Jump to content

IntelliScreenX 3G ve E otomatik geçiş saglamıyor..

Rate this topic

Recommended Posts

güzel insanlar bugun başıma şöyle bir olay geldi....

hastaneye gittim ve bizim burada hastanede butun telefonlar inanılmaz az ceker nedendir bilmiyoırum o ayrı bir konu....

neyse hastaneye gittim ve cihazımla facebooka girmek istedim...

derken bir baktım 3G sinyal kayboluyor ve aranıyor dedi servis yok falan filan dedi...

oysaki bunun cözümünü üc bes gün önce bulmuştum ve yine acaba o sorunmudur diye düşünmeden edemedim.

ama sorun ondan degilmiş yani o daha önceki cözümüm doıgruymuş

hatırıma birsey geldi dedimki ya bu neden 3G den cıkınca E gecmiyorki dedim

neyse intelliscreenx den 3G kapattım E kısmı acıldı ve baktımki E de iken full cekiyor butun dişlerin hebsi yandı...

şaşırdım ALLAH ALLAH neden böyle oldu ya cok ilginc degilmi dedim

oysaki 3G cekmediği yerde otomatikman E gecmesi lazım ama gecmiyor sonra anladımki...

intelliscreenx otomatik geciş saglamıyor....

şimdi sorum şu

buna bir cözüm yokmu ?

Geçmesi gerekli, ama 3g az da olsa çekerse neden geçsin tel ?

Tam çekememesi lazım 3g olarak ki edge'ye geçsin...Dediğim şu ki; 3g'nin az çekiyor olması telinizin verimsiz olacağı anlamına gelmez..Rahat olunuz

keske az olsa cekse ama resmen diyorki sebeke yok uyarısı veriyor ve aranıyor diyor

yani bu durumda neden edgeye gecmesinki ? ama gecmiyor işte isterseniz sizlerde bir deneyiniz

İntelliscrennx kullanmadığım için bilemiyorum maalesef güzel Abim

inşallah sorununuz restoresiz çözülür

gecmis olsun

Tabatalk olmasa gönderemezdim :)

yok be güzel insan herseydede tek care restore diye düşünmeyiniz :)

birazda sorunların kaynagının nedenini bulmaya cözüm bulalım :)

hamdolsun stabil çalışıyor sadece bunada bir cözüm bulmak amaclı yazdım :)

ayrıca bu sorun bir bende degil herkeste var ama kimse farkında degil yakında cıkar kokusu :)

bende bir dis cekiyor ama 3g deyken az cekmesi normal ama neden E ye gecmiyor anlamadim ben bizim evde denedim 3g den otomatik E ye gecti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Donanimhaber formundada 4s kullanan birisi oda intelliscreenx kullaniyor oda ayni benim derdimden sorunu var

Ve sen intellliscreenx kullaniyormusun ?

Egerki kullaniyorsan sendede ayni sorun olmasi lazim

Ya sen sorumu tam anlayamadim yada olayi bilmiyorsun yada intelliscreenx kullanmiyorsun

Bendede ayni sikinti var, ben geveyden diye dusunuyodum intelliscreen'denmis demek, update'le duzelir heralde.

evet demiştim degilmi herkeste var bu sorun ama yakında cıkar kokusu demiştim :)

inş buna bir an önce bir cözüm gelse cok iyi olur yoksa bir anlamı kalmaz yani güzelim cihazımız var elimizde ama şebeke yok demesi hayli insanın canını sıkar...

inş ingilizce bilen biri bu tweakı yazan yazara durumu maille dile getirirki ve bunada bir cözüm üretir...

not :

ne kadar ciddiye alınırız ne kadar önemseniriz ne kadar dikkate alınır bilemiyorum ama bir ümiddir işte :)

evet güzel insanlar buna bir cözüm buldum lakin deneme şansım olmadı ve 3G den EDGE'ye gececek yer bulamadıgım için aklıma gelenleri yazmak istedim ve sizinlede paylaşmak istiyorum

lütfen deneyipte faydasını görenler yorum yapsa sonucları buradan paylaşırsa sevinirimm....

ayarlar > bildirimler > ISX QuickSettings > gecişleri yapılandır >

yukarı sag tarafta düzenle var ona tıklıyoruz ve ISX Hücresel veri geçişi buna tıklıyoruz ve bunu aşagıya dogru çekiyoruz ve Available toggles buraya alıyorsunuz ve yukarı sagda bitti deyip cıkış yapıyoruz resimlerde göründüğünü gibi yapıyuoruz

2s9bf.png

2s95h.png

2s966.png

2s96x.png

güzel insanlar resimdede gördüğünüz gibi 3G olan kısmı devre dışı brakıyoruz ve bu şekilde 3G den EDGE'ye otomatik geçiş saglamış oluyoruz

yani 3G cekmediği yerde sebeke yok yada aranıyor yerine EDGE'ye geciyorki sürekli sebeke ile baglantımız olsun ve cihazımız cekmiyor durumu oluşmasın...

not : dediğim gibi deneme şansım olmadı deneyenler yorum yaparsa sonucları bildirirse cok sevinirim..

Bende de sizin sorunun tam tersi var. Bulundugum ortamda 4 cubuk 3G cekiyor. Benim akıllı iPhone edge den 3G ye gecmiyor. Anca hucresel veriyi ve 3G yi kapatip acinca calisiyor. Hem jailbreakli iken hem jailbreaksizken bu sorun var. :D Deli ediyo beni. Bosuna mi Turkcell kullaniyosun dedirtiyor

Think different. Apple,1997

Bende de sizin sorunun tam tersi var. Bulundugum ortamda 4 cubuk 3G cekiyor. Benim akıllı iPhone edge den 3G ye gecmiyor. Anca hucresel veriyi ve 3G yi kapatip acinca calisiyor. Hem jailbreakli iken hem jailbreaksizken bu sorun var. :D Deli ediyo beni. Bosuna mi Turkcell kullaniyosun dedirtiyor

Think different. Apple,1997

dediğiniz olayda ilginc ama aslında onunda üzerinde durursanız onada cözüm bulursunuz lakin dediğim gibi üzerine durmanız lazım :)

anladım :)

benimde bazen böyle sorunlarım olunca restore düşünmem restoreden önce acaba buna sebeb olan nedir diye sorunların kaynagına özüne inmeye çalışırım

yani soruna cözüm üretmeye çalışırım ve hamdolsun bir cok konudada kendim cözümleri bulabiliyorum :)

restore en son caredir ve cıkılmaz sokak oldugunda restore cözümdür ama böyle ufacık şeyler içinde hemen restore olmaması lazım :)

yanlış anlamayınız genel manada söyledim :)