Jump to content

Cydia 'dan yüklenen tweak veya programları kaydetmek

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar Jailbreak yaptıktan sonra cydia üzerinden yüklediğimiz her şeyi tweak veya programı bilgisayarda yedekleyip telefona recover attıktan sonra yeniden jb yapıp kolayca yükleyebilir miyiz? Yani cydia dan bunları tekrar bulup yüklemekle uğraşmamak açısından soruyorum.Nedir bunun yolu??

Bunun icin yedekleme uygulamalari mevcut, ben denemedim ama sorun yasayan arkadaslar oldugunu okudum. Bu yontem bilgisayariniza yedeklemiyor... PKGBackUp, XBackUp vs. konularini forumda bulabilirsiniz.

Istediginiz Cydia tweak/uygulamalarin .deb uzantilarini Google'dan veya bu forumdan aratip bilgisayariniza yedekliyebilirsiniz. JB isleminden sonra cihaza iFunBox veya iTools ile kurabilirsiniz.

Internetten .deb uzantisini bulamiyorsaniz istediniz uygulama veya tweak'i Cydia'dan tekrar indirin, indirdikten sonra Respring veya Restart yapmadan cihazi PC'ye baglayip var/cache/apt/archives dizininden kurtarip bilgisayariniza aktarin...

Ileride Restore yapip bu uygulamalari tekrar kurmaniz sorun olmaz. Yedeklediginiz uygulamalar eger guncellenmis ise siz gerekli repolari yuklerseniz Cydia'dan guncelleme iletisini alip guncelleme yapabilirsiniz...

Ayni sekilde DropBox'ta kullanabilirsiniz. Tum .deb'leri DropBox hesabiniza yukleyip iCihazdan ulasabilirsiniz sonra iFile uzerinden kurarsiniz ama boyle tek tek kurmaniz gerekir...Dolayisiyla PC'den aktarmaniz en uygun olani...

Ramon harikasın dostum teşekkür ediyorum ;)

Yalnız birşety sorucam.Yedeklediğim deb dosyalarını cydia autoinstall klasörüne atsam respring den sonra otomatik yükleniyor mu? forumda da deb yükleme yollarından biri olarak gördüm.Eğer sonuç olumluysa bunu yapmaktan başka bir işleme gerek duymayacağım.

Ramon harikasın dostum teşekkür ediyorum ;)

Yalnız birşety sorucam.Yedeklediğim deb dosyalarını cydia autoinstall klasörüne atsam respring den sonra otomatik yükleniyor mu? forumda da deb yükleme yollarından biri olarak gördüm.Eğer sonuç olumluysa bunu yapmaktan başka bir işleme gerek duymayacağım.

Evet, ayrıca respring değilde reboot atarsın yani cihaza .debleri aktardiktan sonra cihazi kapat ve tekrar ac. Boylece Autoİnstall daki .deb ler kurulur...

Ya bende JB sonrası ciddi bir sorun var.Çok hızllı bir şekilde şarj yiyor telefon.Bu yüzden yeni redsnow sürümleri çıktıktan sonra restore atıyorum telefona.Redsn0w v.0.9.10b5c sürümü çıkmış bunu yükledim şimdide.Yoksa herhangi bir sorunum yok şarj dışında.

Bu arada cydia'dan debleri yükledim.Respring atmadan söylediğin konumdan deb leri pc ye kaydettim.Ancak telefona respring yaptıktan sonra baktım yine aynı yerde duruyor dosyalar.Sanırım yeni cydia sürümlerinde deb ler silinmiyor bilgin olsun dostum.

Edited by cutemannn

Ya bende JB sonrası ciddi bir sorun var.Çok hızllı bir şekilde şarj yiyor telefon.Bu yüzden yeni redsnow sürümleri çıktıktan sonra restore atıyorum telefona.Redsn0w v.0.9.10b5c sürümü çıkmış bunu yükledim şimdide.Yoksa herhangi bir sorunum yok şarj dışında.

Bu arada cydia'dan debleri yükledim.Respring atmadan söylediğin konumdan deb leri pc ye kaydettim.Ancak telefona respring yaptıktan sonra baktım yine aynı yerde duruyor dosyalar.Sanırım yeni cydia sürümlerinde deb ler silinmiyor bilgin olsun dostum.

Evet herzaman son sürümü ile JB yapmak en sağlıklisi. Dev Team de son sürümü kullanmamızı tavsiye ediyor malum iOS 5 icin untethered ve en guncel Corona son sürümde mevcut.

Cydia'dan birsey yuklersem Respring olayına bakarım, bilgilendirdigin için sagol:)

gözünden kaçmış olduğunu düşündüğüm küçük bir ayrıntı var. Yukarıda Ramon belirtmiş ama kacirmissin sanırım. .deb dosyasını Autoinstall icine attıktan sonra respring sonuc vermez. Kesinlikle teli kapatıp açman lazım. .deb dosyası teli kapatip actiktan sonra orada kalmaz mümkün değil.

gözünden kaçmış olduğunu düşündüğüm küçük bir ayrıntı var. Yukarıda Ramon belirtmiş ama kacirmissin sanırım. .deb dosyasını Autoinstall icine attıktan sonra respring sonuc vermez. Kesinlikle teli kapatıp açman lazım. .deb dosyası teli kapatip actiktan sonra orada kalmaz mümkün değil.

Arkadasin demek istedigi, Cydia'dan dosya indirdigimizde kaydolunan .deb uzantisi var/cache/apt/archives klasorunde olusuyor. Benim bildigim Respring yada Restart'tan sonra bu dosyalar kayboluyor ancak arkadas denemis ve Respring ile kaybolmamis... Henuz ben denemedim:)

Bunun en kolay yolu cydiadaki pkgbackuptir. Ama bu yedeklemeden ziyade bir liste tutar ve sourclerinizle beraber uygulamalariniz tek tikla yuklemenize yarar,hee cydia uygulamalarini yani debleride yedekleyebilirsiniz pcye,ama sonra tekrar onlari kurmak inanin dada zahmetli.

Sent from my iPhone using Forum Runner

Arkadasin demek istedigi, Cydia'dan dosya indirdigimizde kaydolunan .deb uzantisi var/cache/apt/archives klasorunde olusuyor. Benim bildigim Respring yada Restart'tan sonra bu dosyalar kayboluyor ancak arkadas denemis ve Respring ile kaybolmamis... Henuz ben denemedim:)

Geçenlerde benden .deb dosyası istenmişti. Dediğin dizine gittiğimde yoktu orada. Tweaki tekrar yükleyip respring yapmadan bahsettiğin dizine gittiğimde .deb dosyasını kopyalayıp siteye upload edebilmiştim. Ancak bu 15 gün içinde Cydia'da birtakım değişiklikler olmuşsa, ki sanmıyorum zayıf bir ihtimalde olsa arkadaşın dediği olabilir.

Ne AutoInstall kısmında bulunan ne de //var/cache/apt/archives dizininde bulunan .deb dosyaları reboot sonrası bulundukları yerde durmazlar. Kaybolurlar :)

Geçenlerde benden .deb dosyası istenmişti. Dediğin dizine gittiğimde yoktu orada. Tweaki tekrar yükleyip respring yapmadan bahsettiğin dizine gittiğimde .deb dosyasını kopyalayıp siteye upload edebilmiştim. Ancak bu 15 gün içinde Cydia'da birtakım değişiklikler olmuşsa, ki sanmıyorum zayıf bir ihtimalde olsa arkadaşın dediği olabilir.

Ne AutoInstall kısmında bulunan ne de //var/cache/apt/archives dizininde bulunan .deb dosyaları reboot sonrası bulundukları yerde durmazlar. Kaybolurlar :)

İyide arkadas Reboottan değil, respringten bahsediyordu :)

Rebootta kayboldukları zaten kesin:)

1.3 ten beride Cydia da olan bı degisiklik yok:) Degisiklik görenler cihazı yüzmeye goturmuslerdir :):)

Bahsettigin .deb BooksStand içindi değilmi ?:D

Ewt arkadaşlar merakınızı gidereyim izin verirseniz :) Respring den sonra deb dosyları kesinlikle silinmiyor.Ancak reboot'dan sonra malesef siliniyor.Zaten benim silinmiyor dediğim kısım respring' di. Yani 2 nizde haklısınız bu durumda.

Silinmeyen = Respring

Silinen = Reboot

;)

Hahahahahaha aynen arkadasim:D:D

Bu arada Restore'dan sonra .deb'leri iFunBox'tan atinca cihaz nekadar sureyle acildi???

Dusunsene 27 .deb atacaksin AutoInstall'a ne bilim yuklenmesi ve cihazin acilmasi zaman alir:D:D

Denemedim ama elmada kalma ihtimali buyuk:D:D

valla henüz bende denemedim :D

dünkü restora da cydia üzerinden kurdum hepsini.ayrıca yedekledim de.

ancak redsnow b6 şarj yönünden kötü olduğundan yarın b4 e geri döneceğim.debleri de auto install ile geri yükleyeceğim.tahmini 20 mb kdr dosya yoyunluğu var uzun süreceğini sanmıyorum.Yüklemeden sonra süreyi buraya yazarım.Şu an bunu yapmak için malesef biraz geç oldu artık yarına :)

valla henüz bende denemedim :D

dünkü restora da cydia üzerinden kurdum hepsini.ayrıca yedekledim de.

ancak redsnow b6 şarj yönünden kötü olduğundan yarın b4 e geri döneceğim.debleri de auto install ile geri yükleyeceğim.tahmini 20 mb kdr dosya yoyunluğu var uzun süreceğini sanmıyorum.Yüklemeden sonra süreyi buraya yazarım.Şu an bunu yapmak için malesef biraz geç oldu artık yarına :)

Bekliyoruz. :)

Bazi arkadaslar yazmislar kesinlikle B4 ve ustu versiyonla JB yapmayin!!! B5 lanet olasi sarjimi emdi artik korkuyorum bi daha da jb yapmam gayet stabil minnacik ekrandada kitap okumayi verelim gerek yok ibooksda calismayi versin..

Dum Dum Tapatalk Dum Tapatalk tarafından ritim eşliğinde gönderildi.

Herkese iyi geceler... Bugün deneyeceğim dediğim autoinstall deb yükleme sonucu bildiriyorum.Özellikle Ramon ve Cordobez kardeşlerim :)

debleri telefona kopyaladıktan sonra telefona reboot attım.Sonuç açıkçası hüsran oldu.Elma da kalmadı reboottan normal sürede açıldı.Deblerin 1 tanesi hariç hepsi yüklendi.Ancak JB çalışmıyor.Devre dışı kaldı.Cydia açılıyyor ancak tweak lerin hiçbiri çalışmıyor.ayrıca çakışan bir tweak veya uygullama olmamasına rağmen telefon sürekli güvenli modda.(safe mode yani.) Şimdi ise yeniden restora atıyorum.

Ayrıca rido_knight kardeşim...Çok haklısın b4 üstü işe yaramaz b5 ve b5c sürümleri şarj konusunda ciddi problemli.telefon biraz kullanan biriysek temiz günde 2 kere şarj bitirirsin.En güzel b4 bende şu an buna geri dönüyorum zaten.Dediğin gibi kitap okumayalım.Cahil gezelim varsın :D

debleri telefona kopyaladıktan sonra telefona reboot attım.Sonuç açıkçası hüsran oldu.Elma da kalmadı reboottan normal sürede açıldı.Deblerin 1 tanesi hariç hepsi yüklendi.Ancak JB çalışmıyor.Devre dışı kaldı.Cydia açılıyyor ancak tweak lerin hiçbiri çalışmıyor.ayrıca çakışan bir tweak veya uygullama olmamasına rağmen telefon sürekli güvenli modda.(safe mode yani.) Şimdi ise yeniden restora atıyorum.

Gecmis olsun:D

Hic degilse elmada kalmayip sonucu ogrenebildin:)

.deb leri internetten indirmis yada versiyonlari uyumsuzsa Safe Mode'a atabiliyorlar.

Bende bugun bi yazilim ustunde calismak istedim; sycleanpro, yazardan cevap alamadim dolayisiyla Restore:D

iTunes'ten yedegi kurduktan sonra Cydia'dan hesap girisi yapip tek tek kurmak zorunda kaldim...

Birdahaki sefere xBackup gibi yedekleme uygulamalarini deniyecegim:):) Iyi bi ders oldu...

Sonucu paylastigin icin tesekkurler, saglik olsun. En azindan biz denemeden ogrenmis olduk:D:D:D

xBackup bildigim kadariyla butun tweakleri degil cydia storedan free&parali olanlarin backuplarini aliyodu sanirsam o yuzden kullanmayi birakmistim ben pirate source larinkileri almiyodu siz yinede bi deneyince yazarsiniz yinede belki ben beceremisimdir

Dum Dum Tapatalk Dum Tapatalk tarafından ritim eşliğinde gönderildi.

xBackup bildigim kadariyla butun tweakleri degil cydia storedan free&parali olanlarin backuplarini aliyodu sanirsam o yuzden kullanmayi birakmistim ben pirate source larinkileri almiyodu siz yinede bi deneyince yazarsiniz yinede belki ben beceremisimdir

Cracksiz kullanırsanız sorun yok.

Tum yuklediklerim Cydia Store'dan...BigBoss Repo'sundan...

Tekrar Restore yaparsam kesinlikle deneyip burda paylaşırım.

Yani bilmiyorum belki bi yerde hata yaptım.Çünkü cydia autoinstall 'un çalıştığını söyleyenlerde var.Ben JB yi yaptıktan sonra Cydia yı açmadan debleri telefona atıp reboot ettim.Cydia yı açarken biraz vakit aldı.Sanırım bu arada olan oldu.Reboot attım ve safe moddan çıkamadım.Belki debleri atmadan önce cydia yı açıp source adreslerini fln yükleseydim sorun olmicaktı.Bunu bilemicem.Bi kere de bu şekilde denemek işime gelmedi açıkçası.2 saatimi alıyor Her şeyin bitmesi :D Zor geldi ve pes ettim.Tek tek kurdum dün gece sabahın 5 inde b4 sürümünü.Şu ansa fazlasıyla mutluyum huzurluyum :D