Jump to content

"Scalado Remove" ile çektiğiniz fotografların arka planını temizleyin

Rate this topic


Omerefe

Recommended Posts

scalado_remove-1024x576.jpg

Tam istediğiniz gibi bir fotoğraf karesi yakaladınız ancak deklanşöre bastığınız esnada arkadan gelip geçen insanlar oldu. Fotoğrafın bütün büyüsü bozuldu. En azından eskiden böyleydi. Photoshop kullanıp arka plandakileri silmekle uğraşın demiyoruz, bırakın akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz Scalado tarafından hazırlanan Remove uygulaması bunu sizin yerinize tek bir dokunuşla, hızlıca yapsın. Dünyanın ilk optik görüntü çıkarma uygulaması olarak geçen Scalado Remove, arasından istenen şeylerin kolaylıkla çıkarılmasını sağlamak için birçok kareyi üst üste bindirerek özel bir fotoğraf oluşturuyor. Bu sayede de fotoğrafları temizlemek çok daha kolay oluyor. Anlamamış olabilirsiniz, videoyu izlerseniz aklınıza takılan soruların yanıtını alabilirsiniz.

Halen geliştirilme aşamasında olan ve Mobile World Congress’te meraklı ziyaretçilerin deneme fırsatı bulacağı uygulama, otomatik olarak arka plan temizlemesi yapabiliyor. Ancak siz manuel moda getirirseniz kendiniz tek tek tıklayarak istediğiniz öğelerin ekranda kalmasını sağlayabiliyorsunuz. Ne zaman yayınlanacağı belli olmayan uygulama sayesinde istediğiniz bir manzara önünde fotoğraf çektirmek için ortalığın boşalmasını beklemeniz gerekmeyecek.

>http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=flNomXIIWr4

Alıntı

Grup olarak fotograf mı çekiniyorsunuz? Birinizin gözü kapalı diğerinizin ağzı yamuk mu çıktı? :D Hiç sorun değil...

>http://www.youtube.com/watch?v=J5EcUjwLr9k&feature=related

Uygulaması şuan AppStore ve Android markette mevcut değildir.Developer'lar bunun nasıl çalışacağına dair video yayınladılar olay bundan ibaret diyerekten, Barselona'da düzenlenecek olan 2012 Mobil Dünya Konferansı'nda uygulamanın yayınlanması bekleniyor...

Link to comment
Share on other sites

Adobe CS5'de eklenen "content aware fill" mantığıyla aynı çalışıyor program,content aware çok fazla ram istiyor,bu cihazın kaldırabileceği bi yük değil adamlar bunu basarmıs ve daha az ram yiyecek sekilde düzenlemisler,yukardaki kulladıgınız programda aynısı zaten...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.