Jump to content

iphone 3G ios4.3.2'de SBSettings download esnasında restart sorunu!

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba Cydia üzerinden "SBSettings" indirmeye çalıştığımda download işleminin sonra restart atıyor telefon!

Sanıyorum bunun da nedeni "SBSEttings 5.2.2" sürümünün telefona uygun olmamasımı? Eğer buysa telefonuma uygun sürüme ne şekilde ulaşıcam? Çünkü Cydia üzerinden search yaptığımda tek sürüm çıkıyor! Başka bir yolu varmı?

İphone: 3G

Sürüm: 4.3.2 (8H7)

Firimware: 06.15.00

Cydia anasayfasında SHSH kaydı olarak en son 4.2.1 gözükmekte!

Telefonda herhangi bir yazılımsal sorun bulunmamaktadır. Gayet sağlıklı çalışmaktadır. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim..

telefon 3G uzun süredir kullanıyorum ve 4.3.2 versiyonu telefoncu bir arkadaş yaptı servisteyken.. ayrıca forum reposundan da denedim download tamamlanınca intalling yapamadan telefon restarta geçti!! acaba SBsettings 5.2.2 yerine daha alt sürümlerine ulaşmanın bir yolu varmı??

Merhaba...

3g ler için son sürüm 4.2.1 dir,yani telefonunuz 3gs olması gerekir.

Sbsetting 4x sürümleri desteklemektedir,sbsettingten kaynaklanan bir sorun olduğunu zannetmem...

Telefonda video kamera var mı? Yada pusula?

Hayır bulunmuyor! Telefon 3G olarak kayıtlı zaten. Daha önce 4.2.1 yüklüydü Jailbreakli olarak. Çok kasmaya başlamıştı restore edip tekrar Jailbreak yaparken recovery modda kaldı ve bir türlü çıkmıyordu. Bende 4.1'e düşürdüm herşeyi sıfırladım. Yanlız geri yükleme dosyaları 4.2.1 oldugu icin tekrar yükleyemedim. Çözüm olarak teknik servise götürdüm ve durumu anlattım. Verileri tekrar yüklemek için 4.2.1'e yükseltmesini istedim. Sanıyorum daha kullanışlı olması için teknik arkadaş 4.3.2 versiyonu yüklemiş. Telefon gerçektende performans olarak sorunsuz. Tek sorun Cydia'dan SBsettings tarzı uygulamarı yükleyemiyor olmam!

Cydia/Telesphoreo repoya gir. Orada Cydia İnstaller var. Onu Reinstall yap. Cydia'dan yüklediklerin görünmeyecek. Kaybolacak. Ancak yüklediklerin sorunsuz çalışacak. Ve tekrar dene.

dostum üzülerek söylüyorum durum yine aynı reinstall sırasında bir süre instaled yaptıktan sonra tekrar kapandı telefon, bu sonuç sonrasında sbsettings yükleyi tekrar denedigimde preparing yaparken sonuç yine aynı oldu. restart!

can sıkıcı bi durum gibi gözüküyor..