Jump to content

iphone 4s garantide SWAP değişimi

Rate this topic


ygtdrm

Recommended Posts

arkadaşlar yaklaşık 15 gün önce vodefone dan iphone 4s aldım 2. gününde 4slerde olan arama yaparken ahizeden ses gelmeme sorunuyla karşılaştım ve garantiden teleservice gönderdim ordan cihazın değişimi yapıldı fakat parantez içinde SWAP yazıyordu internette araştırdım SWAP hakkında iyi şeyler okumadım aynı şey başına gelen var mı cihazı kabul mu etsem yoksa tüketici haklarından davamı acsam içime kurt düşürdüler

Link to comment
Share on other sites

bizzat yaşadığım swap tecrübesini anlatayım.

bozulan 3gs telefonumu teleservice verdim yerine swap cihaz verdiler yani ''sıfırlanmış'' cihaz verdiler.cihazın bariz toplama olduğunu home tuşu hassasiyetinden anladım. tabi imei farklıydı.

SWAP değişim cihazı demek.

Gelen cihazın ekranının altına dikkatlice bakın toz tanesi var mı diye, ölü pixel testi yapın, power tuşunda tutukluk var mı diye bakın, yani kısacası işlevselliklerine bakın detaylıca. Benim değişim cihazımda ölü pixel çıkmıştı ve tekrar değişimi oldu.

İnternette swap hakkında okudugum bazı yorumlardan dolayı tüketici haklarına başvursammı diye düşündüm daha cihazım 2günlük dü bu yorumlar gibi bir durumla karşılaşırsam ne olucak 2bin lira para veriyoruz insanın içine kurt düşüyor ister istemez o yüzden sizlere danışmak istedim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

aynı olay bendede oldu pazatesi gidip cihazı teslim alıcam.bende de swap yazıyordu ama swap mb yazmıyor.anakartı değişen telefonlarda o yazı var mb yazısı.swap tamir görmüş cihaz değil diyenler var teleservice biazzat sorcam.hoş bişi cıkıcandan degil ama ne bilim insanı huzursuz ediyor bu gibi durumlar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.