Jump to content

JB sonrası Cydia Hakkında Sorun!!

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar,

yaklaşık 10 dk önce telefonuma JB yaptım.

Cydia ikonu telefonda görülüyor. ilk girdiğim zaman User butonunu tıkladım

forumda bunla ilgilili bir konuda vardı ama şimdi bulamadığım için konu açmak zorunda kaldım.

cydiaya iphoneyardim.net reposunu ekledim yanlız içerisindeki uygulamalra bakmak istediğim zaman boş sayfa açılıyor.

mesela sbsettings i aradım ama hiçbirşey çıkmıyor.

ilk cydia da yapmam gereken bir ayar varmıdır acaba ne yapmam gerekiyor.eksik bir şey yaptım herhalde.

ayrıca Changes bölümünde ultrasn0w diye bir app var bunu indirmem mi gerekiyor tıkladığım zaman install diyor.

işin içinden çıkamadım.

yardımlarınızı bekliyorum.

Cydia'ya girdiğinizde en altta soldan 2. tuşa dokunun ve yukarıda sol üst köşedeki Reload seçeneğine dokunun. İlk Cydia'ya girdiğinizde paketleri hazırlar normalde, eğer internetinizde kopma olmuşsa bu durum olabilir. Dediğimi yapıp bir deneyin olacak mı.

çoook teşekkür ederim oldu valla.

peki size bir soru sormak istiyorum.

şirkette wifi yok o yüzden bu türk kullanımların net paketimden gidiyor.

bu tür programları itunes üzerinden indirmeler gibi yapabilioymuyuz yani önce pc ye sonra da teşefona atabiliyormuyuz

çoook teşekkür ederim oldu valla.

peki size bir soru sormak istiyorum.

şirkette wifi yok o yüzden bu türk kullanımların net paketimden gidiyor.

bu tür programları itunes üzerinden indirmeler gibi yapabilioymuyuz yani önce pc ye sonra da teşefona atabiliyormuyuz

Cydia uygulamalarını kastediyorsanız evet, .deb dosya uzantılı olarak indirip telefona kaydedebilirsiniz.

http://www.iphoneyardim.net/cydia_uygulama_tanitim/11856-deb_yukleme_yollari.html

buda tamam:)

bu resping ne demek biraz önce yanlışlıkla bastım ve ekranda bir yazı yazdı öylece kaldı reset atarak açtım.

birde bazı telefonlarda şebeke ismi yazan yere farklı isimlerin yazıldığını, ayrıca ram boşluğunu yazan uygulamar vardı sbsettings arcılığ ile yapıldığını söylediler nasıl yapılabiliyor.

respring masautune yenileme gibi birseydir. 5sn felan surmesi gerekir. Tekrar deneyin SBSettingsten. Sorun cikmamasi lazim. Operator adi yerine baska bir sey yapmak icin FakeCarrier kullanın. Bos ram icin de SBSettings penceresini acin. More sekmesine tiklayin. Karsiniza SBSetting ayarlari cikicak. Ordan SBSettings Options i secin. Status bar free mem i aktiflestirirseniz bos rami durum cubugunda gorursunuz. Saygilar

Think different. Apple,1997

respring masautune yenileme gibi birseydir. 5sn felan surmesi gerekir. Tekrar deneyin SBSettingsten. Sorun cikmamasi lazim. Operator adi yerine baska bir sey yapmak icin FakeCarrier kullanın. Bos ram icin de SBSettings penceresini acin. More sekmesine tiklayin. Karsiniza SBSetting ayarlari cikicak. Ordan SBSettings Options i secin. Status bar free mem i aktiflestirirseniz bos rami durum cubugunda gorursunuz. Saygilar

teşekkürler

peki bu FakeCarrier nerden bulacağım aradım ama bulamadım bir yerde..

Telefonunuzun modeli nedir? Ayrıca FakeCarrier i Cydia ada aratirsaniz cikar.

3gs 16 gb telefon. Ayrica acecarrier ile istedigimi yaptim tesekkur ederim. Yanliz b4 sarj konusunda baya bibiyiymis hee. 4 saat olsu baya bi ugrasmama ragmen %35i ni tuketti. İlk yukleyinve b5 i yuklemistim cok kotuydu.

Talk Talk Talk Tapatalk :-)