Jump to content

iphone wi-fi üzerinden youtube videolarını açamıyorum

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba,

Ben evimdeki kablosuz modemime bağlantı kuruyorum, iphone üzerinden internete giriş yapabiliyorum. Fakat youtube üzerindeki videoları açamıyorum. Yüklü olan versiyon 5.0.1. Bu problemi farklı kişilerde yaşamış fakat onlarda çözüme ulaşamamışlar.

Farklı wi-fi noktalarından youtube üzerindeki videolar açılıyor. Örneğin işyerimdeki modeme bağlandığımda youtube üzerindeki videoları açabiliyorum. 3G üzerinden de videolar açılıyor.

iPhone üzerinden bağlı olduğum ağ özelliklerine giriş yapıp DNS'de verdim olmadı 8.8.8.8

Bu problemi iPad de yaşayanlarda var.

Bu konuda bu problemi yaşayıpta çözüme ulaşan oldu mu?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Malesef ayni sorundan muzdaripim. Her youtubeden video izlemek istedigimde wifiyi kapatip 3g den izliyorum cok sinir bi durum

iPhone 4S'in isminin "for Steve" den geldiğini biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz tabi bu sefer çok fena sıktım. Tapatalk mode ON

dns ayarlarini degistirip bi deneyiniz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Denemedigim yontem kalmadi yine ayni

iPhone 4S'in isminin "for Steve" den geldiğini biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz tabi bu sefer çok fena sıktım. Tapatalk mode ON

aslindabir yontem var windows daki gibi host icersine youtube ip adresini ekliyecez

bunun icin. ifile ile /etc/hosts. icersine youtube. ip adresini yazmaliyiz.

ip adrelerini alin host icersine alt satira ekleyin

72.14.204.93 www.youtube.com

72.14.204.91 youtube.com

72.14.204.100 m.youtube.com

kayit yapip. youtube girmeyi deneyin olmadi restart deneyin

Edited by clients

aslindabir yontem var windows daki gibi host icersine youtube ip adresini ekliyecez

bunun icin. ifile ile /etc/hosts. icersine youtube. ip adresini yazmaliyiz.

ip adrelerini alin host icersine alt satira ekleyin

72.14.204.93 YouTube - Broadcast Yourself.

72.14.204.91 youtube.com

72.14.204.100 m.youtube.com

kayit yapip. youtube girmeyi deneyin olmadi restart deneyin

Clients bilgi için teşekkürler. Bu uygulama 5$ benim kredi kartım olmadığı için. Apple Id hesabıma tanımlayamadım. Jailbreak'ta yapmak istemiyorum.

Bunun farklı bir yöntemi varmı?

Örneğin sadece benim modemim üzerinden izleyemediğim için. Port açmak veya firewall üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak problemi çözebilir mi?

Tam iki haftadır sabah aksam dusundugum bir problem. TTNET Destek hattını aradım cozemediler. 11820 Alo Teknolojiyi aradım. Yarım saat ugrastılar, olmadı. DNS ayralarını degistirdim, modemi resetledim olmadı. En sonunda modemi komple degistirdim , yine olmadı.

Evde 3 tane I phone, bir I pad var hepsinde aynı sorun yasıyoruz. Laptop'tan youtube'a wireless'tan sorunsuz bir sekilde giriliyor ama Apple urunlerinden olmuyor. Ben de yardımlarınızı bekliyorum. Tesekkurler.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aynı problemleri ben de yaşıyorum..

Ve ne hikmetse kendi evimden başka bir yerden wi-fi ile girince youtube videolarını izleyebiliyorum..

Sadece kendi evimde ne 2 adet iPhone 4S, ne iPad2 ne de Apple TV 3rd Gen'den youtube videolarını wi-fi üzerinden izleyemiyorum..

Yeni modem aldım yine olmadı.. Tam kafa yedirtecek bir durum.. :(