Jump to content

iPhone 4S vs 4 Ekran Rengi Problemi

Rate this topic

Technics

Recommended Posts

solda ki ekran i4'e ait sağda ki ekran i4s'e

original.jpg?1319203330

iphone-4-and-iphone-4s-yellow-tint-angle1.jpg

arada ki görüntü kalitesi resimdeki gibi

i4s kullanıyorum 3 haftadan beri ama ekran rengine bir türlü alışamadım,

araştırdığımda gördüm ki çok ciddi bir ekran rengi sorunu var,

elinize i4 ve 4s alıp yukarıda ki ayarlara getirdiğiniz de göreceksiniz i4s' in ekran rengi daha kötü. umarım tavelli kardeşimin bu forumda incelediği gibi donanımsal aynıdır bu ekran materyalleri de yazılımsaldır bu renk sorunu..

çünkü uzun zaman i4 kullanan birisinin bu yeşil - sarı ağırlıklı tona alışması hayli zor.

alttaki resimlerde anten çizgilerine bakmadan ekran renklerine dikkat ederseniz hangi cihazın i4 hangisinin i4s olduğunu tahmin edebilirsiniz

attachment.php?attachmentid=74745&d=1320171035

attachment.php?attachmentid=74741&d=1320171035

IMG_0001.jpg

apple forumlarında da konuşulan kanıtlanmış bir problem

https://discussions.apple.com/thread/3385567?start=0&tstart=0

Edited by Technics

Kardes safariye girde dene hepsinde turkcellden alinan telefonlarin %90i sari renk ekran sorunu var ama yurtdisindan alinan telefonlarda boyle bi sorun yok bu sorunun kaynagida ekrani yapistirirken tam olarak kurumadan satilmasindan kaynakli :(

ʞlɐʇɐdɐʇ

aynı anda yorum yazmışız fakat benim telefonum da aralık 2011'de Atlanta Apple Store'dan alındı.. Yani Türkiye'deki telefonlara özgü birşey değil..

Evet hocam bende bunu uzun süre

oldu farkedeli abim de 4 var bende 4S benide çok rahatsız etti umarım 5.1 de bu düzelir tabi benim ahize sorunum şebeke sorunumda cabası

Tabatalk olmasa gönderemezdim :)

Yok Tiestotolga yurt dışından gelen i4s bendeki ve problem bariz farkediliyor,

Prodream kardeşim denedim o yazılımı tırt..sadece tonları kişiselleştiriyor o kadar. eski ekranla alakası yok telefonun ekran renginin malesef.. berbat

aynı anda yorum yazmışız fakat benim telefonum da aralık 2011'de Atlanta Apple Store'dan alındı.. Yani Türkiye'deki telefonlara özgü birşey değil..

aynen benim cihazda Alman yadan alındı yukarıdaki mesajımı okuyabilirsiniz

bundan 7 ay önce bir müşterimden iphone 4 geldi cihaza jailbreak işlemi yapacaktım müşterimin cihazının rengi beyazdı bende de kendi kullnıdıgım iphone 4 siyah vardı 2 cihazı yan yana koydugumda beyaz olanın rengi berreklıgı ışık kalitesi farklıydı yan yana koydugumda bariz fark vardı daha sonra araştırdıgımda şu sonucu çıkardım bir tamirci olarak bir servis olarak bilenlerde bana hak verecektir....iphone larda ekran versiyonları var birbirinden farklı ve ekran versiyonları üretici fabrikaya göre degişiyor.....aynı sorun blackberry lerde de var ekran versiyonu uyum saglammassa hatta cihaz çalışmıyor.....

ozaman ki durumu bilmiyorum ama

yani bu kadar bariz ve kötü bir farklılık akıl alacak gibi değil doğrusu,

resmen i4s ekran rengi çakma iphonelar gibi..

hani i4lerin arasında bu kadar dumur ekran farkı olacağını pek sanmıyorum

bundan 7 ay önce bir müşterimden iphone 4 geldi cihaza jailbreak işlemi yapacaktım müşterimin cihazının rengi beyazdı bende de kendi kullnıdıgım iphone 4 siyah vardı 2 cihazı yan yana koydugumda beyaz olanın rengi berreklıgı ışık kalitesi farklıydı yan yana koydugumda bariz fark vardı daha sonra araştırdıgımda şu sonucu çıkardım bir tamirci olarak bir servis olarak bilenlerde bana hak verecektir....iphone larda ekran versiyonları var birbirinden farklı ve ekran versiyonları üretici fabrikaya göre degişiyor.....aynı sorun blackberry lerde de var ekran versiyonu uyum saglammassa hatta cihaz çalışmıyor.....

sorun teşkilinden öte,

garantiden yenisini verseler onlarda ki durumda aynı..

yani şu ana kadar acaba ekran rengi i4lerle aynı olan bir i4s serisi var mıdır, pek sanmasam da merak ediyorum,

aynı sorun bendede var. garantiye verdim ancak sorun teşkil etmiyor dediler. bu olabiliyormuş. acaba bunun çözümü varmı çok merak ediyorum.

5.1 beta kullanan arkadaşların yorumları önemli

bunu bende diliyorum aynı şekilde..

Evet hocam bende bunu uzun süre

oldu farkedeli abim de 4 var bende 4S benide çok rahatsız etti umarım 5.1 de bu düzelir tabi benim ahize sorunum şebeke sorunumda cabası

Daha önce İphone 4 lerde de bu sorun yaşanmıştı yeni değil. Sorun donanımsal. Ekranda kullanılan yapıştırıcı ile ilgili.

Bu arada 5-6 ay sonra renk de değişim de oluyor bilginize. Benim iphone 4 sarımtırak dı aradan 1sene geçti şu an farklı:-)

4S ise yine sarımtırak:-)

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Gangan bu olayi farkettigimde ilk aklima gelen sey oydu ama i4 de daha lokal alanlarda gozlenmisti sorun. Ayrica i4lerin tumunde kardilasilan bir durum degildi. I4s inde cikali 4ay oldugunu dusunecek olursan benzesse de farkli sorunlar gibi gorunuyor

Daha önce İphone 4 lerde de bu sorun yaşanmıştı yeni değil. Sorun donanımsal. Ekranda kullanılan yapıştırıcı ile ilgili.

Bu arada 5-6 ay sonra renk de değişim de oluyor bilginize. Benim iphone 4 sarımtırak dı aradan 1sene geçti şu an farklı:-)

Merhaba,

İlk aldığım iphone 4S 32Gb (USA) dı. Ekran rengi konuda anlatılan gibi loş du. İkinci olarak 4S(İspanya) 64Gb aldım. Ekran rengi mükemmel.

Bu ekran sorunu iPhone4 lerde de vardı. Kiminin beyaz dengesi çok yüksek kiminin ki ise loşdu. Ekran Sorunun iPhone 4 & iPhone 4S lerle alakalı olduğunu sanmıyorum.

Bence üretim yada montaj yerleriyle alakalı. Zira bu konuda en fazla şikayet iPhone 4 ilk çıktığında yaşanmıştı. Yalnız benim yazdıklarım sadece beyaz dengesiyle alakalı. Bunun haricinde ekran netliğinde bir problem yaşıyorsanız kullandığım iki telefondada bu tarz bir soruna rastlamadım. Telefonda başka bir sıkıntı olabilir.

Saygılar.

abi o ne imza öyle yeni mi aldın telefonu :D

Gangan bu olayi farkettigimde ilk aklima gelen sey oydu ama i4 de daha lokal alanlarda gozlenmisti sorun. Ayrica i4lerin tumunde kardilasilan bir durum degildi. I4s inde cikali 4ay oldugunu dusunecek olursan benzesse de farkli sorunlar gibi gorunuyor

Lokal sarımtıraklık değil bahsettiğim..Geneline yayılan bir sorun. Kelvin(Beyaz) dengesi ile benzer bir renk skala farkı sorunu var.

Daha mat ve daha tok gerçekçi renkler daha hoş bence de;

ama 5-6 iphone u yanyana koyun hepsinde az ya da çok fark oluyor. Bu soruna çok takılmayın.

Apple bunu garanti kapsamında da görmüyor. Değişimi bazen müşteri memnuniyeti için yapıyorlar o kadar..

Bence sorun ip4 de, beyaz rengi mavı tonda veriyor, ışıgı ne kadar çok açarsanız ekran ıyıce mavileşiyor. bana göre 4s ler daha gerçekci tonlarda. Bu beyazın mavi olarak yansıması bilgisayar ekranlarında yada tv lerdede oluyor olumsuz bi ozelllik zaten 4s olanlar boşuna canını sıkıyor, hem sadece parlaklık degil çekilen videolarda ve resimlerdede renk farkı oldugu görünüyor. evde bir objeyi çekin her iki telefonlada hangısı daha gerçegi yansıtıyor ona bakın. Birde gözünüzün alışkalıgı var 4 den yana, 4s ler tuhaf geliyor size müzik dinlerken ekolayzer ayarını degiştirin son ayar size tuhaf gelir onun gibi alışkanlık meselesi. her ne olursa olsunda canınızı sıkmayın keyfını çıkarın maşallah elimizdeki cihazlar harika

Benim 3 telefonumdan almanyadan aldığım da bu sorun var ekranın kelvin değerinden kaynaklanıyor ve düzelmiyor ben ilk başlarda çok problem etmiştim ama şimdi telefonları yan yana getirmemeye çalışıyorum ki o zamanda bi sıkıntı hissetmiyorum ama gerçekten ilk başlarda çok sinirim bozulmuştu..

Lokal sarımtıraklık değil bahsettiğim..Geneline yayılan bir sorun. Kelvin(Beyaz) dengesi ile benzer bir renk skala farkı sorunu var.

Daha mat ve daha tok gerçekçi renkler daha hoş bence de;

ama 5-6 iphone u yanyana koyun hepsinde az ya da çok fark oluyor. Bu soruna çok takılmayın.

Apple bunu garanti kapsamında da görmüyor. Değişimi bazen müşteri memnuniyeti için yapıyorlar o kadar..

apple gibi minimal bir firmanın gözden kaçırmamasını beklediğimix bir sorundur bu..ilk mesajada ekledim zaten apple forumlarında da konuşulan bir konu.

yani kafaya takma diyorsunuz iyi güzel de, öyle her vırtı zırtı kafaya takan insanların dedikodusu değil bu konu. rahatsızlık veren bir durum..

sizin bahsettiğiniz i4 sarı leke olayı şuydu

iPhone-4-lerin-sari-lekelerinin-gizemi-ortaya-cikti-100625230629.jpg

iPhone 4′ü satın alan bazı müşteriler ekran üzerinde yer alan sarı noktalardan bir hayli rahatsız olmuşlardı. Ancak gelen haberlere göre bu noktalar bir ya da birkaç günlük kullanımdan sonra kayboluyormuş. AppleInsider forumlarındaki bir kullanıcı konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaşıyor:

“Apple cam katmanları birbirine bağlamak için Organofonksiyonel Silan Z-6011 adı verilen bir malzeme kullanıyor. Açıkça görülüyor ki, Apple (ya da Foxconn) bu ürünleri o kadar hızlı bir süre içinde gönderime hazırladı ki bu malzemenin buharlaşma süreci henüz tamamlanmamıştı. Ancak bir ya da iki günlük kullanımdan sonra, özellikle ekran açıkken buharlaşma süreci tamamlanacak ve ssarı lekeler kaybolacaktır. Nereden mi biliyorum? Z-6011′in Apple’a pazarlanması sırasında ben de vardım.”

Eğer bu forum kullanıcısı güvenilirse, olaydan etkilenenler için bu iyi bir haber sayılabilir. Her ne olursa olsun, Apple’ın zarar görmüş telefonlar için bir değiştirme programı da uygulayacağını tahmin ediyoruz. İnternetteki forumlarda yer alan haberler kullanıcıların sarı leke problemleriyle boğuşmaya devam ettiği, telefonun sıcaklığına bağlı olarak lekelerin gidip geldiği yönünde. En iyisi birkaç gün bekleyip problemin nereye doğru gittiğini görmek.

fazla iyimser bir yaklaşım dostum, verdiğim kaynakları okumanızı rica edicem, ışık kısmalık açmalık bir durum yok.

4s in parlaklığını kıs azcık tamamdır çok takılmayın arkadaşlar led ekran bunlar ikisi farklı sonuçda beş parmağın beşi bir olmaz bu kadar kurcalamanın mantığı yok ne kadar kurcalarsan o kadar ..oku çıkar. sakin olun :))