Jump to content

iphone 4 ultrasn0w

Rate this topic

awesome

Recommended Posts

Sevgili kardeşim, birbirine uymayan bilgiler vererek yardım bekliyorsun, öncelikle telefonun özelliklerini bir yaz:Sürümü, yurt içimi yurt dışımı, factory unlockmu yoksa simkilitlimi, Basebandi kaç.

Bunların ışığında en azından ne sormak istediğini anlar ona göre cvp verebiliriz.

iphone 4 unlockit 4.3.1 surum . yurt disindan aldim . baseband nedir ?

bak dostum...sen cihazın hakkında öncelikli bigi sahibi ol..yoksa cihaz birgün elinde kalır..diger mesajını gördüm..

direk itunes den restore ile ugraşıyosun..ama ciahzın sim kilitli ve yüklersen son sürümü cihaz elinde kalacak bu 1.

eger restore edeceksen CUSTOM FW ile restore etmen lazım.. bu 2.

cihazın ayarlar genel hakkında kısmından modem firmware = baseband

egere geveyle kullanıyorsan...cihaza orginal sürüm yüklersen cihazın basebandi yükselir ve gevey calışmaz.. bu 3.

herşeyi tam olarak oku ögren ondan sonra.. bişeyler yap...cydia jb yapılarak gelir

senin cihaz jb li...karşıdakine tam bilgi vermezsen hep yanlış eksik bilgi alırsın bu 4

ultrasnowcn yi yükleyeceksin gevey ile herkapatıp açmada 112 aramasını otomatik olması için

http://www.iphoneyardim.net/cydia_uygulama_tanitim/44664-ultrasnowcn_with_gevey_unlock_sim_ucretsiz_gevey_112siz_hale_getirme.html şuraya bak...

dediğim gibi restore falan yapacaksan..baseband korumalı fw i yüklemen lazım cihaza..forumda var..

Xxerr0r

aabi UltraSnowCN jb yapmadan yuklesem calisirmi ?

ya canım kardeşim sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama önce cihaz hakkında bilgi sahibi ol ondan sonra bişeyler yapmaya başla demiştim sana ...cok hızlı koşuyosun..elinde kalacak cihaz...

1- cihaz model ...sürüm..modem firmware nedir?

2-cihaz sim kiltlimi?

3- ciahzında cydia varmı?

4- geveyle mi kullanıyosun hattını?

son olarakta...ultrasnowcn geveyli kullanıcılar için kapatıp acıtıgında 112 aramsını otomatik yapan uygulamdır...konusunda acık acık anlatmışım nasıl olacagını...iyice oku orayı..deb olarak atmayı bırak..xsellize repoda mevcut kur cihaza..konuda nasıl kullanacagını iyi oku..

hadi kolay gelsin

bu arada cihaza itunes ile direk orginal 5.01 yükleme...cihaz simkilide geçer.. custom fw yüklemen lazım..bunun nasıl yapıldıgı yine forumda izah edilmiş..

harbi yordun beni yaf

bisey bilen yokmu ?

birsey bilen yokmu degil sizin biraz bilgili olmaniz gerek ve anlatilanlarla alakaniz yok gibi.. arkadaslar gerekli aciklamalari yapmis sizin cihazinizda cydia varsa zaten jailbreaklidir.. 112 yi otomatik arayan tweak sölemisler sana onu cydiadan yukledigin zaman sorunun hallolcaktir.. ve ayrica arkadaslar dalga gecmeden cevap verirsek yada komik bi durum varsa susmak en guzelidir..

saygilar..

birsey bilen yokmu degil sizin biraz bilgili olmaniz gerek ve anlatilanlarla alakaniz yok gibi.. arkadaslar gerekli aciklamalari yapmis sizin cihazinizda cydia varsa zaten jailbreaklidir.. 112 yi otomatik arayan tweak sölemisler sana onu cydiadan yukledigin zaman sorunun hallolcaktir.. ve ayrica arkadaslar dalga gecmeden cevap verirsek yada komik bi durum varsa susmak en guzelidir..

saygilar..

komik durum varsa..gülmek iyidir. bu 1.

iki kimsenin dalga geçtiği yok...büyük bir sabırla cevap vermişiz..ne demeye calıştıgımızı anlatmaya çalışmısız

arkadaş bilmiyor olabilir ama bunun farkına vardıgımız için ..ısrarla tekrar tekrar anlatmışız..

iki gün önce bir görev verilince ..yapmayın bunu...dalga geçersemde onla geceerim..ona da mı karşıacaksınız

o benle o kişiyi ilgilendirir.....kızarsa bana söyler bende kusura bakma derim yada terslerim

ama tek tek konularına bak arkadaşın..tek tek herşeyine esprilide olsa cevap vermişim ve açıklamaya calışmışım...arkadaşı kırdıgımı sanmıyorum...ki kırsam acık acık söylerdi.....ahlak bekcliğine soyunmanın anlamı yok...yaşın daha 21..

neyse...naparsanız yapın..

ben görevimi yapmak zorundayim kimsenin dalga gecmesinede kimse göz yummaz burda yas muhabbeti yapmiyoruz! bi siz yoksunuz burda ögrenen dogdugunda ögrenmiyor..bana bi görev verildiyse ne olursa olsun yapmam gerekeni yaparim!

kime karşı nasıl davranacagını ögrenmen lazım...

ben kimseyle dagla geçmen...sadece takılırım...bunun o arkadaş farkında....herkezde farkında..

ikincisi..dalga geçsem sanane? küfür etmediğim sürece..dalga geçemenin nasıl olduguna sen mi karar vereceksin : ) o kişi eger kendisine saygısızlık yapıldıgını beyan ederse ve ben halen devam edersem..küfür hakaret vs ile kafa bulmaya, saygısızlık yapmaya...işte ozaman sen devreye girersin...gider yöneticine söylersin...şu şuna saygısızlık yapmaya uyarılara ragmen devam ediyor diye..yöneticler gelir bana uyarı yapar..yine sen gelip bana ahlak dersi veremezsin..bunu bil ... herkez yerini bilsin..hadsizlik hoş degil..daha yeni geldin buraya..

konuyuda daha fazla uzatmanın anlamı yok..umarım ne demek istedigimi herkez anlamıştır.