Jump to content

Milyonlarca veriyi çaldılar

Rate this topic


Paloma

Recommended Posts

Telefonlardaki bilgilere istedikleri zaman erişim sağlayabildikleri ortaya çıktı

<a  href=%7Boption%7Dhttp://b1202.hizliresim.com/u/k/2su7d.png' alt='2su7d.png'>

Apple’ın iPhone ve Android işletim sistemi kullanan diğer akıllı telefonlar için uygulama üreten Twitter, Foursquare ve Instagran gibi şirketlerin, telefonların adres rehberlerindeki bilgilere istedikleri zaman erişim sağlayabildikleri ve bu bilgileri bilgisayarlarında depoladıkları ortaya çıktı.

Bir yazılım uzmanı, geçtiğimiz hafta sosyal iletişim ağı Path’in, kullanıcılarına ait adres rehberlerini izin almadan sunucularına yüklediğini fark etti. Path, bu olayın ardından özür dileyerek toplanan tüm bilginin silineceğini açıkladı.

ABD Kongresi, bu gelişme üzerine dün Apple’a bir mektup göndererek, iTunes programındaki tüm uygulamalarını onaylayan şirkete bu izni nasıl verdiğini sordu. Apple’ın uygulamaları hakkında açıkladığı kurallar, adres rehberinden bilgi alınması gibi eylemleri açıkça yasaklıyor. Ancak Apple, Kongre’nin talebi üzerine bu konuda net bir açıklamada bulunmadı.

Apple yetkilisi Tom Neumayr, “Kullanıcıların verilerini onların izinleri olmadan toplayan veya ileten uygulamalar prensiplerimizi ihlal etmektedir. Uygulamaları müşterilerimiz için daha iyi kullanılabilir hale getirmeye çalışıyoruz. Yakın gelecekte, her hangi bir uygulamanın kullanıcıya ait bilgi aktarması, sadece kullanıcının vereceği özel izinle mümkün olacak” dedi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.