Jump to content

Installous' tan kaynaklı sürekli çıkan beyaz sistem dosyaları.

Rate this topic

chaosx

Recommended Posts

Arkadaslar geçenlerde telefonuma installous yükledim. Ancak ne zaman açıp birşey indirsem, sistem dosyası olduğunu sandığım 5 simge çıkıyor. Eklediğim fotoğraftan bunu görebilirsiniz. Telefonu kapatıp açınca düzeliyor. Ancak düzelir dedim düzelmedi ve bende sıkıldım açıkcası artık. Bunu düzeltmenin bir yolu yok mudur?

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-59681-13786391206585_thumb.jpg

restore yapsan duzelir ama gerek yok bence kapatip acinca gidiyorsa..

Yok dostum restoreyle düzelir ama jb yapınca tekrar gelir ya İnstalloustan Yada cydiadan bisey yükleyince geliyor bu arada kaç zamandır ben görmüyorum hem cydiadan gemde İnstalloustan indirme yapıyorum çıkmıyorlar aman nazar değmesin böyle güzel olmussss :D

Tak tak tak Kim o? Benim Tapatalk. :)

Yok dostum restoreyle düzelir ama jb yapınca tekrar gelir ya İnstalloustan Yada cydiadan bisey yükleyince geliyor bu arada kaç zamandır ben görmüyorum hem cydiadan gemde İnstalloustan indirme yapıyorum çıkmıyorlar aman nazar değmesin böyle güzel olmussss :D

cok sukur banada gelmedi öle seyler hic .. :)

Suan için yok sadece resping Yada kapatıp acın onlar jb ile alakalı iconlar bütün jbli tlfnda çıkıyor :)

Dostum bu hızlı cevabın için teşekkür ederim. Ancak respring demek istedin sanırım. Nedir biraz daha açar mısın? O konuda bilgim yokta. Ayrıca bundan dolayı bende bir sorun olmaz, kapatır açarım da, kız arkadaşımın telefonunu da ben jb ve unlock yaptım hatta installous, sam vs yükledim de onda da bu sorun oluşuyor, bari onu kurtarsaydım :)

Eğer Sam' den kaynaklanan birşey ise, o telefonda ben daha evvel pushfix almıştım, Sam' i kaldırıp onu da yükleyebilirim.

Bir de Sam mi daha iyi çalışmaktadır yoksa pushfix mi? ( 3Gs ve 4G için soruyorum bu soruyu ikisi de ios 5.0.1)

Bu kadar şey sordum bari gazı almışken haykırayım. Artık 04.11.08 unlock çıksın! :))

Dostum bu hızlı cevabın için teşekkür ederim. Ancak respring demek istedin sanırım. Nedir biraz daha açar mısın? O konuda bilgim yokta. Ayrıca bundan dolayı bende bir sorun olmaz, kapatır açarım da, kız arkadaşımın telefonunu da ben jb ve unlock yaptım hatta installous, sam vs yükledim de onda da bu sorun oluşuyor, bari onu kurtarsaydım :)

Eğer Sam' den kaynaklanan birşey ise, o telefonda ben daha evvel pushfix almıştım, Sam' i kaldırıp onu da yükleyebilirim.

Bir de Sam mi daha iyi çalışmaktadır yoksa pushfix mi? ( 3Gs ve 4G için soruyorum bu soruyu ikisi de ios 5.0.1)

Bu kadar şey sordum bari gazı almışken haykırayım. Artık 04.11.08 unlock çıksın! :))

Rica ederim resping sbsettings veya intelliscreenx yüklüyse kisayolu vardir bı nevi anakarti restartliyor yani tlf Reset atıyor ama açılışta pin kodu falan istemiyor kaldığı yerden devam :D walla sam veya pushfix kullanmadığım için bilgi veremeyeceğim kusura bakma :(

Rica ederim resping sbsettings veya intelliscreenx yüklüyse kisayolu vardir bı nevi anakarti restartliyor yani tlf Reset atıyor ama açılışta pin kodu falan istemiyor kaldığı yerden devam :D walla sam veya pushfix kullanmadığım için bilgi veremeyeceğim kusura bakma :(

Kısaca telefonu kapatıp acmak en mantıklisi oluyor bu durumda :) öyle olsun bakalim. Diğer sorulara da kullanan arkadaslar cevap verebilir sanırım. Tekrar teşekkür ederim.

Ayrıca seni tebrik etmek istiyorum bı çok kisi onların sistem dosyası olduğunu anlamamistir saçma iconlar diye adlandirmistilar :D

Teknoloji ile yakından ilgilendiğimden kaynaklidir sanırım. Teşekkür ederim :)

Kısaca telefonu kapatıp acmak en mantıklisi oluyor bu durumda :) öyle olsun bakalim. Diğer sorulara da kullanan arkadaslar cevap verebilir sanırım. Tekrar teşekkür ederim.

Orası sana kalmış :D ister kapat ac ister resping yap :)

Valla benim ip4 su an 04.11.08 oldugundan iPod :) bundan dolayı ne sim pin var ne başka birşey o yüzden problem yok. Zorlamayayim :)

Hadi insallah gevey çıkarda rahat rahat kullanırsın aslında gecen bı konu gördüm cocuk simkilitli iphoneyi alındığı operatörüne mail atarak ücreti neyse odeyerek simkilidinin kaldırılmasını istemişti ve kaldırtmıştı bı forumda arat istersen iPhone geneldeydi iPhone ve unlock muydu neydi konunun adı tam hatirlayamadim

Hadi insallah gevey çıkarda rahat rahat kullanırsın aslında gecen bı konu gördüm cocuk simkilitli iphoneyi alındığı operatörüne mail atarak ücreti neyse odeyerek simkilidinin kaldırılmasını istemişti ve kaldırtmıştı bı forumda arat istersen iPhone geneldeydi iPhone ve unlock muydu neydi konunun adı tam hatirlayamadim

Dostum şimdi baktım ama benim telefonun ne faturası ne de başka birşeyi var. Telefon hediye geldi kutusunu bırak, şarj aleti bile yoktu. :) ben bekleyeyim biraz. Aslında aklımda hep allgsmunlock var ama biraz bekleyelim bakalım.

restore yapsan duzelir ama gerek yok bence kapatip acinca gidiyorsa..

Bu durum 4 ve 4s dede ayni restore edersin duzelir taki installousu yukleyene kadar tabi ondan sonra bi program indirip kurunca beyaz sistem iconlari cikiyor bazen oluyor ama reboot yapinca duzeliyor bu durumun jb ile deilde 5.0.1 ile uyumu pek saglikli deil bir guncelleme gelmeli installousa yoksa duzelmez

!StAr..

bunun çözümünü buldum arkadaşlar

cydiadan yüklediğimiz bazı tweekler le beraber cydia icon larıda yüklenmiş oluyor

bunları manage/packages bölümünde icon yazanları silin ve respringleyin

sorun çözülmüş oluyor

kesin çözümmü! acaba bence bi kaçgün kullan tweek yükle installous' tanda bakslım nolcak yazarsın konuya bazen oyle oluyorki tweek kaldırınca da bazı iconlar beyazlaşıyor ama installoustan yükleme yapınca 3-5 tane gizli icon görunur hale geliyor

!StAr..

kesin çözümmü! acaba bence bi kaçgün kullan tweek yükle installous' tanda bakslım nolcak yazarsın konuya bazen oyle oluyorki tweek kaldırınca da bazı iconlar beyazlaşıyor ama installoustan yükleme yapınca 3-5 tane gizli icon görunur hale geliyor

!StAr..

bu sorun için bikaç tweek yükledim ama onlarda bi süre sonra işe yaramıyor

tesadüfen cydia iconlarını sildim sorunun çözüldüğünü farkettim

artık beyaz ikon geldiğinde cydiadan iconları kaldırıyorum sorun çözülüyor

Unlocklar yapıldı !!!!!!!!!! Adresteki herseyi takip edin unlock yapın

Not denemedim ama telefoncu arkadas önerdi

% 50 çalışır dedi