Jump to content

repo yada source acma

Rate this topic

hopdedik

Recommended Posts

• Administrator

Telefon jb 'li ise repomuzdan Protube yükleyin.Direk iphone'dan yükleme yapmanızı sağlar ister video ister mp3 olarak.

ya benim bi sorum daha olucak normal bilgisayardaki youtube den mp3 olarak bilgisayaraa indirip (ordan iphone ye atabilecegimiz) tutabilecegimiz bi program biliomusunz bi arkadasimda gordum ama adini bilmiyorum cevap icin simdiden tsk

cok tskkrler ya bide oradan nasil tweak yapilir anlatim vami
Arkadasin onerdigi ProTube uygulamasi isinizi gorecektir.Kendi reponuzu acabilirsiniz, burda yuklediginiz Cydia uygulama veya tweakleri paylasabilirsiniz... Fazla bilgi icin bu linke goz at derim.http://www.iphoneyardim.net/cydia_uygulama_tanitim/40469-irepo_v1_3_1-1_kendi_reponuzu_yapmak_istermisiniz.html

Tweak "yapma" konusunda, neden tweak yapmak istiyorsunuz? Ne turlu tweak yazmak istiyorsunuz? Biliyormuydunuz, Cydia'da zaten bicok isinizi gorecek binlerce tweak mevcut:) Sizin yazmak istediginiz tweak hickimsenin dusunemedigi ve beceremedigi tweak ise simdiden bol sans dilerim:)

Oncelikle belirteyim, eger tweak/uygulama yazma hakkinda tecrubeniz yoksa uzayli moduna gecmelisiniz. Yani bir sureligine hayattan kopacaksiniz, bos bir karanlik oda, MAC ve iCihaz yeterli olacak:) Mesgul edilmemek icin elbette cihazi ucak moduna alip ayrica evinizin telini prizden cekeceksiniz. Evin tum kapilari kilitli olacak, giris cikis yada her turlu sizi rahatsiz eden etkenler ortadan kalkalacak:) Sessizlik ve ekran, bu sizin tamamen tweak ustunde odaklanmanizi ve en verimli sekilde yazmanizi saglayacak.:)Bu ortami yarattiktan sonra "tweak yapmaya" basliyabilirsiniz:)

Elbette yazilim icin yeterli seviyede Objective C hakkinda bilginiz ve tecrubeniz olmasi gerekir. Ayrica Cydia uygulamasi oldugu icin Mobile Substrate nasil calisir bilmeniz, tweakinizi buna gore tasarlamaniz gerekir. Tweak'in GUI'si icin en basitinden Photoshop kullanabilirsiniz:).

Eger ben bunlarin hicbirini yapamam ama muhtesem bir tweak aklima geldi ve bunu bi deha olarak degerlendirirseniz yazar/developer kiralayabilirsiniz:) Kiraladiginiz yazara odeyeceginiz ucret tweakin icerigi ve yazarin tecrubesi ile olculuyor... Saatini en az $20+ olarak dusunebilirsiniz:) Cydia'dan tweaki ucretli olarak sunabilirsiniz, elbette Cydia'ya her satis icin komisyon odersiniz. Elde edeceginiz gelir belki bu giderleri karsilayabilir. Hem belli olmaz, belki Tweak'iniz tutar...:)

En yakin havuza veya denize atlayip sirilsiklam yataga girmesi yeterli:D

Herkez sizin sekilde dusunse Cydia'da tweak kalmaz:D

Tutmasada en azindan tecrube edinmis olur:) Bu tecrube acimi tatlimi olur kisilige bagli:)

senin bu dediğini ben bir zamanlar yaşadım ciddi anlamda :)

yani bir zamanlar yazarlık yaptım ama dagıtmadım sadece kendim için ve sevdiklerime verdim :)

nemi yaptım '' mİRC '' tasarladım hemde cok güzeldi ama dediğin gibi gecen gündüzün bu oluyordu ha bire sürekli güncelleme misali sürekli kendince geliştirib yeniliyordum :)

yani demek istediğim cok iyi biliyorum o uzunca yazdıgın metni :)