Jump to content

Hangi Mac'ler OS X: Mountain Lion ile uyumlu ?

Rate this topic

drorbital

Recommended Posts

Apple'ın 2011 yılının Haziran ayında satışa sunduğu Mac OS X: Lion kullanıcısı olsanız bile; dün tanıtılan OS X: Mountain Lion'a terfi etmek için yeni bir Mac almak zorunda kalabilirsiniz.

Peki kimler Mountain Lion'ı satışa sunulduğu ilk gün Mac App Store'dan (hemen belirtelim; Mountain Lion sadece Mac App Store'a özel olacak) indirip kullanmaya başlayabilmeniz için elinizdeki Mac'inizin şu modellerden biri olması gerekmekte;

iMac (2007 ortasında ya da daha sonraki tarihlerde satışa sunulan)

MacBook (13 inç Alüminyum, 2008), (13 inç; 2009 başı ya da daha sonraki tarihlerde satışa sunulan)

MacBook Pro (13 inç, 2009 ortası ya da daha sonraki tarihlerde satışa sunulan), (15 inç, 2.4/2.2 GHz), (17 inç, 2007 sonu ya da daha sonraki tarihlerde satışa sunulan)

MacBook Air (2008 sonu ya da daha sonraki tarihlerde satışa sunulan)

Mac Mini (2009 başı ya da daha sonraki tarihlerde satışa sunulan)

Mac Pro (2008 başı ya da daha sonraki tarihlerde satışa sunulan)

Xserve (2009 başı)

Diğer bir deyişle eğer Lion'ın destek verip Mountain Lion'ın destek sunmadığı modeller şöyle;

iMacs (2006 sonu; iMac5,1, iMac5,2, iMac6,1)

Alüminyum kasa Macbook'lardan önceki tüm plastik kasa Macbook'lar (MacBook2,1, MacBook3,1, MacBook4,1)

2007 öncesi satışa sunulan Macbook Pro'lar (MacBookPro2,1, MacBookPro2,2)

1.Nesil Macbook Air (MacBookAir1,1)

2007 ortası Mac Mini (Macmini2,1)

1.Nesil Mac Pro ve 2007'de revize edilen 8 çekirdekli model (MacPro1,1, MacPro2,1)

Xserve (2006 sonu ve 2008 başı; Xserve1,1, Xserve2,1)

Kaynak: Donanım Haber

• Administrator

Sonucda Apple'in yayınladığı ve henüz beta olan bir versiyon. Elbette bu haliylede kullanılabilir ancak bir süre daha beklemekte fayda var.

yayinlanan surumun kullanilabilirligi nedir acaba???

iPhone ile Tapatalk'tan gönderilmiştir.

• Administrator
Sonucda Apple'in yayınladığı ve henüz beta olan bir versiyon. Elbette bu haliylede kullanılabilir ancak bir süre daha beklemekte fayda var.

iPhone ile Tapatalk'tan gönderilmiştir.

bir sonraki deneme icin beklense maclar icin daha iyi olur sanirim..

Mountain Lion Beta 'yi indirip kurdum,fakat bir uygulama kurmak istedigimde Developer Preview uyarisi geliyor ve uygulamayi kuramiyorum.Bu demek oluyorki Mountain Lion un tam surumunu beklemekten baska caremiz yok.

ıpןıɹǝpuoƃ uɐʇ,ʞןɐʇɐdɐʇ

Mountain Lion Beta 'yi indirip kurdum,fakat bir uygulama kurmak istedigimde Developer Preview uyarisi geliyor ve uygulamayi kuramiyorum.Bu demek oluyorki Mountain Lion un tam surumunu beklemekten baska caremiz yok.

ıpןıɹǝpuoƃ uɐʇ,ʞןɐʇɐdɐʇ

Kardeşim, bir de şu Xcode'u yükler misin ML için? (Xcode yüklü değilse tabii) Hatırlarsan Lion için örneğin bazı Warez programlarda Xcode kurmak şart gibiydi (AutoCAD gibi) Ben şu an SL'de çakılı kaldığım için denemiyorum ama denemekte fayda var;

http://www.iphoneyardim.net/mac_amp_appstore_programlar/25860-xcode_4_4_developer_preview_for_10_8_mac_osx_ios_apps_kurmak_icin_toolkit.html

Ayrıca ML uyumlu uygulamalar için;

http://www.iphoneyardim.net/genel/29253-mac_osx_10_7_lion_10_8_mountain_lion_program_uyumluluk_listesi.html

Edited by engineer79