Jump to content

SAM Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Merhabalar!

Cihazım iPhone 3GS 32 GB, iOS 5.0.1, 6.15 BB. Cihazımda 6.15.00 belasından beri uyarılar / bildirimler (push) çalışmamakta. Forumda şu yanıt önerildi: http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/33038-push_amp_facetime_sorunu_cozumu_sam_kesin_denenmistir.html

Ardından sayın Serhat Tosun kullanıcı isimli üye bana şu adımları önerdi:

1 Cydiadan repo.bingner.com reposunu ekleyin ve SAM ı aratarak kurun

2 Cihazda ipusher yüklü ise kaldırın, Kurulum bittikten sonra cihazı kapatıp açın

3 Sam ı açın Sam status Loaded Ok yazıyorsa bi sorun yok demektir şimdilik

4 Sam utilities e girin De-Activate Iphone tıklayın, ok diyin

5 Revert Lockdown to Stock tıklayın, Success aldıysak ok diyin.

6 sam giriş sayfasına dönün muhtemelen method automatic olucak ve otomatik bulamayacak

burayı By Country-By Carirer yapın, sonra an sayfaya dönün telefonunz hangi ülkeye hangi şebekeye kilitliyse onu menülerden seçin mesela

benimki finlandiya sonera kilitliydi sırasıyla Finland-Sonera- Sım ID (222) seçtim, eğer cihazın hangi ülke üretimi

öğrenmek istiyorsanız konuları mevcut forumda

7 Birçok id mevcut ise hepsini tek tek seçerek deneyin. At&t'de 7 tane id mevcut. 3.sü oldu bende. 1. ve 2. olmadı

8 Devam edelim itunese bağlayın, itunes cihazı aktif edicek face time dahil

Sam ı açıp more information a girdiğinizde ActivationState: WildcardActivated yazıyorsa herşey yolundadır

9- itunesde free olan iPusheri kurun

10 Sonuc iPusher i açın

push sorunu için bu adımları yapmanız yeterlidir..

saygılar..

Ben de SAM'i kurdum. Ancak işlemleri uygulamaya koyuldum. Ancak 4. adım olan Revert LOckdown to Stock işleminde hata oluyor. Success demiyor.

SAM ile yapılması gerekenleri doğru olarak nasıl yapabilirim?

Saygılar.

De-Aktif işini Redsn0w ile yaptım o iş halloldu. Cihaz "unactivated" ama bu sefer de cihaz A&T olmasına karşın tüm SIM ID'leri denedim; yine de iTunes aktifleştiremedi!

Sizce bu sefer sorun nedir?

Bu arada Ayarlar>Genel>Hakkında baktığımda cihaz model olarak "MC133KH" gösteriyor. Ama http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/2481-iphone_un_hangi_ulke_hangi_operatorden_alindigini_ogrenmenin_yolu.html burada bu yok! Veya başka bir yerde :D Kafayı yemek üzereyim :D

Edited by yutaneleman

Ayrıca şöyle bir gariplik daha var şu an fark ettiğim. Cihazın kutusunu bulamamıştım şimdiye kadar. Kutudaki Model No: MC132B / A. Ama cihazda genel>ayarlar>hakkında'ya baktığım zaman, cihazın modeli olarak MC133KH yazıyor! :D Bu nasıl iştir!!

MC132B / A için İngiltere veya İrlanda O2 olarak yazılmış http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/2481-iphone_un_hangi_ulke_hangi_operatorden_alindigini_ogrenmenin_yolu.html . Ama SAM içerisinde İrlanda kısmında O2 yok :D İngilteredekilerde de 3 tane denenecek numara var, her birini sırayla seçip iTunes ile senkronizasyon yapıyorum; ama hiç birinde telefonu iTunes aktifleştiremiyor.

Çıkamadım ben işin içinden!

Arkadaslar konu hala cozulemedi. Oncelikle cihazin kutusundaki model ile cihazin ayarlar>genel>hakkinda'da yazan modellerin farkli olmasi garipligi.

Ve SAM'de İrlanda icin O2 sebekesi gozukmemesi... Keza İngiltere O2 icin denediklerim olmadi; iTunes aktiflestiremedi.

Sayin may harici de konu ile ilgilenen olmadi. Yardimlarinizi bekliyorum.

Saygilar.