConnect4S i yükleyin, sonra AssistantConnect4S uygulamasını açın.

Step 3: iPhone 4S i Reboot edin

Step 4: İphone 4s de AssistantConnect4S i açın, Siri yi açın, Siri ye bir şey sorun. bir kez cevap versin,“Email Siri Data” butonuna basın, ve eski iOS aygıta (siri kurulu iphone4,3gs,ipod vb) veri e-postasını gönderin . Gelen mail in boş olmadığını, dosya boyutundan konrol ediniz.

Step 5: Eski iOS cihazınızda, iPhone 4s den gönderilen e-posta açın, sonra eki açın. "AssistantConnect" düğmesine dokunun. AssistantConnect de bir diyalog açılacak “File Copied” and “AssistantConnect File Loaded Successfully”. Ana ekrana gidin ve cihazı respring veya reboot edin.

Step 6: Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, Siri ye bir şey sormak için Home tuşuna basılı tutun, siri yanıt verince işlem tamamdır.

(Keyler apple tarafından 24saat te bir güncellenmektedir.)

anlatım çevirisi : smart90 (kaynak, siriproxy.net)

Edit: Denendi ve Çalışıyor ''Erkolik'' nickli arkadaşa teşekkürler.

Edited by smart90

Burda hepsinden önemlisi spire herhangi bir tweak ile çakışıyormu yoksa stabil mi? Sırf bu yüzden telini bile açamayanlar var.

Bilinen bir çakışma var mı? Bu çok önemli bir nokta.

Diğer bir taraftan açmış olduğunuz konu devrim niteliğinde. Büyük olasıkla çalışıyor. İlk ben denerdim ama spire bir çakışırsa bende çakarım :)

20'ye yakın lisanslı tweak var. Göze alamıyorum. Önce bunu netleştirmek lazım.

Emeğine sağlık. Verdiğin link için ayrıca teşekkürler. Başka bir siteden bende bu konuya bakıyordum.

Edited by cordobez

Doğru. Bir arkadaşından rica etmen lazım. Hem onda yüklü olacak bu tweak (AssistantContent4S), hemde i4'te (AssistantContent).

Arkadaslar peki 4s olan arkadasın internet kotasına asırı etki etmesin. Yani maili bir keremi yolluyor yoksa sureklimi

Arkadaslar peki 4s olan arkadasın internet kotasına asırı etki etmesin. Yani maili bir keremi yolluyor yoksa sureklimi

İnternet kotasına etkilemez sonucta senin data dan bağlanıcak, Keyler değişene kadar kullanabilirsiniz daha sonra tekrar key yollayacaktır hangi zaman zarfında key değişiyor onda bilgim yok :)

Action Menu Plus Pack

Air Blue Sharing

aTimeTool

BBsetting

BlurriedNCBackground

Flowtation

FolderEnhancer

Gridlock

Installous

IntelliScreenX

iAP Cracker

iPhonedelivery

iStartupMovie

KillBackground

Multilcon Mover

Pwntunes

SBsetting

Springtomize

User Agent

3G Unrestrictor

Bunlar dostum

Dostum şu host dosyası etc klasöründeki host mu?spire'in içinde bulamadım.

Host dosyasına dokunma dostum

root/var/private/mobile/Library/Preferences/

bunun içindeki

Kod:

com.apple.assistant.plist

com.apple.assistant.support.plist

bunları sil öyle yükle sertifikayı

Spire adres yazdıgımz yere de https://guzzoni.apple.com bunu yaz

Host dosyasına dokunma dostum

root/var/private/mobile/Library/Preferences/

bunun içindeki

Kod:

com.apple.assistant.plist

com.apple.assistant.support.plist

bunları sil öyle yükle sertifikayı

Spire adres yazdıgımz yere de https://guzzoni.apple.com bunu yaz

Bunları da denedim verdiği cevap hep aynı.

arkadaşlar su kurulumu bi anladağım gibi anlatayım hata varsa soyleyim bende 4 var spire ve assistanconnect kuruyorum daha sonra 4s olan kişiden assistan4s olanı cydiadan kuruyorum sonra o programla bana mail atıo mailde gelen dosya açılınca otomatik olarak kayıt oluo bitince aynı işlem aynı değilmi

Bir 4s bir 4'e mi paylasim yapabiliyor acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

o_ \o_ \o/ <o/ <o> \o> \o/ Ooooh Macarenaa

Evet şu an ip4 ve 4s'te çalışıyor.İkside aktif.Pardon ya soruyu yanlış anlamışım.

O konuda bir bilgim yok dostum.

Arkadaşlar sonuç olumlu.İlk sayfadaki yönergeleri uyguladım.Çatır çatır çalışıyor,

hayırlı olsun

5 taneye kadar sıkıntı yok. 6. Olursa banlanırsınız. Onun için güvendiğin kisiler olmalı.

24 saatte bir Email atılıp atilmamasi gerektiği bilgisini senden alacaz artık. Teyid edermisin lütfen? Yarın haberlerini bekliyoruz artık.

Edited by cordobez