Jump to content

iPhone 4 hagi şekilde ŞARJ DAHA UZUN GİDER TESTİ SONUÇLARI

Rate this topic

emre1213

Recommended Posts

Arkadaşlar bu konuda aklım çok karışıktı bende 3 şekilde test etmeyi denedim ve elde ettiğim sonuçları size yazıyorum.

Telefonum iP4 5.0.1 jb li.

Edge be location sürekli aktif wifi ise kapalı olarak testimi geçekleştirdim.

1.Test USB İLER BİLGİSAYARDAN

Usb ile 4 saat şarj edilmesine karşın 3 saat kulaklıktan müzk dinledim 1,5 saatte oyun oynadım.Tam 24 saat sonra %18 şarjı kalmıştı.

2.Test PRİZDEN DİREK BAĞLANTI İLE

Prizden direk kendi kablosu ile şarj ettim toplamda 4 saat.3saat müzik 1,5 saat oyun oynadım.Tam 24 saat sonra %32 şarjı kalmıştı.

3.Test ORJİNAL DOCK YARDIMI İLE PRİZDEN

Bu testi tam yaparken yolculuğa çıkmak zorundaydım bu nedenle değerler farklı.Dock üzerinde 4 saat şarj ettikten sonra 9 saat müzik dinledim 1,5 saatte oyun oynadım sürekli mesaj attım.Tam 48 saat sonra şarjım %22.

Testler aynı sürede ve aynı priz üzerinden yapıldı.Amacım dock alın daha uzun gider demek değil sadece yaptığım testi size açıklamak istedim.Belki alsanız sizin şarjınızda uzun gidebilir ama ben burda onu garanti edip sonraki olumsuz bir durumda hayal kırılığına uğramanızı istemem.

Kullandığım dock orjinal apple aşşağıda fotografı bulunan üründür.

http://i01.i.aliimg.com/img/pb/863/730/274/274730863_427.jpg

dock masaüstü şarj aleti.ayrıca üzerindeki ses çıkışı ile dock üzerindeyken harici ses sistemine bağlayabiliyorsunuz.birçok alışveriş sitesinde var örneğin aşşağıdaki linkte var.

Apple iPhone 4 / 4S Dock Masa Üstü Şarj Cihazı - Telefon - Hepsiburada.com

orjinal prizden şarj ile dock fark var demişinde tek fark telefonu dik tutması dock ne yapıyorki bunun dışında gelen enerjiyi aktarıyor yani bence testlerinden dock u çıkarmalıydın şarja ne alaka telefonun bi standı sonuçta

Bu konuda bir fikrim yok.Ben sadece denedim ve sonuçları yazdım.Ve kendi spnuçlarımda dock kullanımı ile daha fazla performans sağladığımı gördüm.Bence çıkartmamın bir anlamı yok.

• 2 weeks later...

testinizin doğruluk oranını arttırmak için ilk önce testi aynı ortam sıcaklığında yapmanız lazım

keza sıcaklık pil ömründe etken rol oynar ve tabi oynadığınız oyunlarda aynı olmalı farklı oyunlar işlemciyi ve rami fazla kullanabilir

dock tabi ki mantık olarak bir rol oynamaz eğer içinde ekstradan bir akım doğrultma devresi yok ise.

Priz ile sarj yaptigimizda, USB den daha cabuk sarj dolduracagini anliyabilirim.

Ancak, dock veya USB veya priz... Bunlardan herhangi biri ile sarj yaptigimizda neden bateri suresi farklilik gostersin?

Priz ile sarj yapinca cihazdaki bateri buyuyor, USB ile sarj yapinca kuculuyormu? Sonucta her ne ile sarj yapsanizda cihaz ayni bateriyi kullanmiyormu?

Ben bunu anliyamadim...

testinizin doğruluk oranını arttırmak için ilk önce testi aynı ortam sıcaklığında yapmanız lazım

keza sıcaklık pil ömründe etken rol oynar ve tabi oynadığınız oyunlarda aynı olmalı farklı oyunlar işlemciyi ve rami fazla kullanabilir

dock tabi ki mantık olarak bir rol oynamaz eğer içinde ekstradan bir akım doğrultma devresi yok ise.

Telefonun şarj olduğu yer aynıydı ve oynadığım oyunda aynıydı.

Ben burada dock satıcısı değilim sadece olanı söylüyorum.Beklemede 2 gün 19 saat Kullanım 12 saat dock ile şarj ettim.Benim amacım imkanlarımı kullanarak elde ettiğim bilgileri sizle paylaşmaktı...

Bataryanın hızlı dolması zararlı. Batarya aynı olsada akım/volt iliskisi yüzünden bu farklılık olmakta. Liseyi bitireli 12 sene olmasaydı sanırım daha iyi anlatabilirdim. Bu arada şarjın yapıldığı yer kadar kullanıldığı ortamdaki sıcaklık farkları da pil ömründe farklılık yaratır. Burda zaten size Dock satıcısı oldugunuza dair birsey söylenmedi Sadece bu konuda fikir yuruterek dogruya yaklaşmaya çalışıyoruz