Jump to content

Garanti Cepbank Uygulaması

Rate this topic

mgoktepe80

Recommended Posts

appstore da gördüğümde çokta sevinmiştim,

işcep,kullanıyorum gayetde memnunum,

vakifbank sadece cepşifrematik kullanıyor, banak uygulamsaı olsa iyi olurdu,

garantininde cep şifrematiki vardı, cepbank da iyi olacaktı ama, JB li cihazda çalışmaması kötü, garantiemeklilik'dende memnun değilim, hesapları kapatıp banka ile alakayı kesmek için bahane mi? etsem ki bu JB li cihazda çalımaması işini :)

Uygulama üzerinden banka hesap işlemleri yapılıyor ise, bence bu önlem pek saçma değil. Banka sorumluluk almak istemiyor. Çünkü JB yapılmış bir cihaz yüklenebilecek kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız kalıyor. Bu nedenle banka hesap bilgileri gibi bir çok özel bilgiler ele geçirilebilir. Garanti Bankası'da bunu göz önünde bulundurarak böyle bir önlem almış olabilir.

Uygulama üzerinden banka hesap işlemleri yapılıyor ise, bence bu önlem pek saçma değil. Banka sorumluluk almak istemiyor. Çünkü JB yapılmış bir cihaz yüklenebilecek kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız kalıyor. Bu nedenle banka hesap bilgileri gibi bir çok özel bilgiler ele geçirilebilir. Garanti Bankası'da bunu göz önünde bulundurarak böyle bir önlem almış olabilir.

kesinlikle buna katılmakla beraber, uygulama girişine bir uyarı koyup bunu kabul etmeden ( bu da jb ile ilgili yada veri çalınmasıyla) uygulamaya girmemesi daha mantıklı olurmuş. Bu şekilde de bir yükümlülük almamış olurdu.

Bu yorumu gormesem aynısını yazıcaktim simdi tamamen katiliyorum. Hatta butun banka programlarinin bunu yapmasi gerekiyor. Bence guvenli e-ticaret acisindan gerekli bir sey. Ayrıca bir banka jailbreakliyse telefonunuz hicbir yukumluluk kabul etmiyoruz gibi bir sozlesme hazirlamaz bence.

Think different. Apple,1997

kesinlikle buna katılmakla beraber, uygulama girişine bir uyarı koyup bunu kabul etmeden ( bu da jb ile ilgili yada veri çalınmasıyla) uygulamaya girmemesi daha mantıklı olurmuş. Bu şekilde de bir yükümlülük almamış olurdu.

Evet bir uyarı yapıp, buna rağmen kabul edip, etmemek gibi bir seçenek sunmaları daha mantıklı olurdu. O zamanda sorumluluk almamış olurlardı dediğin gibi abi.

Ama yinede dava vb. şikayetlerle uğraşmamak adına tamamen böyle bir karar verilmiştir. O uyarıyı okumadan kabul eden çok insan olur. Sonrada çalıntı gibi durumlarda direk şikayet yoluna giderler, ben görmedim, ben duymadım gibi savunmalarla bankanın başını ağrıtırlar :) Sonuçta her ne kadar banka %100 haklı bile olsa, çıkan dolandırıcılık haberleri ve şikayetler ile bankanın itibarı zedelenir ve müşteri kaybına uğrar. Bu yüzden her türlü seçeneği düşünmüşlerdir, göze alamazlar bence :)

Garanti e-trader ile cep şubesini kullanabilirsiniz. Senelerdir kullanıyorum ve de memnunum.

appstore da gördüğümde çokta sevinmiştim,

işcep,kullanıyorum gayetde memnunum,

vakifbank sadece cepşifrematik kullanıyor, banak uygulamsaı olsa iyi olurdu,

garantininde cep şifrematiki vardı, cepbank da iyi olacaktı ama, JB li cihazda çalışmaması kötü, garantiemeklilik'dende memnun değilim, hesapları kapatıp banka ile alakayı kesmek için bahane mi? etsem ki bu JB li cihazda çalımaması işini :)

Banka uygulamarına ilişikin olarak,

JB'li cihazların güvensiz olduğu belirten tüm yorumlara katılmakla beraber,

6-7 yıllık bir iPhone kullanıcısı olarak,

cep bank uygulamalarını (işcep) kullanmaktayım,

cep şifre olarakta vakıfbank kullanıyorum,

garantininde kullanıyordum ama her restore'dan sonra aktivasyon için müşteri temsilcisini ramaktan usandım,

özellikle belirtmek isterim ki!

bu benim şahsi görüşümdür!

hiçbir bankayı kötülemek yada övmek kaygısında değilim,

cepbank olayına daha önce girmiş bankalar, cihaz JB li olsun yada olmasın incelemiş ve önlemini almışlardır, (şu ana kadar güvenlik yönünden bir poroblem yaşamadım)

mudisi olduğum bir bankanında JB li olancihazımda cepbankası olayını kullanmak isterdim, ama tercihleri bu yönde değilse o da o onların bileceği iştir,

kendi görüşüm bu yöndedir...

selamlar !