Jump to content

iPhone ve İpad OS 5.0.1 Dizimag.com Direkizle.net Javascript Çözümü

Rate this topic

hakanzn

Recommended Posts

Dizimag OS 5.0.1 de çallışmıyormuş. Direkizle zaten hiç birinde yok. Bu sorununuzu çözmek için üye oldum iPhone sahibi değilim ama aşağıda yazdığım kod başka yerlerde denendi ve son derece başarılı.

önce kodun hepsini seçin ve kopyalayın. Daha sonra safariden yer imlerini açarak önceden eklemiş oldugunuz gereksiz bir yer imini duzenlemek uzere açın ve bu kodu adres kısmına yapıştırın. Yer imi adı olarak da herhangi bir isim verin.

Sonra da direkizle ya da dizimag ten bir film/dizi acın. (film ya da dizinin ismine tıklayın ve sayfanın yuklenmesini bekleyin). Sonra eklemiş oldugunuz yer imine tıklayın hepsi bu. Farklı bir ekranda izleme bağlantılarını goreceksiniz. Tıklayın ve izleyin

edit:kod etiketinde vermezsem aralarda boşluk kalıyor. Etiket içinde verirsem de safariden kopyalamak zor olabilir. Forum html kodu(gercek html) kabul etmediği için harici Bir link vericem oradan daha rahat kopyalayabiirsiniz.

Buradan

kesinlikle reklam değildir sadece kolaylık olsun diye zaten tıklayan gorecek. Ayrıca kod içinde asıl işi yapan js dosyası zaten benim sunucumda. Yok yine de silcem derseniz kodu yazan kişi olarak takibini ve yeni siteler ekleme işini de yapmam he:)

bir edit daha iphone3 HD Desteklemediği için dizimag ten işlem yaparken yer imine tıklamadan once, dizimag playerının ust kısmındaki HD butonunu etkisizleştirin. Direkizle için olumsuz bir geri dönüş olmadı daha önce eğer onda da sorun varsa yazın duzeltirim.

Edited by hakanzn

Bende sunucuya baglaniyor bekleyin diyor.Sonra hicbirsey olmuyor

ben denedim olmadı herseyi doğru yaptım ama açılmadı dizi:(

Dün gündüz sadece test etmiştim ve onaylamıştım. Akşamda uzun süre kullandım ve bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Şu anda yaptığım testtede dizimag sitesindeki videoları açtığını ve sıkıntısız olduğunu tekrar test ettim.

Önerim ayarlarınızı birkez daha yenilemeniz.

Saygılarımla;

Aldiginiz hatalari daha acik yazarsaniz cozume daha kolay ulasabiliriz. Bu script once bos bir ekrana "sunucuya baglaniyor" mesaji yazdirir. Daha sonra sunucudan islem yapacak js dosyasini bukundugunuz sayfaya ekler. Bu asamada eger yanlis bir adresteyken ya da dizi ismine tiklamadan yer imine bastiysaniz, bununla ilgili bir uyari penceresi cikar. Bu pencereyi en az bir kere gormenizi oneririm. Ornegin dizi ismine tiklamayin yer imine direk basin. Eger uyari penceresi cikarsa, bu js dosyasinin import edildigi anlamina gelir. Cikmazsa bagli oldugunuz modemde kisitlama vardir. Kisitlama var mi yok mu anlamak icin ilk mesajda verdigim linke tiklayin. Eger varsa o link zaten acilmaz.

Eger buralarda bi sorun yoksa, ikinci asamada ekrana Part 1 Part2 Part 3 seklinde mavi renkli baglantilar yazilir. Bunlardan birine tikladiginizda Player acildigi halde film oynatilmiyorsa, bu da internetinizde baska bir kisitlama oldugu anlamina gelir(Facebook engeli gibi)

Eger bunlardan hic biri degilse javascript kodu kopyalarken hata yapiyosunuz demektir.

Hangi site, hangi cihaz, hangi Os surumu, hangi film ya da dizi bunlari yazin arkadaslar. Ne kadar az usenirseniz probleminiz o kadar cabuk cozulur.

Dediginiz gibi baska bir sitede bastim scripte ve uyariyi verdi .Sonra dizimag e girip how i met your motheri actim biraz bekledikten sonra dizimag videoyu acamiyor diye bir uyari verdi ve videonun uzerinde yazi cikti.Ondan sonra scripte bastim ''sunucuya baglaniyor Bekleyin'' diye bir yazi cikti ve oyle kaldi biraz bekledim ama birsey olmadi

peki sen bu başlığı takip etmeye devam et. aynı sorun baska birinde daha oldu ve nedenini bulamamıstık. onda hem ipad hem iphone 4 var ipad te calısmıstı. ama bunu şimdiye kadar tahminim 100 kişi falan denedi ve cogunda bi sorun yok. şimdi aklıma gelen şeyi de bahsettiğim kişiye bişeyler deneterek cozcez. senin biraz beklemen gerekecek.

diğer arkadaslar bu mesajları dikkate almasın. cok nadiren karsılasılan bir durum. yani aslında iphone 3, iphone 4, ipad ya da surum farketmiyor. tahminimce arkadasın sorunu guvenlik ayarlarıyla ilgili ve muhtemelen cozulecek.

Arkadasim harikasin. Seni gonulden kutluyor ve tesekkur ediyorum



ben de bu güzel yorum için teşekkür ederim.

çalıştıramayan arkadaşların javascript desteği olan ve ara sunucu kullanmayan başka tarayıcılarda da denemelerini öneririm. yani illa safari olcak diye bişey yok.

siz bunu yapamadınız da o yuzden mi yabancıdiziizle diyorsunuz? Eger oyleyse tam olarak ne hata alıyorsunuz yazın yardımcı olalım.

eğer hiç denemediyseniz de olay sadece bir yer imi eklemekten ibaret zor birşey ya da uğraşılcak birşey değil.

dizimag diğer sitelerden daha çabuk altyazı ekler ve görüntü kalitesi de çok daha yüksektir. ayrıca bu yer imi sadece dizimagte değil direkizle.net te de çalışır.

Yabancidiziizle.com gercekten muthis..simdiye kadar yeni cikan bolumleri ilk gununde izledim ve hepsi alt yaziliydi..html 5 oldugu icin dusuk hizli internetlerde bile hic takilmadan izlersiniz..ayrica dedigim gibi ayni apple gibi.." tak, kullan" bu arada yanlis anlasilmasin sitenin sahibi falsn degilim..sadece kolayi varken zoruyla niye ugrasmaniza gonlum el vermiyor..