Jump to content

restore 21 hatası...

Rate this topic

Muhammed

Recommended Posts

• 2 weeks later...
Bende yaptım bunları ama düzelmedi hala :(

aynı klasörde umbrella hosts dosyası varsa silip PCyi restart yapın olması lazım

eger yine olmazsa baska PCde deneyin çünkü ben öyle yapıyorum ne yaptıysam kendi PCmde restore edemedim baska Pcde halletim :D

21 hatasının nasıl alındığına bağlı pc den mi kaynaklanıyor onu çözmek lazım normalde 21 hatası donanımdır ..donanım olması için 21 hatasını sürekli vermesi gerekir.

21 hatası sürekli mi veriyor derken?

Şimdi telefonu normalde açmaya çalıştığım zaman elma logosu cıkıyor ve kendiliğinden yavasca kayboluyor tekrar cıkıyor tekrar kayboluyor sürekli...

Bende dfu moda aldım restore yapmak icin baglandı restore shift diyip en son güncel programla yapıyor..

Apple tarafından doğrulanıyor falan diyor.

Sonra telefonda elma logosu açılıyor ve tam bişeyleer açılmaya calısır gibi olurken tekrar elma kapanıyor tekrar acılıyor öyle bisi yani..

itunes ta bilinmeyen hata 21 diyerek uyarı veriyor...

ki en son olarak artık telefon normal acıp kapatmaya calısırken usb ve itunes logoları cıktı bağlı degilken bile

Recovery moda gecmis bu ekranda iken diren itunese bağlayıp restore edeceksin 21 hatası alırsan ya başka pcde senersin Yada Uğur arkadas hosts U komple sil demiş istersen onuda yapabilirsin :) ben denemedim hostsu komple silmeyi sorumluluk almıyorum :D

Tak tak tak Kim o? Benim Tapatalk. :)

Başka pc'de denedim fakat yine aynı sorun oldu.

1 hafta önce apple yetkili servislerinden birini buldum götürdüm.

Fakat Dün aradılar tamiri yapılamıyor anakart değişmesi lazım dediler. Onun içinde bi fiyat biçtilerki 1400 TL gibi yaptırmaktan vazgeçtim.

Sonra artık salladım ve ordan bulduğum yine iphone teknik servisi ile uğraşan bir yere bıraktım ama sanırım yetkili bi servis falan değil..

21 hatasından buraya kadar geldi işler anakart bu kadar pahalı olurmuydu yahu?? :(

işte benim anlatmak istediğim bu 21 hatası normalde donanım hatasıdır hostla alakasıda restore başlatılamadığı için 21 hatasını veriyor..bir kaç yere gösterin tamiri mümkünolabilir bazı firmalar anakart arızalarında tamir yerine hemen değişime gidiyorlar ..isterseniz fazla kurcalatmadan gönderin bakalım arıza tespiti yapalım

Zaten o yetkili servisten çıktıktan sonra başka bir yere daha götürdüm şuan orada yarın gidip bakacağım.

Eğer ordada olmazsa zaten pek bi şansı kalmamıstır demektir.

Anakart neden bu kadar pahalı ya?

adı üstünde anakart tlfnun anası :D dogal olarak pahalı oluyor