Jump to content

Mac Pro HD ÖNEMLİ !!!

Rate this topic

hmdglr

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba şuan bir sıkıntı içindeyim işim gereği kullandığım mac pro hd de bugun bır sıkıntı yasadım. Olayı şu şekilde özetlemek istiyorum.Mac Pro HD de Final Cut Pro HD montaj programı kullanıyorum. İşim gereği setimi şehir dışına götürmem gerekti ve de öyle yaptım fakat gelirken her hangi bir hasar olmasın diye aracımın arka koltu getirdim.Seti kurduğum da ise Final Cut' ın çalışmadığını gördüm verdiği hata ise ''Final Cut Pro requires that your system have a Quartz Extreme capable video card.'' anladığım kadarı ile bu sistemi tekrardan kurmam gerekecek ama bütüm sistem cdlerim istanbul' daki ofisimde olduğu için burada farklı bir çözüm bulmam lazım acil yardım istiyorum...

Lion ise Uygulamalar>İzlenceler>Disk İzlenceleri>Macintosh HD> Disk izinlerini Onar.

Sistem ingilizce ise Aplications>Utilities>Disk Utilies>Macintosh HD> Repair Permi.

Sistem güncellemek için elma resmi üzerine tıklayıp Yazılım Güncelleme... Seçeneğine (Software Update) tıklayın.

Lion kurulu sistem ise ve bu işlemlerden sonra bir çözüm bulamıyorsanız Yedekleme yapın Time Machine olur el ile olur.

Daha sonra reset atın Alt tuşuna basılı tutarak açılmasını bekleyin. Oradan aşşağıda bir modeme bağlanın internet şart yoksa kalkışmayın bile. Ardından Recovery HD yazan disk resmine tıklayın (Sistem lion değil ise yok zaten.) Ardından 4 Seçenek gelicek Disk izlencelerinden Hard disk e tıklayın Macintosh Hd olana Soldan 2. olması gerek. Sil seçeneğine tıklayın altta güvenlik ayarı olacak kafanıza göre seçin onu ama en az 1 kere yazıp silme tavsiyemdir. Bu işlem 1.5 saat sürer en az. Ardından 4 seçenekli bölüme dönün 2. Seçenek olan Os yükle ye tıklayın Lion un Son sürümü 10.7.3 inip kurulacaktır Temiz kurulum olacaktır.iLife(iPhoto.iDvD.iMovie) paketi mac ile gelen diğer cd dedir onunda "11 versiyonunu Torent indirip kurarsınız bildiğim kadarı ile başka birşey yukle gelmemesi gerek. Sonra yedekleri geri yüklersiniz.

Aklınıza bir şey takılırsa özel mesaj atın.