Jump to content

İlginç bir batarya sorunu!!!

Rate this topic

GRC

Recommended Posts

Belki Wifi ile çalışan ve pil ömrünüzden çok götüren arka planda çalışan bir veya birkaç Cydia uygulaması kurulu olabilir cihazınızda. Bunu belirlemesi de zor olacağından mesutyıldızarkadaşımızın dediği gibi restore etmek kökten çözüm adına en mantıklısı.

Hiç birşeyi indirmiyorum. Gece yatarken wifi açık olarak %40 ta bırakıyorum saba cihaz batarya bitmiş olarak görüyorum. Mesala başka bir gece batarya % 40 gösterirken wifi yi kapatinca sabah % 37 olarak gözüküyor , anlamadım gitti

Hocam telefonun ekrani kapali ama wifi aciksa ve tweak yoksa wifi yi keser telefon minimum harcar sorun su eger siz redsnow b5 ile jb yaptiysa 5.0.1 e+wifi gece biraktigim zaman cidden %30 falan gidiyodu restore ettim ve b4 u yukledim su an harika :) ona dikkat edin b5 se b4 yapin ustune yapmanin pek bi faydasi yok yalniz..

Dum Dum Tapatalk Dum Tapatalk tarafından ritim eşliğinde gönderildi.

Hocam telefonun ekrani kapali ama wifi aciksa ve tweak yoksa wifi yi keser telefon minimum harcar sorun su eger siz redsnow b5 ile jb yaptiysa 5.0.1 e+wifi gece biraktigim zaman cidden %30 falan gidiyodu restore ettim ve b4 u yukledim su an harika :) ona dikkat edin b5 se b4 yapin ustune yapmanin pek bi faydasi yok yalniz..

Dum Dum Tapatalk Dum Tapatalk tarafından ritim eşliğinde gönderildi.

katılıyorum b4 kesin çözüm.

Selamlar. Sanırım eski sorunlardan farkedilmeyen herkesin unuttugu bir sorun. sorununuzun sebebi hactivasyon yapmanız bunun sertifikaları bozdugu ve cihazın wifi üserinden devamlı activasyon yapmaya çalışması sonucu pilin bittiği sherif hashim tarafından açıklanmıştı. sorunun 2 çözümü var ya orjinal kartla activasyon yapacaksınız eger o yoksa sam ile activasyon yapacaksınız. iphone gelenel kısmında açıklaması var sam ile activasyon. bu işlemden sonra pilinizin ömrü normale dönecektir.

• 3 months later...

Arkadaşlar benim de sorunum aynı.Cihazım 3gs 32 gb jb siz.Wifi açıkken gece %100 de olan şarj göstergesi sabah %58 e iniyor.3G açıkken %4-%5 civarında olan şarj tüketimi maalesef wifi açık olunca bu şekilde.Restore yaptım fakat daha sonra verilerimi yedekten geri yükledim.Acaba "Setup as new iphone" seçeneğiyle restore yapsam ve verilerimi yedekten geri yüklemesem çözüm olur mu?Yardımlarınızı bekliyorum.