Jump to content

Arkadaslar ekranın içindeki toz nasıl temizlenir

Rate this topic

Recommended Posts

Öncelikle merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum. 2 aydır iphone kullanıcısıyım gayet memnunum çok güzel yapmışlar aleti. elektronik aletlerle profesyonel olarak uğraşıyorum. benim iphone 3gs yurtiçi sürüm ios 5.0.1, jailbreak araştırdım yaptım. ama dün içindeki tozları görünce deliye döndüm gece saat 2:00 di. ben hiç dayanamam böyle şeylere :) ne yapsam diye düşündüm youtubedan sadece içi nasıl diye merak edip bi video izledim baktım açılıyo normal şekilde ama baktım yıldız tornavidam yok küçük meyve bıçağıyla açtım sonra ekran kısmındaki 6 vidayı söktüm sonra tozları sildim ama: burası çok önemli; özellikle dokunmatik değilde iç ekranı sildikçe kirleniyor yani çok değişik bi maddeden yapmışlar nemli bi bezle sildim sonra kurusuyla sildim ama malesef geçmedi o leke aynen kaldı. sonra neyse diyip kapattım tekrar temiz görünüyo toz yok ama ışık yansımasından bakınca leke belli oluyo ve hala sinirimi bozuyo tekrar açıp bi daha mı silsem bu sefer ıslak mendille diye düşünüyorum. bilgisi olan arkadaşlarada soruyorum acaba o ekrandaki lekeler kalıyo mu diye tuhaf :) yani arkadaşım kısacası yatkınsan ve malzemen varsa dene biraz gerilimli oluyo ama oluyo :)))

Edited by kemanprensi
eksik kelime

Keman prensi sanada teşekkürler

Ben bir telefon tamircisinde

Ekrana Bant yapistirip çekerek tozları aldığını gördüm

Klasik tellerde denedim temizleniyor

Ama iPhone gelincek cok para saydım icin biraz ürkek yanaşıyorum....

rica ederim. evet telefon iphone olunca iş değişiyo :) valla çok hassas bi alet o yüzden pek kurcalamamak lazım ben şimdi açıp içindeki lekeyi temizliycem bakalım soncu buraya yazarım

ekrandaki toz yumuşak bir fırçayla temizlenir sakal fırçası gibi başka madde sürmeyin band zarar verir iphone ekranları hassastır

katılıyorum. ben ön ekrana bazı denemeler yaptım en iyi sonucu ıslak mendil verdi ama kuruyla yaş arası silip sonra kurusuyla silmek iyi. ayrıca hocam bi sorum daha olcak benim iphone sessize alma tuşu tam yemiyo yani elimle aşağı bastırmak ve öyle tutmak zorundayım sessize alması için orda bi gevşeme var ayrıca titreşim çalışmıyo telefonun arka tarafını hızlıca avuç içine vurduğum zaman çalışıyo ama sonra hassasiyeti giderek düşüyo sonunda yine çalışmıyo acaba içini açmışken onada bişe yapabilir miyim? teşekkürler...

titreşim tuşunun karşısında çabuk kırılan bir parça var muhtemelen o kırılmıştır zor bulunuyor o parça takmakta zor o parçayı..ekranı kuru bezle temizleyin leke varsa ıslak mendil rengini alır lekeyi çoğaltır..ayrıca o titreimin ordaki parçayı değiştirmek için anakart da sökülmesi gerek

hakankurban

ekrandaki toz yumuşak bir fırçayla temizlenir sakal fırçası gibi başka madde sürmeyin band zarar verir iphone ekranları hassastır

Bunu söylemen iyi oldu yoksa bantla denemeyi düşünüyordum

Temiz tozsuz bir yer bulmam lazım önce.....

iPhone tapatalk

Arkadaslar telefonun ekranının kenarına silikon veya conta vb bir şey getekiyir mu?

Ti girmemesi icin....

Yoksa ac sil kapat bukadar mı?

Eğer silikon vb seyler gerekiyorsa

o biraz tehlikeli olmaz mı ?

Yani açıp temizleyip kapattım ardından daha fazla toz girerse ne yapacağız :(

iPhone tapatalk

bir defa açılan iphone düzgün toplanmamışsa orta kasa lastikleri aşındıysa sürekli toz girer orta kasanında değişmesi lazım ekran kenarlarına çok aralık varmı onu kontrol et silikon tarzı maddeler kullanılmıyor.

Evet ekranın kenarında lastikleri görünüyor siyah bir çevrili lastik var galiba sanırsam

Lastik kopmuş olabilir belki de

Ama inşallah kaymıştır düzeltilir bir sekilde yoksa bunu lastiği nerde bulunur ara dur isin yoksa!

iPhone tapatalk