Jump to content

mac e geçtim yolda kaldım

Rate this topic

vefa_18

Recommended Posts

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hayırlı olsun :)

Şimdilik çok önemli islerini Mac'i cozene kadar eski bilgisayarınla hallet Mac'i biraz kavrayana kadar, ama diğer islerini Mac ile yapmaya çalış'ki alışasın yavaş yavaş ve bir süre Mac bölümüne adapte ol hiç tahmin edemeyeceğin bir Arşiv ve sorularinin cevabi seni bekliyor :) kolay gelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

simdi benim türkç karekter harfler kisa yollari neler? safari hic sevmedim

Bende ilk basta hic sevmemistim ve firefox kurmustum yanliz anladimki safari gibisi yok biraz kullaninca alisiyosun ve daha birakamiyosun, is yerinde safari olmadigi icin deliye dondugum cok hatirliyorum.

simdi benim türkç karekter harfler kisa yollari neler? safari hic sevmedim

Mac OS'a zaman tanıyın çünkü artık kullanmak istediğiniz tek sistem o olacak.

Klavye düzeniniz nedir? ( USA, TR )

Browser olarak Mozilla Firefox veya Google Chrome tercih edebilirsiniz.

Mac'e yeni geçenler için görsel anlatım hazırlanıyor yakında eklerim.

Bende ilk basta hic sevmemistim ve firefox kurmustum yanliz anladimki safari gibisi yok biraz kullaninca alisiyosun ve daha birakamiyosun, is yerinde safari olmadigi icin deliye dondugum cok hatirliyorum.

Kardes bende Google tarayıcısını kurdum süper ya

Mac OS'a zaman tanıyın çünkü artık kullanmak istediğiniz tek sistem o olacak.

Klavye düzeniniz nedir? ( USA, TR )

Browser olarak Mozilla Firefox veya Google Chrome tercih edebilirsiniz.

Mac'e yeni geçenler için görsel anlatım hazırlanıyor yakında eklerim.

Cihaz ABD geldi kilavye q galiba artı ram değiştirsem garanti bozulmaz degil mi ram aldım son anda vaz geçtim imzaya bile ekledim ama bilgi sahibi olup uyle değiştireyim dedim

Cihaz ABD geldi kilavye q galiba artı ram değiştirsem garanti bozulmaz degil mi ram aldım son anda vaz geçtim imzaya bile ekledim ama bilgi sahibi olup uyle değiştireyim dedim

MacBook Pro:

Bilgisayarınızı kapatınız!

HT1270_6a-mbp_15-remove_back-001-en.png

Arka Kapağın vidalarını dikkatli bir şekilde çıkartınız,

HT1270_8a-mpb_15-remove_memory-001-en.png

RAM'i yuvasından çıkartarak yenisini takınız

HT1270_10a-mbp_15-replace_back-001-en.png

Burada iki çeşit vida bulunuyor hangi vidayi hangi yuvadan çıkartmış iseniz aynı yuva üzerine tekrar takınız.

Pil'e hiçbir şekilde Müdahale etmeyin ve Bandrol'e dokunmayın. Aksihalde ürün sınırlı garantiden yoksun kalır!

MacBook Pro:

Bilgisayarınızı kapatınız!

HT1270_6a-mbp_15-remove_back-001-en.png

Arka Kapağın vidalarını dikkatli bir şekilde çıkartınız,

HT1270_8a-mpb_15-remove_memory-001-en.png

RAM'i yuvasından çıkartarak yenisini takınız

HT1270_10a-mbp_15-replace_back-001-en.png

Burada iki çeşit vida bulunuyor hangi vidayi hangi yuvadan çıkartmış iseniz aynı yuva üzerine tekrar takınız.

Pil'e hiçbir şekilde Müdahale etmeyin ve Bandrol'e dokunmayın. Aksihalde ürün sınırlı garantiden yoksun kalır!

Abi teşekürler o zaman bu gun ben değiştiriyorum ram leri

Hayırlı olsun :)

Şimdilik çok önemli islerini Mac'i cozene kadar eski bilgisayarınla hallet Mac'i biraz kavrayana kadar, ama diğer islerini Mac ile yapmaya çalış'ki alışasın yavaş yavaş ve bir süre Mac bölümüne adapte ol hiç tahmin edemeyeceğin bir Arşiv ve sorularinin cevabi seni bekliyor :) kolay gelsin.

en güzel yontem bu bende aynı şekilde yaptım kavrayamadıgım biyer olmadı hayırlı uğurlu olsun pişman olmayacaksınız..

RAM'i değiştirmene sevindim.

Mac OS'u Windows ile kıyaslamayınız, Mac OS, Windows ile yaptığınız tüm işleri daha basit bir şekilde yapmanıza olanak tanır.

Yalnızca nasıl yapıldığını bilmek gerekli,

Windows PC'nizi kapatınız ve dolabın karanlık bir yerine saklayınız, Mac OS üzerinde çok çaresiz kalsanız dahi PC'ye elinizi sürmeyiniz.

Bu şekilde kendiniz Mac OS'un çalışma prensibi hakkında bilgi edinmiş olursunuz, Akılda kalıcı bilgi tecrübe ile edinilir. Bir başkasının öğrettiği bilgiyi hatırlamak için tekrar o kişiye sormanız gerekir.

Bundan sonra bilgisayar kullanmaya başlayacaksınız, tadını çıkartın.

RAM'i değiştirmene sevindim.

Mac OS'u Windows ile kıyaslamayınız, Mac OS, Windows ile yaptığınız tüm işleri daha basit bir şekilde yapmanıza olanak tanır.

Yalnızca nasıl yapıldığını bilmek gerekli,

Windows PC'nizi kapatınız ve dolabın karanlık bir yerine saklayınız, Mac OS üzerinde çok çaresiz kalsanız dahi PC'ye elinizi sürmeyiniz.

Bu şekilde kendiniz Mac OS'un çalışma prensibi hakkında bilgi edinmiş olursunuz, Akılda kalıcı bilgi tecrübe ile edinilir. Bir başkasının öğrettiği bilgiyi hatırlamak için tekrar o kişiye sormanız gerekir.

Bundan sonra bilgisayar kullanmaya başlayacaksınız, tadını çıkartın.

Şimdi yeniden takıldım ornek google chrome kurdum ama nasıl kaldiracam bilmiyorum ama AppStore den indirdiklerim basit te bu nasıl olacak artı siz arkadaslarım destegi ile ben bu isi çözerim basit zaten baya sevdim hepinize tekrar tekrar teşekürler

Şimdi yeniden takıldım ornek google chrome kurdum ama nasıl kaldiracam bilmiyorum ama AppStore den indirdiklerim basit te bu nasıl olacak artı siz arkadaslarım destegi ile ben bu isi çözerim basit zaten baya sevdim hepinize tekrar tekrar teşekürler

Mac OS üzerinde bir programı kaldırmak için Çöp Kutusuna taşımak yeterlidir, fakat Programın oluştuduğu geçici ve gereksiz dosyalardan da kurtulmak isterseniz AppCleaner ile kaldırabilrsiniz.

arkadaslar yenı mac kullancısıyım yedekleme yapacağım ancak Time machınede yedeklemek istiyorum ancak disk secımı yapıyorum baska bir time capsule ayarla dıyor air port ızlencesıne bağlan denılıyor beklıyorum ınternete baglanıyor fakat herhangı bır sonuc alamıyorum bu konuda bana yardımcı olmanızı rıca edıyorum...

arkadaslar yenı mac kullancısıyım yedekleme yapacağım ancak Time machınede yedeklemek istiyorum ancak disk secımı yapıyorum baska bir time capsule ayarla dıyor air port ızlencesıne bağlan denılıyor beklıyorum ınternete baglanıyor fakat herhangı bır sonuc alamıyorum bu konuda bana yardımcı olmanızı rıca edıyorum...

Ben daha oraya kadar gelmedim :)

http://www.iphoneyardim.net/bilgi_kutuphanesi/22733-mac_os_x_sistem_yedekleme_geri_ukleme_yontemleri_bolum_1_time_machine.htm