Jump to content

İphone'den Gönderdiğim şirket mail'i telefona düşmüyor?

Rate this topic

selamm

Recommended Posts

Arkadaşlar Selam,

Benim sorunum,telefonda yahoo,gmail,mynet ve şirket maili olmak üzere 4 farklı mail adresi kurulu.Hepsinden mail alabiliyorum , (forumda okudum bilgisayar açıkken gelen mailler zaten telefona gelmiyor) fakat telefondan gönderdiğim mailler bilgisayara düşmüyor,bilgisayardan gönderdiğim mailler telefona düşmüyür.Gelenler değilde gönderilenler nerden gönderilmişse sadece orda görünüyor.Yahoo ve Gmail uzantılı maillerde sıkıntı yok,telefondan göndersemde,bilgisayardan göndersemde her ikisinde de gönderdiğim mail görünüyor,mynet zaten önemli değil fakat şirket maili için bu durumu çözemedim.

Ayrıca şunu belirteyim,şirket mailini telefona kurmayla uğraşmadım,itunesten mail hesaplarını eşzamanla'mayı seçtim telefona otomatik kuruldu.

Yahoo ve Gmaili telefona kurdum,yahoo ve gmail menülerinde gelen kutusu,taslaklar,gönderilen,çöp sepeti,bulk mail ve draft seçenekleri var .

Aynı durumda olan arkadaşlar yokmu?

Tam olarak anliyamadim...

Gmail ve Yahoo sorunsuz, PC'den veya Cihazdan gonderilen/gelen mailler her iki cihaz ustunde gorunuyor...Degil mi?

Ama sirket mailiniz? Bu konuda hicbir sey anlamadim.

"Gelenler değilde gönderilenler nerden gönderilmişse sadece orda görünüyor"

Bu nedemek bilmiyorum...

Sirketinizin kendi web emailinimu kullaniyor? domain/serveri hakkinda bilginiz varmi? Ayarlarina bakabiliyormusunuz?

Sorun gonderilen mesajlarin her iki cihaz ustunde eszamanlamamasi, dolayisiyla gelenler degilde gonderilen mailler sadece hangi cihaz ustunde gonderilmisse bunlarda beliriyor...Bu mu sorununuz?

Sirket emailinizi Gmail hesabiniza yonlendirebilirsiniz, sizin icin en kolayi bu olacak. Email iletirken hangi hesaptan iletmek istediginizi secebilirsiniz...Gelen emailler Gmail'e yonlendirilir dolayisiyla hem PC hem iCihaz ustunde sorun olmaz...

Üstad,

"Gelenler (mailler) değilde gönderilenler (mailler) nerden gönderilmişse sadece orda görünüyor" mailler yazmayı unutmuşum.

Sormak istediğim soruyuda tam olarak yazmışın ,eline sağlık.

''Sorun gonderilen mesajlarin her iki cihaz ustunde eszamanlamamasi, dolayisiyla gelenler degilde gonderilen mailler sadece hangi cihaz ustunde gonderilmisse bunlarda beliriyor...''

Örneğin cihazdan gönderdiğim mail (şirket mailinden) pc de görünmüyor,aynı şekilde pc den gönderdiğim mail de (şirket mailinden ) cihazda görünmüyor.

Bunun için ne yapabilirim ?

Üstad,

"Gelenler (mailler) değilde gönderilenler (mailler) nerden gönderilmişse sadece orda görünüyor" mailler yazmayı unutmuşum.

Sormak istediğim soruyuda tam olarak yazmışın ,eline sağlık.

''Sorun gonderilen mesajlarin her iki cihaz ustunde eszamanlamamasi, dolayisiyla gelenler degilde gonderilen mailler sadece hangi cihaz ustunde gonderilmisse bunlarda beliriyor...''

Örneğin cihazdan gönderdiğim mail (şirket mailinden) pc de görünmüyor,aynı şekilde pc den gönderdiğim mail de (şirket mailinden ) cihazda görünmüyor.

Bunun için ne yapabilirim ?

Arkadasim bukadar ufak ayrinti sorun olmamali ama is icin lazimsa anliyabiliyorum...Sahsen benim icin sorun olmazdi...

Herneyse en azindan sorunu anliyabildik...

Sirket mailiniz IMAP destekli olmali, burda gelen/gidenler exchange izni verdiginiz cihazlarda her iki yonden serverden bu cihazlara aktariliyor. Dolayisiyla iCihazda sirket mailiniz altinda gonderilen maillere girdiginizde PC ustunden gonderdiginiz mailler serverden 5-10sn. icinde yuklenir.

Daha fazla bilgi icin sirketinize email servisi sunan domain yada servere sormaniz gerekir.

Eger sirket mail ayarlarinizi editliyorsaniz IMAP ozelliginin aktive olup olmadigini kontrol ediniz...

Arkadasım öncelikle yardımın için teşekkürler.Tabiki iş için ,yoksa sorun edilecek durum değil ,bazen telefondan gönderdiğimiz maillere bakmak gerekiyor,mail bilgisayardan gönderilmişse göremiyoruz

İkincisi şirket maili bilgisayara pop destekli kurulu..

Edited by selamm
yanlış yazma