Jump to content

sarımsı ekran ışığı?

Rate this topic

Recommended Posts

beyler selamlar. iphone4 yurtiçi cihazımın ekran ışığı genel olarak sarımsı bir ışığa sahip. farkı özellikle diğer cihazlar ile yanyana iken çok daha rahat görebiliyoruz. ornegin suan elimde jb vb işlemlerini yapmakta oldugum başka bir beyaz iPhone var ve onun ışığı bembeyaz. sarımsı ışığın sebebi nedir, düzeltmenin bir yolu var mıdır? bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. teşekkürler.

Gecen hafta arkadasın iPhone'ununda pixel hatası olduğunu gördük ekranın içnde kenarlarda küçük parçalar halinde sarilasmaya başlamıştı garantiye gönderdik 10 gün sonra ekranı değiştirip gönderdiler, Eğer garanti devam ediyorsa göndermenizi tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

F.lux olsa gerek :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

o_ \o_ \o/ <o/ <o> \o> \o/ Ooooh Macarenaa

F.lux ekrani sarimtrak bi renge sokup cikartiyo hakkaten ise yarayabilir bu sorunun hepsi donanimsal degil yazilimsalda olabiliyomus nette iphone yellow screen fix yazinca kaynaklar geliyo hatta videolar bile var bakmanizi tavsiye ederim :) ing yok deseniz bile chrome siteyi bastan asagi ceviriyor zaten..

iRa tarafından gönderildi.

bakın haklı çıkıyorum galiba bence dene bi ihtimal düzelmesi var çünkü kontrastla alakalı bişey belki yazılım bozulmuştur kontrast değerleri felan zarar gömüş olabilir yükledğin bi por dan veya tweakten bence bu cydiadaki fixi bi dene derim dostum en kötü ihtimal ekran 200-300 civarı yazık parana

• Administrator

Tweak'lerle bu iş çôzülmez arkadaşlar.Sorun donanımsaldır.

Tavsiye ettiğiniz tweak'lerle sadece göz yanılması sağlanır.Yanyana 2 iPhone geldiğinde fark ortaya çıkacaktır tekrardan.

iphone4 ve 4s lerde sarimtrak ekran sorunu donanimsaldir.

Soyleki;

Ekran ile dokunmatik arasinda kullanilan sivi yapistiricinin tam kurumamasindan kaynakli uretimsel bir problemdir.

Kimi cihazda bu durum zamanla yok olmakla birlikte

Bazi cihazlarda ayni sekilde kalmaktadir.

Yukarida arkadasimizin dedigi gibi bunun icin yayimlanan tweakler kontrast vb. Ayarlar ile oynayip goz yanilsamasi ile belki sorunun size yansimasini yok ediyor olabilir.

Fakat bu durum tartismasiz apple inda kabul ettigi gibi donanimsal bir problemdir.

Bahse konu olan sivi yapistirici solusyonunun yeterince kurumaya birakilmamasindan kaynakli bir sorundur.

Bu birazda sans isidir kimi cihaz sarimtrak kimide gayet normal cikmaktadir.

Ama su bir gercekki belki toplamda 100 un uzerinde 4 ve 4s satmisimdir sarimtrak ekran cikma sansi yerli cihazlarda cok daha fazla oluyor.

Mesela ge en 3 tane ingiltere chaz sattim hicbirinde problem yokken ayni gun arkadasa turkcell den aldik

Baya bi sarimtrakdi.

Durumun ozu bu sekilde.

İyi formlar...

Aynı sorun bende de vardı.üretilen yere göre farklılık gösteriyor ekran rengi.aslında sarımsı ekran gerçek renklere daha yakındır.Ancak farklı cihazla karşılaştırmada göze batıyor haliyle.Bahsedilen yazılımsal uygulamayı denedim zamanında ancak malesef ki işe yaramıyor.

Bu sarımsılık beni rahatsız ettiği için ekrani değiştirttim.Değişim düşünürsen piyasada satılan çin mallarından alma derim.zaten orjinalini satanda yok.ben anakartı bozulmuş bi iphone 4 ten çıkan ekranla değişim yaptırdım.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Color Profiles adında ki bu tweaks sorunu çözdüğünü araştırdım bir dene umarım yardımcı olur.

Sonuçlarını da burada paylaşırsan seviniriz.

teşekkür ederim kardes. bildigin normal bir hal aldı iki ayar yapınca. çok şükür. çok RAHATSIZ etmese de, başka bir cihazla yan yana olmadan anlaşılmıyor olsa da hallolmasina sevindim. ilginiz ve paylaşımınız için teşekkürler.

• 3 weeks later...

color profile ile muhtesem bir görünüm kazanıyor ekran. normal sarımtrak olmayan bir ekrandan bile daha keskin bir görüntü. uygulamayı kurdukdan sonra ayarlar/color profile girin. Color Temperature ile oynamayın altta profile yazar onuda bold işaretleyin ve cubugu ortaya cekın ve homescreen e bir bakın :D