Jump to content

İphone Kilitlendi Dondu Lütfen Yardım

Rate this topic

ak47love

Recommended Posts

iyi günler arkadaşlar benim iphone telefonum dondu ekranda sadece elma simgesi var itunes le güncelliye yim dedim ama malesef oda olmadı güncellemeyi tamamen indiriyor ama yüklenmiyor tam dosya işleniyorken hata oluyor ağ bağlantısı zaman aşımına uğradı diyor

2w0bf.png

lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

iyi günler arkadaşlar benim iphone telefonum dondu ekranda sadece elma simgesi var itunes le güncelliye yim dedim ama malesef oda olmadı güncellemeyi tamamen indiriyor ama yüklenmiyor tam dosya işleniyorken hata oluyor ağ bağlantısı zaman aşımına uğradı diyor

Sizede iyi gunler. Biraz bilgi verirmisiniz; iCihazin modeli ve suanki surumu nedir? Jailbreak'li misiniz?

2w0bf.png

lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba iTunes İnternet'e bağlanıp ordan restore ipsw sinı alıcak ve iTunes internete baglanmadigi zaman is yaPamaz ve sen yardımcı olman gerekiyor ve sizin iPhone iOS sürümünüz kaç ise internetten bunu. Mesela benimki iOS 5.0.1 İnternet'e ios 5.0.1 restore ipsw yazıp onu masa üstüne yani ana sayfaya ekleyip sonra iTunes i açıp restore tuşuna basmada önce shift tuşuna basili tutup hemen 2 veya 3 saniye sonra tusa basıp o internetten indirdiğim o şeyi seçip restore etmesini beklicegim bu senin icinde geçerli yani sonra telefon açılınca güncelleme yapabilirsin ben buradayım bol şans

modeli iphone 8 gb ilk çıkan telefoncu öyle demişti sürümünü bilmiyorum Jailbreak bunuda bilmiyorum 2. el

Arkadasim sanirim biraz acemisiniz. iPhone'da yeniseniz ve Jailbreak nedir bilmiyorsaniz hicbir islem yapmadan kesinlikle aldiginiz telefoncuya ugrayin derim. Bu durumda yardimci olmak istemem, yanlis yapacaginiz islem yuzunden ummadiginiz sorunlar cikabilir.

Eger cihaziniz SIM kilitsiz oldugundan eminseniz bunlari denemede fayda var;

Oncelikle cihazin modelini ogrenmelisiniz. iPhone 8GB.... 4/3GS/3G??

Ayrica cihaz simkilitsiz midir? Yani Jailbreak olmadan her SIM'karti kullanabiliyormusunuz? Simkilitsiz degilse kesinlikle iTunes'ten guncelleme yapmiyoruz, geri donusu olmayabilir, cihazi iPod niyetine kullanirsiniz.

Cihaz simkilitsiz ise ve modelini ogrendikten sonra bu linkten alakali FW'yi indirebilirsin. iPhone, iPod, iPad and Firmware/Software Download

Sonra cihazi DFU veya Recovery Moda alip (Bunlar icin forumda veya Google'dan aratin!!) iTunes'tan yukleme yapmak icin Shift basili tutup Restore tikladiginizda indirdiginiz FW'yi gosterip cihaza yuklenmesini bekleyin.. Sabirli olun, uzun surebilir...

Bunlarin hicbirinden birsey cikaramiyorsaniz kesinlikle tekrar telefoncuya veya bu isten anlayan arkadasiniza danisin...

telefonun arkasında yazıyor model no A1241 model numarasından telefonun modelini ögrene bilirmiyiz

Cihazin iPhone 3G (8GB) ve cok buyuk ihtimalle simkilitli...

Cihazinin JB li veya iPad BB olup olmadiginida ogrenemiyoruz. Eger iPad BB yuklu ise istesende stock FW atamiyacaksin. Custom olmasi gerekiyor. Uzun hikaye...

Redsn0w indir ve Extras bolumunde "Just Boot" sec... Cihaz acilmadiya dedigim gibi telefoncuya veya anlayan arkadasina gosterebilirsin...

Cihazin iPhone 3G (8GB) ve cok buyuk ihtimalle simkilitli...

Cihazinin JB li veya iPad BB olup olmadiginida ogrenemiyoruz. Eger iPad BB yuklu ise istesende stock FW atamiyacaksin. Custom olmasi gerekiyor. Uzun hikaye...

Redsn0w indir ve Extras bolumunde "Just Boot" sec... Cihaz acilmadiya dedigim gibi telefoncuya veya anlayan arkadasina gosterebilirsin...

evet telefonum iPhone 3G üsteki verdiğin link ten tek tek güncellemeleri denedim ve sonunda telefonum açıldı iPhone 3G ( 3.1/7C144 ) yardımların için çok teşekkürler eğer telefoncuya götürseydim 2 dakikalık iş için en az 40 50 tl para isterdi

yalnız sorun daha bitmedi bu seferde sim kartım takılı olmasına rağmen telefonun menüsü felan gözükmüyor sadece acil arama seçeneği var galiba seninde dediğin gibi telefonum sim kilitli bu sorunu nasıl halledeceğiz acaba