Jump to content

Telefonunuza Bedavadan boş yer acın

Rate this topic

hopdedik

Recommended Posts

iPhone‘nun güzel yanlarının yanında her güncelleme ile hafızasını şişirip hantallaştırması sonucu cihazları daha yavaş çalışanlar vardır illaki benim gibi Gelin hep beraber kullanılmayan dosyaları silelim ve bir kuş gibi hafifletelim cihazımızı ve*kullanılmayan klavye dil dosyaları gibi bazı gereksiz dosyalardan kurtularak başlayalım öncecelikle.*Bu arada buradaki çözümler sadece jailbreakli cihazlar için geçerlidir diyelim ve hemen risk uyarısınıda belirtmeden geçmeyelim!

*

Gereksinimler:

SyscleanPro*(Repo adresi *http://repo.insanelyi.com*)

MobileTerminal*(Cydia ücretsiz)

Cydia‘da bulunan yukarıdaki iki uygulamayı indirin.*Aslında syscleanpro bir uygulama değildir ama ekranına terminal simgesini görebilirsiniz.

Terminali açıp: *teladınız: – mobil$ su root

Parola istenecektir – türü:*alpine (ekranında gösterilir.)

*

Teladı :/ var / mobile root #*buraya*syscleanpro*yazın

Burada ayrıca istenmeyen klavyeleri kaldırabilirsiniz!

Şimdi tek tek her bir dil dosyalarını kaldırmak isteyip istemediğiniz sorulur.*Favori dil dosyaları tutun ve diğerlerini silin.

Devam etmek için son bir onay vermek zorundasınız

Yes yazıp onayladığınızda tüm istenmeyen klavye ve dil dosyalarını kaldırır ve 600MB sistem belleğini boşaltır!*1 GB’a kadar ücretsiz yapabilirsiniz. Risk Uyarısını unutmayın hadi kolay gelsin.

Edited by hopdedik

Dil Klavye seçenekler içinde işe yaramayanları kaldırma aslında güzel bir fikir :) Cihaz baya hızlanacaktır eminim, ama Güncelleme ile şişip hantallaşan cihazı DFU MODE' ile güzel bir restore yaptıktan sonra birde bu dediğiniz işlem yapılırsa super olacak gibime geliyor 'ama Risk alınır'da bu risk yeni restore haricinden başka birşey olmazsa bence sorun yok, bunu denicem kısa zamanda restore yapıcam ve hemen ardından bunu yapıcam :)

Teşekküreler bu arada.

Dil Klavye seçenekler içinde işe yaramayanları kaldırma aslında güzel bir fikir :) Cihaz baya hızlanacaktır eminim, ama Güncelleme ile şişip hantallaşan cihazı DFU MODE' ile güzel bir restore yaptıktan sonra birde bu dediğiniz işlem yapılırsa super olacak gibime geliyor 'ama Risk alınır'da bu risk yeni restore haricinden başka birşey olmazsa bence sorun yok, bunu denicem kısa zamanda restore yapıcam ve hemen ardından bunu yapıcam :)

Teşekküreler bu arada.

Bence de kısa bı zamanda deneyin benim çok isime yarıyor su anda onceden bir sürü uygulama vardı bı restore yapıp bunu yaptım bay bı yer kalktı bende sadece türkce dil var çok isime yaradi deneyin !!!! Boş yer herzaman iyidir donma falan olmaz iyi geceler

Sysclean-Syscleanpro-lang2z gibi dil,klavye ve dil yamalarını kaldırmaya yarayan bu gibi sriptler çok tehlikelidir.Bunları profesyonel iseniz kullanmanızı tavsiye ederim.Zira açıklamanızda da bir detay bir incelik göremedim sadece indirip gerekli kodu yazın demişsiniz ve oradaki adımlar ingilizce olması bir yana 2-3 kelime ile kısaltılmış dil adlandırmaları ile görülür ve bu ingilizce bilmekten dahi fazlasını gerektirir.Bu yönetemi hiç tavsiye etmem zaten dil dediğinizin boyutu ne olacakki hem hafızadan hem performans açısından rahatlatsın.Çok ama çok hakim iseniz elbette deneyin keza değilseniz telefonu restore etmek zorunda kalacaksınızdır büyük ihtimal.Nedeni ise yarı ingilizce yarı türkçe bir şey ile karşılaşırsınız.

teşekkürler ustat yanlız dil seçeneklerini kaldırmaya kaldırdıkta bu klevye dil seçeneklerini silemedim onu nasıl yapacağız acep bu konudada bilgi verirsen sevinirim saygılar

Onu iTools la kaldircan yalnız klavye seçeneklerini bulup kaldırırsın ben denemedim gerçi

Bol şans !!!!!!

Sysclean-Syscleanpro-lang2z gibi dil,klavye ve dil yamalarını kaldırmaya yarayan bu gibi sriptler çok tehlikelidir.Bunları profesyonel iseniz kullanmanızı tavsiye ederim.Zira açıklamanızda da bir detay bir incelik göremedim sadece indirip gerekli kodu yazın demişsiniz ve oradaki adımlar ingilizce olması bir yana 2-3 kelime ile kısaltılmış dil adlandırmaları ile görülür ve bu ingilizce bilmekten dahi fazlasını gerektirir.Bu yönetemi hiç tavsiye etmem zaten dil dediğinizin boyutu ne olacakki hem hafızadan hem performans açısından rahatlatsın.Çok ama çok hakim iseniz elbette deneyin keza değilseniz telefonu restore etmek zorunda kalacaksınızdır büyük ihtimal.Nedeni ise yarı ingilizce yarı türkçe bir şey ile karşılaşırsınız.

Bunu yazıp uyardığınız için Teşekkür ederimde ben zaten oraya bunu yapmak riskli demiştim ama yinede teşekkürler :)

Guest Silinmiş Üye

Kullanmadığımız silinmesi gereken okadar çok şey varki aslında.

Paylaşım için teşekkürler bir ilavede ben yapayım buyrun buda videolu anlatımı.

>http://youtu.be/_GkWwfx6gRA

Kullanmadığımız silinmesi gereken okadar çok şey varki aslında.

Paylaşım için teşekkürler bir ilavede ben yapayım buyrun buda videolu anlatımı.

>http://youtu.be/_GkWwfx6gRA

Benmi göremiyorum Video link'ini yoksa görünmüyormu, derken alıntı'da görünüyor şimdi ama anlamadım

sorun yok ya daha evveliyatındada böyle tweaklerle bu sorunlar hallediliyordu ha gayette başarılı buldum ve bayağı bir yer açıyor arkadaşlar ben şahsen 3gs imde denedim ve başarılı öyle ahım şahım ingilizceye gerek yok bence iphone biraz nefes aldı diyelim birde şu klavye seçeneklerindeki dillerden kurtulsam tam olacak tekrardan emeğine sağlık arkadaşım bilgilendirme için

Guzel paylasim. Bunun için Türkçe yazılımla ilgilenecem.

Y/n yada hiçbir sorgu kullanmadan terminalden tek seferde emoji (Japonca), İngilizce ve Türkçe hariç tüm dil dosyalarını silmek için.

Retina ve font aratip silmek yada sistemden boş hafızaya taşımak ayrı bı dünya.

Tabi bunun için yazardan izin alıp yazilimdan alinti yapmam gerekecek. Paketlersem burda paylaşırım, gerçi syscleanpro ısınızı görür ama kullanmaya useniyorsaniz bakarız...

Saygılar...

Guzel paylasim. Bunun için Türkçe yazılımla ilgilenecem.

Y/n yada hiçbir sorgu kullanmadan terminalden tek seferde emoji (Japonca), İngilizce ve Türkçe hariç tüm dil dosyalarını silmek için.

Retina ve font aratip silmek yada sistemden boş hafızaya taşımak ayrı bı dünya.

Tabi bunun için yazardan izin alıp yazilimdan alinti yapmam gerekecek. Paketlersem burda paylaşırım, gerçi syscleanpro ısınızı görür ama kullanmaya useniyorsaniz bakarız...

Saygılar...

istedigini alip yap izin verdim ;):);):);). ;):)

Edited by hopdedik

Bunu yazıp uyardığınız için Teşekkür ederimde ben zaten oraya bunu yapmak riskli demiştim ama yinede teşekkürler :)

Zaten her jb ve cydia işlemleri risk taşır fakat bunun taşıdığı risk çok daha yüksek.Bence yazdığım mesajı alıntı ile ana konuda alt tarafa koyun,ben bu gibi scriptleri önceden tecrübelendim ve tek çarem restore oldu arkadaşlar da aynı hataya düşmesinler.